مشروح سخنان ریاست کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در جلسه هم اندیشی با رئیس قوه قضاییه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۲
کد مطلب: 2297
 
دکتر لیلا رئیسی در دیدار با ریاست قوه قضاییه و جمعی از روسای کانون ها و وکلای داگستری،ضمن تبریک به مناسبت انتصاب حضرت آیت الله رئیسی اظهار داشت : انتصاب جنابعالی به ریاست قوه قضاییه ما را امیدوار نمود که دغدغه های وکلا و مردم در ارتباط با دادگستری رفع شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ استقلال وکلا و کانونهای وکلا، اظهار داشت: وکیل مستقل و کانونهای وکلای مستقل یکی از معیارهای مهم سنجش و ارزیابی تحقق عدالت قضایی در هر جامعه ای محسوب می گردد و باید با حفظ این شرط ذاتی نهاد وکالت ، علاوه بر کمک به تحقق عدالت قضایی در محاکم، وجهه کشور را در جامعه بین المللی حفظ نماییم.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان علاوه بر بیان دغدغه های مطرح شده از طرف همکاران ، دو مورد از مطالبات مهم جامعه وکالت که باید با مساعدت ریاست قوه قضاییه برآورده شود را بیان نمود :
مورد اول) مربوط به نحوه رفتار با وکلاست. در محاکم دادگستری در کنار قضات شریف و کارمندان زحمتکش، متاسفانه مواردی دیده می شود که شئون وکلا را رعایت نمی کنند و با رفتار نامناسب موجب توهین و تحقیر همکاران شریف ما می شوند، توهین به یک وکیل تحت هیچ عنوانی قابل پذیرش و تحمل نيست ، استدعا دارد طی بخشنامه ای رعایت احترام و شأن وکلا بطور جدی تذکر داد شود، بى شك وکلا هم شأن قضات هستند و باید احترام آنها همانند قضات رعایت شود.
مورد دوم)تشكيل چنين جلساتى به شكل مستمر، جهت طرح و پیگیری مطالبات و دغدغه های جامعه وکالت کشور با حضور حضرتعالى است . بى شك وکلا هم جزء مجموعه قضایی کشور هستند و باید سخنان آنها شنیده شده و به مطالباتشان از دستگاه قضایی کشور، توجه کافی بشود.

وی در پایان اظهار داشت: عدم توجه به مشکلات و مطالبات وکلا قطعا کارکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهدو در واقع به حقوق مردم آسیب وارد می کند، لذا باید فرصت طرح مشکلات و مطالبات وکلا و کانونهای وکلا با شخص جنابعالی بعنوان ریاست قوه قضاییه برای همکاران فراهم گردد.


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark