معاون وزیر دادگستری چین میهمان کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب: 1694
 
معاون وزیر دادگستری چین میهمان کانون وکلای دادگستری اصفهان
 
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان سه شنبه  ۱۳ تیرماه ۹۶  لیو ژینو معاون وزیر دادگستری جمهوری خلق چین به همراه مدیر اداره امور بین الملل وکلا، مدیر کل دادگستری، مدیر اداره پزشکی قانونی و تنی چند از دیگر مسئولان نهاد وکالت و دستگاه قضایی جمهوری خلق چین با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به دیدار و گفتگو نشستند. شایان ذکر است ، -  بنیمی-  معاونت قضایی دادگستری استان اصفهان نیز در این جلسه حضور یافت.
در ابتدای جلسه پس از معرفی حضار، طرفین از حضور در این نشست ابراز خرسندی نمودند.
لیو ژینو معاون وزیر دادگستری چین ضمن تشکر از دعوت کانون وکلای اصفهان، پیشنهاد نمود تا طرفین در خصوص ساختار و جایگاه نهاد وکالت در دو
در حال حاضر حدود ۲۷۰۰ وکیل دادگستری در استان اصفهان اشتغال دارند
کشور گفتگو نمایند.
بدین منظور وی سوالاتی در مورد جایگاه نهاد وکالت در ایران، ارکان تشکیل دهنده کانون وکلا، شیوه پذیرش وکیل، تعداد وکلای فعال در اصفهان، ابزار های نظارتی، مشکلات و معضلات وکلای دادگستری و بازنشستگی وکلا، مطرح نمود.
در ادامه صرام ریاست کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن تشکر از پذیرش دعوت کانون وکلای اصفهان، در راستای آشنایی طرفین با ساختار نهاد وکالت در دو کشور، به تفصیل به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
صرام بیان داشت کانون وکلای دادگستری یک نهاد مردمی ست که مستقل از دستگاه قضایی اداره می شود و  قسمتهای مختلفی از جمله دادگاه و دادسرای انتظامی،  واحد معاضدت قضایی،  کمیسیون کارآموزی،  کمیسیون آموزش ، کمیسیون پارلمانی و سایر واحدهای مربوطه را شامل میشود.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در خصوص واحد معاضدت قضایی کانون وکلا بیان داشت: وکلای دادگستری طبق قانون، سالانه سه پرونده برای افراد بی بضاعت بصورت رایگان تقبل میکنند که توسط واحد معاضدت،  مدیریت میگردد .
وی افزود تعداد زیادی از وکلا نیز بصورت داوطلبانه با مدیریت واحد معاضدت
به نسبت جمعیت ساکن در استان اصفهان ، تعداد وکلای دادگستری مشغول بکار بسیار زیاد است
قضایی کانون وکلا، خدمات مشاوره حقوقی رایگان ارائه  میدهند.
صرام اظهار داشت یکی دیگر از واحدهای کانون وکلا، کمیسیون پارلمانی ست که اعصای آن مسئول ارتباط با نمایندگان مجلس قانونگداری کشور هستند و قوانین مرتبط با حوزه وکالت و دستگاه قضا را رصد می نمایند.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در بخش دیگری از صحبتهای خود به نحوه ی پذیرش وکیل پرداخت و گفت در ایران هر ساله آزمون وکالت توسط اتحادیه سراسری کانون های وکلا برگزار میشود که افراد دارای لیسانس حقوق با بهره مندی از شرایط پیش بینی شده در قانون حق شرکت در آن را دارند.
وی افزود در حال حاضر حدود ۲۷۰۰ وکیل دادگستری در استان اصفهان اشتغال دارند.
صرام در پایان بیان داشت عملکرد وکلا توسط دادگاه و دادسرای انتظامی کانون وکلا و همچنین دادگاه عالی انتطامی قضات بعنوان مرجع نظارتی ، رصد میگردد.
در ادامه
لیو ژینو معاون وزیر دادگستری کشور چین مسائلی در خصوص نهاد وکالت مطرح نمود
وی بیان داشت در کشور چین حدود ۳۲۰ هزار وکیل دادگستری و حدود ۲۴ هزار موسسه وکالت وجود دارد
وی افزود پذیرش وکیل از طریق آزمون ورودی و شرکت در دوره کارآموزی انجام میگیرد.
لیو ژینو با اشاره به سخنان رییس کانون
در طی سالهای ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ میلادی بخاطر حواشی مربوط به انقلاب چین ، نهاد وکالت ضعیف بود
وکلای دادگستری اصفهان در خصوص تعداد وکلا اظهار داشت به نسبت جمعیت ساکن در استان اصفهان ، تعداد وکلای دادگستری مشغول بکار بسیار زیاد است.
 
معاون وزیر دادگستری چین گفت در طی سالهای ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ میلادی بخاطر حواشی مربوط به انقلاب چین ، نهاد وکالت  ضعیف بود و مردم برای وکیل گرفتن مشکل داشتند ولیکن بعد از سال ۱۹۸۰ با روند رو به رشد توسعه  اقتصادی،  نهاد وکالت هم تحت نظر وزارت دادگستری توسعه یافت
وی افزود در هر یک از شهرهای بزرگ یک کانون وکلا وجود دارد
لیو ژینو در پایان صحبتهای خود به معرفی نهادهای مدیریتی و نظارتی پرداخت گفت در حال حاضر دو نهاد عملکرد وکلا را رصد میکنند که سیستم قضایی بعنوان مرجع عالی وظیفه نظارت و انجمن وکلای سراسر چین ، وظیفه حمایت و خفاظت از منافع وکلا را بر عهده دارد.
 
در ادامه بنیمی معاونت قضایی دادگستری استان اصفهان ضمن خوش آمد گویی به معاون وزیر دادگستری چین و هیات همراه ، به اختصار به معرفی ساختار دادگستری استان اصفهان پرداخت
وی عنوان نمود در حاضر اصفهان دارای ۳۴ حوزه قضایی ست که با همدلی و همراهی کانون وکلای اصفهان در حال خدمات رسانی به مردم است
در پایان جلسه طرفین ، هدایایی به رسم یادبود به یکدیگر اهدا نمودند.Share/Save/Bookmark