دیدار هیات مدیره دوره یازدهم با رئیس کل دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب: 1982
 
🔷دیدار هیات مدیره دوره یازدهم با رئیس کل دادگستری استان اصفهان

صبح سه شنبه مورخ ۱۳ شهریور ۹۷ ، اعضای هیات مدیره دوره یازدهم با رئیس کل دادگستری استان به دیدار و گفتگو نشستند.

🔸در ابتدای این دیدار ، ریاست کانون وکلا دکتر لیلارئیسی با تشکر از اقدامات دادگستری اصفهان در خصوص تعامل با کانون وکلا ، بر گسترش روابط فی ما بین تاکید نمود.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان بیان داشت معتقدیم باید تعامل بیشتر شود تا بهتر بتوانیم رسالت خود در راستای تحقق عدالت را به انجام برسانیم.
وی افزود در حال حاضر مسائل و دغدغه هایی برای ما وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و مهمترین آنها مباحث مربوط به کارآموزان وکالت ، مشکلات مربوط به دوره های آموزشی  آنها و نحوه برخورد با وکلا است.
دکتر رئیسی بیان داشت در خصوص کارآموزان وکالت باید دغدغه های موجود در یک جلسه اختصاصی مطرح شود
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان اظهار داشت نوع برخورد در محاکم ممکن است اثری ماندگار در نگاه وکلای جوان و کارآموزان داشته باشد چرا که حس اعتماد به دستگاه قضا در ابتدای کارآموزی است که نهادینه میشود که می بایست توسط همکاران قضایی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از صحبتهایش به مسئله معاضدت قضایی پرداخت و از آمادگی  شعبه معاضدت قضایی کانون وکلای اصفهان جهت ارائه مشاوره در ساختمان دادگستری خبر داد.
وی بیان داشت یکی از مسائلی که امروز با آن مواجهیم تبصره ماده ۳۴۷ قانون آئین دادرسی کیفری است که باعث ازدیاد پرونده های تسخیری شده است به نحوی که در حال حاضر هر وکیل دادگستری به طور متوسط با ۷ یا ۸ پرونده تسخیری در طول سال مواجه میگردد و این در حالیست که هزینه قانونی این گونه پرونده ها سالهاست که پرداخت نمی گردد.

رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان بیان داشت یکی دیگر  از مسائل موجود، تردد وکلای دادگستری است که باید شان همکاران ما رعایت گردد. در این ارتباط چنانچه تهیه دستگاه کارت خوان جهت اسکن کارت شناسایی وکلا لازم است و تردد را تسهیل میکند توسط کانون وکلا تهیه خواهد شد.
دکتر رئیسی در پایان صحبتهای خود ضمن تشکر از برگزاری این دیدار بر افزایش تعاملات با دادگستری تاکید نمود و همچنین آقای دکتر یاسین صعیدی را بعنوان رابط بین کانون و دادگستری معرفی کرد.

🔸از دیگر اعضای هیات مدیره ، دکتر قائم فرد بیان داشت : متاسفانه عده ای تلاش میکنند که به نحوی با سیاه نمایی ارتباط بین کانون و دستگاه قضا ، از آب گل آلود ماهی بگیرند.
وی افزود در طول سالهای اخیر تعامل با دادگستری خوب بوده و لیکن باید بهتر شود و حتی باید "تظاهر به صمیمیت" بیشتر از آنچه که هست بشود تا راه بر سوءاستفاده کنندگان بسته شود که با این روش بسیاری از حواشی حذف میگردد.

در ادامه
🔸خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد ماضی به منتخبین جدید وکلای دادگستری تبریک گفت و بیان داشت این اعتمادی که وکلا به شما داشته اند سرمایه ای معنوی ست، باید قدر آن را دانست، وی افزود امیدوارم در دوره پیش رو با استفاده از همه دوستان و بخصوص معمرین  با کسب تجربه از گذشته و با چشم اندازی به آینده شاهد تحولی عمیق و رو به تکامل باشیم.

خسروی وفا اظهار داشت رویکرد بنده و همچنین رئیس پیشین دادگستری اصفهان مبتنی بر ایجاد تعامل بوده است و لیکن توصیه جدی دارم که خودتان موتور محرکه این ارتباطات باشید و انتظار این است که جلسات تعاملی بیشتر برگزار شود.

وی افزود برگزاری جلسات مشترک با دادستان ، حفاظت اطلاعات ، شورای معاونین و... برکات خاص خود را دارد و باعث میشود مشکلات موجود همچون برخوردهای نامناسب کاهش یابد.
رئیس دادگستری استان در بخش پایانی صحبتهای خود اظهار داشت مسئله آموزش که اشاره کردید دغدغه بنده نیز هست که انشاله در جلسات تعاملی مطرح گردد.

🔸در پایان این  دیدار ، سجادیه بازرس کانون وکلای دادگستری اصفهان بیان داشت یکی از مسائل موجود در خصوص قضاتی است که پس از پایان خدمت خود به کسوت وکالت نائل شده اند و بر اساس قانون می بایست تا ۳ سال خارج از محل خدمت خود به وکالت بپردازند ولیکن کانون وکلا ابزاری جهت بررسی محل تمرکز فعالیت وکلا ندارد و نتیجتا قابل پیگیری موثر نمی باشد.

💠روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark