پيام تبریک نوروزی رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان ؛ دکتر لیلا رئیسی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 2863
 
🔰ملت شریف ایران در حالی سال ۱۳۹۹ را پشت سر گذاشت که همانند دیگر ملل مصائب جهان گیری، همچون مواجهه با ویروس کرونا بر سر آنان سایه انداخته و علاوه بر آن با مشکلاتی همانند بحران های اقتصادی، اجتماعی و... نیز روبرو بوده است. 

🔰در این میان، جامعه ی وکالت، علاوه بر مسائل مبتلابه ملی، سالی پر از کم لطفی و بی مهری، همراه با دلهره و اضطراب فراوان را طی نمود؛ سالی که در آن به جای بهره گیری از ظرفیت ارزشمند جامعه وکالت در راه پیشبرد عدالت و آبادانی کشور، با تلقی های ناصواب، استقلال نهاد مدنی وکالت، نشانه گرفته شد و در تضعیف جایگاه آن، از هیچ کوششی دریغ نگردید. سالی که در آن، تلقی های ناصوابی از ماهیت حرفه وکالت به خورد اذهان عمومی داده شد و شأن و امنیت شغلی وکلا نسبت به سال های گذشته، بیش از پیش تضعیف گردیده و نه تنها جایگاه رفیع ایشان در فرایند تحقق عدالت، آن چنان که شایسته است، مورد توجه واقع نشد، بلکه رسانه ها بویژه رسانه ملی در تحقیر و تخریب آنها حدی را باقی نگذاشت.

🔰با این وجود، اگرچه سال 1399، هرگز نمی تواند یادآور سالی با خاطراتی خوش برای وکلا باشد، اما قطعا خاطره ایستادگی و پایمردی وکلا و کانونها به پای صنفشان را تاریخ فراموش نخواهد کرد و جامعه ی وکالت همچنان مسئولانه و امیدوار، در راستای صیانت از استقلال و کیان این نهاد مدنی و ارتقاء شان و منزلت آن، تمام همت خود را به کار گرفته و ثابت قدم و استوار به راه خود ادامه خواهد داد و به یاری ایزد منان، از این هنگامه ی خطیر و مسیر صعب نیز به سلامت و با سربلندی عبور خواهد نمود.

🔰جای بسی افتخار است که کانون وکلای دادگستری استان اصفهان نیز در سال گذشته در کنار اتحادیه و سایر کانون های وکلای کشور، با بهره گیری از همیت و هوشمندی صنفی وکلای استان و تجارب ارزشمند فعالیتهای حرفه ای خود، گام های مهمی را در جهت رفع مشکلات مستحدثه برداشته و با مشارکت و فعالیت گسترده در ابعاد استانی و کشوری، در جهت دفاع از کیان نهاد وکالت تلاش نموده و همچنان نیز برای ایفای نقش موثر و پیشرو خود مصمم است.

🔰در این بین لازم است صمیمانه از همکاران گرامی که علیرغم وجود مشکلات و مصائب بسیار، در انجام وظایف حرفه ای خود در دفاع از حقوق حقه موکلان، کمک به اجرای اصل حاکمیت قانون، تحقق عدالت و دفاع از اصول اساسی نهاد وکالت، نجیبانه و شرافتمندانه تلاش نمودند، تشکر و قدردانی نمایم.

پایمردی شما وکلای شریف با وجود کارشکنی ها و معضلات مختلف، ثابت نمود که برخلاف تصورات ناصواب سوداگران منفعت جو، به واقع وکیل، بعنوان سرباز عدالت، در راستای انجام وظایف حرفه ای خود، دمی آرامش نداشته و همواره در بیم و امید، لحظات عمر شریف خود را صرف تأمین آرامش خاطر موکلان و جان عزیزش را فدای اجرای عدالت می نماید.  اما تصمیم سازان کشور باید بدانند که تشدید چالش های پیش روی جامعه وکالت به اشکال گوناگون، اگرچه موجب اذیت و آزار وکلا و تحمیل رنج وصف ناپذیر به ایشان خواهد بود،اما بیش از آن موجب ورود آسیب و تحمیل هزینه های غیر قابل جبران به مردم و دستگاه قضایی کشور خواهد گردید، که قطعا مسببین آن باید در حال و آینده، پاسخگوی پیامدهای آن باشند.

امید آنکه مسئولان امر با درک صحیح از ماهیت و جایگاه نهاد وکالت، موجب تغییر و تحولی سازنده و مثبت در روند وقایع و تصمیمات مربوط به نهاد وکالت گردیده و مانع از تضییع بیش از پیش حق دفاع مردم شوند.

🔰نوروز، به عنوان یکی از آئین های باستانی و الهام بخش ایرانیان، که دربردارنده ی مجموعه ای از فاخرترین و نیکوترین آداب و سنت ها است، خود همواره حامل پیامی روشن برای انسانها، مبنی بر گذار از موسم کهنگی به سوی فصلی تازه و نو از حیات و اندیشه بوده است. 

🔰پتانسیل های موجود در جامعه ی وکالت کشور، همراه با مسئولیت پذیری و احساس تعهد همیشگی وکلا برای ایفای وظایف حرفه ای خود، در کنار ظرفیت های جدیدی که با ورود کارآموزان مشتاق و مصمم بدان افزوده می شود، همچنان در دل هر ناظر منصفی، شکوفه هایی از امید را جوانه می زند و آینده ای متعالی تر و درخشان تر را نوید می بخشد که امیدواریم با فرارسیدن نوروز و شروع سال جدید، مورد توجه جدی مسئولان خیرخواه این آب و خاک قرار گرفته تا با پایان دادن به تمام تلقی های ناصواب، موجبی برای اتخاذ تدابیر مدبرانه در بهره گرفتن از ظرفیت جامعه وکالت برای رشد و تعالی کشور باشد.

🔰در پایان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ هجری شمسی خدمت شما همکاران ارجمندم در سراسر کشور و بویژه در کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، سالی سرشار از سلامتی و موفقیت های روزافزون برای همه شما عزیزان آرزومند هستم. 

«رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند/ چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند»

دکتر لیلا رئیسی رئیس
کانون وکلای دادگستری استان اصفهانروابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark