متن سخنرانی بازرس کانون وکلای اصفهان در جلسه توجیهی پذیرفته شدگان آزمون کاراموزی ۱۳۹۷
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸
کد مطلب: 2305
 
در جلسه توجیهی پذیرفته شدگان آزمون کاراموزی ۱۳۹۷ وکیل امیرحسین سجادیه، بازرس کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن خوش آمد گویی و عرض تبریک به مناسبت قبولی در آزمون ورودی کارآموزی وکالت بیان داشت: جذابیت شغل وکالت درآمد و کسب مال نیست، آنچه باعث جذابیت شغل وکالت است، آرزوی تحقق عدالت و کمک به این امر مهم، پرستیژ و حیثیت این شغل می باشد. بنابراین آنچه به عنوان شان وکالت از آن یاد می‌شود، به تعبیری همین شخصیت و حیثیت این شغل می باشد، که ما مکلف به رعایت آن هستیم.

وی در خصوص بحث حرمت و ارج نهادن تاکید داشت: همه ما مکلف هستیم به یکدیگر احترام بگذاریم. وکیل دادگستری، کارآموز وکالت و عضو کانون وکلا باید به همکار خود نهایت احترام را بگذارند. همچنین ادای احترام به صاحب منصبان قضایی از اوجب واجبات است، جایگاه قاضی در دادگستری بسیار قابل احترام می باشد و حتی احترام به کارمندان دادگستری نشانه شان وکالت از طرف یک وکیل می باشد. ایشان علاوه بر ادای احترام به همکاران و کارمندان دادگستری، بر احترام به پرسنل و خدمه کانون وکلا که در خانه ما خدمتگزاری می کنند، تاکید داشت.

بازرس کانون وکلای اصفهان در خصوص رعایت قوانین و مقررات مربوط به حرفه وکالت بیان داشت: علاوه بر رعایت قوانین و مقررات مربوط به حرفه و صنف وکالت، باید نظامات کانون وکلا نیز رعایت شود. نظامات کانون یعنی مصوبات هیئت مدیره کانون وکلا. نظامات کانون برای وکلا و کارآموزان در حکم همان قوانین انتظامی می باشد و تخلف و تخطی از نظامات کانون مستوجب تعقیب انتظامی و مجازات انتظامی می باشد.
وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای کلیه کارآموزان جدید الورود، از ریاست و اعضای کمیسیون کارآموزی تشکر و قدردانی نمودند.


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
گزارش: مولود نه روزیان
Share/Save/Bookmark