کارگاه آموزشی کارآموزان 5 مردادماه96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 1701
 
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت

کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 1396/05/05از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای علی اکبر آبادگر (وکیل دادگستری و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع « پاسخگویی به سئوالات حقوق ثبت اختبار دوره 36» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
شخصی درخواست ثبت ملکی را می نماید. متولی موقوفه در موعد مقرر به درخواست او اعتراض می کند. پس از صدور رأی و در جریان دادرسی مرحله تجدیدنظر، اداره اوقاف بعنوان ثالث وارد دعوی شده باتوجه به صریح ماده 16 قانون ثبت، اگر شما قاضی دادگاه تجدیدنظر باشید درمواجهه با چنین ثالثی چه تصمیمی اتخاذ می کنید؟ چرا؟
ملکی غیرقابل افراز تشخیص و دستور فروش آن از طریق مزایده صادر می شود.
الف- در صورتی که تمام شرکای ملک در زمان مزایده حاضر نشوند با عدم حضور تمام شرکای ملک در جلسه مزایده و مشاعی بودن ملک آیا امکان خرید آن توسط شرکائی که در جلسه مزایده شرکت نمایند وجود دارد؟
ب- در صورتی که بعضی از شرکای ملک به تصمیم دادگاه معترض باشند تکلیف چیست؟
باتوجه به ماده 589 قانون مدنی که در آن به شریک المال این حق داده شده است که هروقت بخواهد می تواند تقاضای تقسیم مال مشترک را بنماید مگر در مواردی که مانع قانونی در میان باشد آیا قبول درخواست افراز ملکی که قسمتی از آن از طرف اداره ثبت مجهول المالک اعلام شده است از جانب دادگاه محمل قانونی دارد؟
 
        رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
                          دکتر محمد جعفری فشارکی

 
Share/Save/Bookmark