معاون حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی استان اصفهان:
رعایت حقوق شهروندی مورد توجه فرماندهی انتظامی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 3629
 
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان، روز گذشته (25 مرداد) نبی اله محمدی،معاون حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ سعید نوری رئیس اداره قوانین و مقررات فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ سعید منتظری رئیس اداره امور ضابطین فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرگرد مجتبی احمدی رئیس امور دعاوی و معاضدت فرماندهی انتظامی استان اصفهان
با حضور در کانون وکلای اصفهان با اعضای هیات مدیره این کانون دیدار و گفتگو کردند.
تفاهم نامه همکاری بین معاونت حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران محور این جلسه بود. در این جلسه سرهنگ نبی اله محمدی گفت: برای پیگیری مفاد تفاهم نامه باید معاونت حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی استان اصفهان و کانون وکلای دادگستری اصفهان هر کدام رابطی را مشخص کنند تا نظارت هر چه بهتری بر روند اجرائی شدن بندهای این تفاهم نامه وجود داشته باشد و به مرحله اجرا برسد.  سرهنگ محمدی با اشاره به ضرورت رعایت حقوق شهروندی و توجه فرماندهی محترم کل انتظامی به این مسئله افزود: در بحث حقوق شهروندی که از دغدغه های مطرح شده در جلسه با اعضای هیات مدیره کانون وکلای اصفهان بود باید گفت آموزش ضابطین همواره در دستور کار قرار دارد و ما به صورت فصلی و ماهیانه حقوق شهروندی را به کارکنان از طریق سیستم اتوماسیون اطلاع رسانی می کنیم و بصورت مستمر در دوره های عرضی و کلاسهای اموزشی، آموزش می دهیم. اگر بخواهیم در بحث حقوق شهروندی ورود کنیم باید یک سری مباحث پرکاربرد را به صورت طبقه بندی شده دنبال و اولویت های جامعه را مد نظر قرار دهیم. وی تاکید کرد: رعایت حقوق شهروندی در بحث متهمین هم مورد توجه فرماندهی انتظامی است که از طریق ارائه فرم هایی به کلانتری ها، ماموران را مکلف کرده اند، حقوق متهمین را بر اساس آئین دادرسی کیفری رعایت کنند.
معاون حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه ضمن ضرورت رعایت شان وکلا در سطوح مختلف جامعه خاطر نشان کرد: رعایت شان وکلا از جمله مواردی است که مورد تاکید است و این احترام باید هم از سوی وکلا و هم ضابطین قضایی به صورت دو طرفه وجود داشته باشد، چنانچه قصوری در این زمینه وجود دارد باید به صورت موردی بررسی و پیگیری شود.
سرهنگ محمدی افزود: از خدمات معاضدتی کانون وکلا برای کارکنان فرماندهی انتظامی استقبال می کنیم و امیدواریم شاهد همکاری های دو جانبه مثمرثمری در این زمینه با کانون وکلای اصفهان باشیم.
وی در ادامه به آمارهائی که از سوی معاونت اجتماعی فرماندهی انتطامی استان اصفهان در زمینه موفق بودن صلح و سازش در کلانتری ها ارائه شده اشاره کرد و گفت: آمار قابل قبولی از سوی معاونت اجتماعی فرماندهی انتطامی استان، ارائه شده که نشان از موفق بودن فراهم کردن زمینه صلح و سازش در کلانتری ها دارد. ما انتظار داریم در کنار انتقادات سازنده، پیشرفتها و موفقیت های فرماندهی انتظامی در زمینه خدمت رسانی به مردم به خوبی در جامعه بازتاب داده شود.
در ادامه جلسه سرهنگ سعید نوری، رئیس اداره قوانین و مقررات معاونت حقوقی، انتظامی استان اصفهان نیز گفت: یکی از وظایف معاونت حقوقی استان آموزش مباحث حقوقی از جمله حقوق شهروندی، آئین دادرسی کیفری و مجازات اسلامی و ... است.
Share/Save/Bookmark