نماینده ولی فقیه در اصفهان ، میزبان هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
کد مطلب: 1883
 
آیت الله طباطبایی ، میزبان هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
به مناسبت هفته وکالت هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان ، در دفتر امام جمعه اصفهان حضور یافته و با ایشان به دیدار و گفتگو نشستند.
حسن صرام رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دیدار به تعریف و تببین شغل وکالت پرداخت و  بیان داشت:" شغل وکالت با ادای سوگند شروع می شود،چنانچه وکیل ادای قسم میکند که راستی و درستی را حتی در زندگی شخصی خود رعایت کند و مدافع از حق باشد."
وی در ادامه گفت:حرفه وکالت،هم شأن قضاوت در قانون دیده شده است.
صرام بیان داشت وکلای دادگستری فرزندان این نظام هستند بطوری که ۳۰ درصد از اعضای کانون وکلا را خانواده های شهدا ،ایثارگران وجانبازان تشکیل می دهند.
وی از دیگر برنامه های کانون وکلا را در جهت ارتقای سطح علمی، به آموزش حین خدمت اشاره نمود  و گفت: در الزامات قانونی ، برنامه های آموزشی حین خدمت پیش بینی نشده ولیکن این امر در نظامات داخلی کانون وکلا مقرر گردیده است.
رییس کانون وکلای اصفهان در ادامه به نهاد "معاضدت قضایی"اشاره کرد و گفت:"معاضدت قضایی برای وکلا طبق قانون الزامی است؛ بطوری هر وکیل در سال، باید سه وکالت تبرعی بپذیرد.
وی در تکمیل سخنان خود بیان داشت :در سال گذشته ۵۰۰۰ مورد وکالت تسخیری به کانون وکلا رجوع گردیده ودر پرونده های حقوقی نیز بامراجعه اشخاص متقاضی،۵۰۰ فقره وکالت معاضدتی توسط کانون وکلای اصفهان انجام گرفته است.
حسن صرام در پایان به سایر اقدامات عام المنفعه کانون وکلا اشاره نمود و اظهار داشت کانون وکلا تفاهم نامه هایی با نهاد های مختلفی همچون سازمان بهزیستی ،کمیته امداد امام خمینی ، انجمن حمایت از زندانیان و شوراهای حل اختلاف منعقد نموده تا افراد بی بضاعت نیز از دریافت خدمات حقوقی محروم نمانند.
دکترجعفری به مناسبت هفته وکالت به جامعه وکلا اشاره کرد و گفت : قاطبه وکلا از قشر متدین و طرفدار انقلاب هستند. وی بااشاره به آنکه دستگاه قضایی دیدگاه مناسبی نسبت به وکلا ندارد ، خواستار تعامل و اصلاح رویکرد قوه قضاییه شد.
ادیب بازرس کانون وکلای دادگستری اصفهان در این نشست، ایجاد مرکز داوری کانون وکلای دادگستری اصفهان را یکی از اقدامات هیأت مدیره کانون وکلای اصفهان دانست که باهمکاری دادگستری  اصفهان راه اندازی گردیده است. وی بیان داشت:"حدود 100نفر از وکلا جهت امر داوری،آموزش دیده که دارای گواهینامه دوره مربوطه هستند واین امر  موجب کاهش مراجعه مردم به دادگستری می شود."
محقق از دیگر حاضرین در این دیدار ، در خصوص جایگاه وکیل در جامعه بیان داشت "وکیل، امین مردم  است و افراد جامعه مشکلات خود را به وکلا اعلام میدارند "
این وکیل دادگستری در خصوص حواشی مربوط به حذف ظرفیت پذیرش وکیل گفت: کانون وکلای اصفهان تاکنون  ۲۷۰۰ وکیل دادگستری به جامعه معرفی کرده است واین در حالی است که کانون های وکلا نباید تنها نهاد جذب فارغ التحصیلان رشته حقوق باشد بلکه نهادهایی چون کانون سردفتران نیز چنین وظیفه ای رابرای جذب فارغ التحصیلان رشته حقوق بر عهده  دارند.

گزارش: امیرحسین کرمانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark