مصوبات سی و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان

12 آبان 1400 ساعت 9:25

سی و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز یکشنبه مورخ 1400/08/09برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، روز  یکشنبه مورخ 1400/08/09 سی و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، رأس ساعت  11:30 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل کانون برگزار شد.

در ابتدا ریاست کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت:« روز چهارشنبه مورخ 1400/07/28 جلسه ای با حضور اینجانب، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون حقوقی و نظریات مشورتی کانون، برگزار شد. در این جلسه پیرامون موضوعات مبتلا به و تحت صلاحیت این کمیسیون به بحث و تبادل نظر پرداختیم و در نهایت مقرر شد: اولا درصورت نیاز به اصلاح آیین نامه کمیسیون، اصلاحات مورد نظر، بصورت مکتوب به هیأت مدیره پیشنهاد شود. دوما: فرم های خاصی برای موضوعات روتینی که به کانون ارجاع می شود، تنظیم و برای پاسخ دهی از آنها استفاده شود. سوما: سئوالات همکاران که جنبه عمومی و پر تکرار دارند، هر ماه به همراه پاسخ برای چاپ در مجله مدرسه حقوق ارسال شوند. و در نهایت در موضوعاتی که به تشخیص کمیسیون، نیاز به استفاده از کمک و تخصص بعضی همکاران است، به صلاحدید خود از ایشان دعوت و از نقطه نظرات آنها استفاده شود. همچنین در روز پنجشنبه مورخ 1400/07/29 نشست هم اندیشی دادیاران دادسرای انتظامی با حضور اینجانب در محل کانون، برگزار شد. در این نشست نیز اینجانب ضمن تأکید بر اجرای قانون و رعایت احترام و شأن همکاران در دادسرا و نیز لزوم ایجاد وفاق و همدلی بین دادیاران، بر لزوم برگزاری جلسات آموزشی برای دادیاران به منظور ایجاد رویه واحد در دادسرا و رفع شبهات موجود و نیز بر اهمیت برگزاری جلسات آموزش مقررات انتظامی برای همکاران وکیل و کارآموز تأکید نمودم. از سوی دیگر، روز سه شنبه مورخ 1400/08/04 نشستی سه جانبه فی ما بین کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان و نیز کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان به میزبانی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار گردید. در این نشست اینجانب به همراه مهندس فرهاد طاهریون اصفهانی رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان و امیر مسعود مرادی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان ضمن گفت و گو با اصحاب رسانه و پاسخ به پرسش های خبرنگاران رسانه های جمعی و گروهی، اقدام به امضای بیانیه ای مشترک برای اعلام مخالفت خود با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس شورای اسلامی کردیم. متن بیانیه ی مشترک سه کانون وکلا، کارشناسان رسمی و سردفتران و دفتریاران استان اصفهان بدین شرح است:
 

بسم الله الذی هو مدبر الامور
بدون شک، یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی، تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و درج حق دادرسی و تظلم خواهی و حق دسترسی به وکیل مصرح در اصول قانون اساسی، ذیل فصل حقوق ملت است؛ بدیهی است این حق جز با حضور قضات و وکلای بهره مند از استقلال و امنیت شغلی کامل و همچنین کارشناسان رسمی و سردفتران صاحب علم و استقلال عمل و از سوی دیگر، آگاه، فرزانه و توانمند، محقق نخواهد شد؛ بنابراین انتظار می رود ارکان مختلف کشور، در جهت تقویت این مهم گام بردارند. لکن طرح غیرکارشناسی موسوم به تسهیل صدور برخی از مجوز های کسب و کار که در مجلس شورای اسلامی مصوب گردید؛ با نادیده انگاری جوهره وجودی وکالت، سردفتری و کارشناسی رسمی دادگستری و با کسب و کار تلقی کردن این حِرَف، به دنبال رهاسازی و نادیده گرفتن سنجش علمی و متعاقب آن ورود آمیخته ای از مردودین سنوات قبل به همراه معدود صاحبین دانش واقعی به این حرفه های مقدس است؛ که تالی فاسد محتوم آن، اولا زوال حق دسترسی به وکیل آگاه و توانا، به مخاطره افتادن رویه صدور اسناد رسمی و امکان انعکاس حب و بغض ها و بدعت رویه ها در کارشناسی هاست و از سوی دیگر، تبدیل خیل شاغلین جوان کم درآمد و کم سواد به کارچاق کن ها ودلال هایی است که بی شک به نظام قضایی آسیب خواهند رساند؛ حال آنکه آنچه از مبانی شرعی و قانونی ما نظیر ممنوعیت تبلیغ وکلا، الزام قبول پرونده های عدیده به صورت معاضدتی توسط وکلا و کارشناسان محترم رسمی دادگستری و یا تنظیم سند بدون دریافت حق التحریر توسط دفاتر اسناد رسمی برای افراد کم بضاعت، سوگند یاد کردن این حرف در آغاز راه بر می آید، شرع و قانون ما که برگرفته از شرع مبین است؛ بی شک مخالف کسب و کار انگاری حرفه های تخصصی و شریف وکالت، سردفتری و کارشناسی رسمی است. چنانچه بدیهی است در کسب و کار منطقا هدف کسب سود و منفعت شخصی است، حال جمع این موضوع با سوگندی که وثیقه آن شرافت فرد است، چگونه قابل توجیه است؟!
نتیجتا، بدین وسیله کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، کانون سردفتران رسمی اسناد رسمی استان اصفهان و کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان، مخالفت خود را با تصویب طرح موسوم به تسهیل صدور برخی مجوز های کسب و کار اعلام می نمایند و از شورای محترم نگهبان قانون اساسی تقاضا می نمایند؛ با احراز غیر کارشناسی بودن طرح مذکور، عدم بررسی در کمیسیون تخصصی حقوقی و قضایی مجلس ، مخالفت با اصول ۲۸ و  ۴۴ قانون اساسی و سیاست های کلی نظام علی الخصوص بند های ۹ و ۱۷، به طریق اولی کسب و کار انگاری این حرفه ها بر خلاف شرع مبین اسلام و اصول فقه اسلامی که در هیچ یک از ابواب مکاسب و متاجر نیز نیامده است؛ خروج موضوعی این حرفه ها از شمول مصادیق اصل 44 قانون اساسی را اعلام و عند الاقتضا مجلس شورای اسلامی را جهت بررسی طرح هایی جامع و کامل در این خصوص، توسط کمیسیون های تخصصی ارشاد نماید.
 
 
سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول جلسه: گزارش شورای ساختمان های کانون وکلای دادگستری قرائت شد. هیأت مدیره به اتفاق آرا با پرداخت هزینه های اخذ پروانه ساختمانی مربوط به زمین آبشار موافقت نمود و مقرر گردید تا پایان مهلت 1400/08/30 امور مالی کانون وکلا با هماهنگی شورای ساختمان، نسبت به پرداخت وجوه مذکور اقدام نماید.

دستور دوم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا پس از قرائت گزارش شورای ساختمان های کانون وکلا با پیشنهاد شورای مذکور مبنی بر برگزاری مزایده اعیانی باشگاه کانون وکلا واقع در اصفهانک برای فروش، براساس برآورد کارشناسان رسمی دادگستری به عنوان قیمت پایه، موافقت نمود و مقرر گردید شورای ساختمانی با رعایت جمیع مقررات در اسرع وقت نسبت به برگزاری مزایده اقدام نمایند.

دستور سوم جلسه: هیأت مدیره به منظور تسهیل امور تمدید پروانه همکاران به اتفاق آرا با تمدید سه ساله پروانه وکالت، بصورت اختیاری موافقت نمود.

دستور چهارم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا اسامی پذیرفته شدگان اختبار دوره 45 ام را مصوب و به شرح ذیل اعلام نمود:
1-علی اکبر بهرامی 2- ریحانه یوسفیان جزی  3- شایان درخشانیان  4- راضیه مختاری  5- محمد جواهری  6- راضیه پیدائی  7- پروانه سام زاده  8- مارال گله زاده  9- سعید سهرابی دهنوی  10- مینا هاشمی  11- پری باقرفرد  12- امیرمحمد داوری دولت آبادی  13- هاله کریمی راد  14- فائزه اکبری یزدآبادی  15- عباس شیرزادی گارماسه  16- رضا سلطانی  17- مرتضی خجسته  18- سید محمد هاشمی جزی  19- امین عزیزی بابا احمدی  20- پریا مرادی بنی  21- قاسم نوری علویجه  22- زلیخا مرادی اندوه  23- مهشید ذوالفقاری  24- میلاد رضوانی  25- ساناز خواجه شرف آبادی  26- زهرا زارع  27- محبوبه ملکوتی خواه  28- حامد عباسی  29- رها رضائی

دستور پنجم جلسه: هیأت مدیره پس از استماع گزارش مسئول رسانه کانون و براساس استعلامات انجام شده، نهایتا با انعقاد قرارداد خرید سی ام اس مدیریت محتوای وب و پشتیبانی خدمات موافقت نمود.

دستور ششم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با اعتراض آقای سعید شماعی زاده نسبت به تصمیم مورخ 1400/07/26 مؤسسه معاضدت کانون وکلا، مخالفت نمود.

دستور هفتم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با پیشنهاد ریاست کمیسیون کارآموزی، مبنی بر عضویت وکیل مهدی جلیلی در کمیسیون مذکور، موافقت نمود.

دستور هشتم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با پیشنهاد ریاست کمیسیون بانوان، مبنی بر عضویت وکیل فرناز فریدزادگان در کمیسیون فوق، موافقت نمود.

دستور نهم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با استعفای وکیل مهدی صاعدنیا و وکیل محمد مهران نیا از عضویت در کمیسیون روابط عمومی، موافقت نمود.

دستور دهم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با عضویت وکیل ماشااله غفاری و وکیل محمدجواد قشلاقی در کمیسیون ترفیع، موافقت نمود.

دستور یازدهم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با پیشنهاد کمیسیون ترفیع، مبنی بر ترفیع به وکالت پایه یک دادگستری وکیل محمد آویژگان، موافقت نمود.

دستور دوازدهم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با برگزاری آیین چهل و پنجمین تحلیف کارآموزان وکالت در روز پنجشنبه مورخ 1400/08/20 موافقت نمود.

دستور سیزدهم جلسه: هیأت مدیره ضمن بررسی پرونده های نقل و انتقالات به اتفاق آرا اتخاذ تصمیم نمود.

دستور چهاردهم جلسه: بررسی موارد و پرونده های ارجاعی که با طرح موردی این پرونده ها، تصمیمات لازم، توسط هیأت مدیره اتخاذ شد.

جلسه در ساعت 15 به پایان رسید.

مقرر شد جلسه آتی هیأت مدیره روز یکشنبه مورخ 1400/08/17 برگزار گردد.
 


کد مطلب: 3174

آدرس مطلب: http://isfahanbar.org/vdcg.u9wrak9qtpr4a.html

کانون وکلای دادگستری اصفهان
  http://isfahanbar.org