متن سخنرانی حامیان بیمه وکالت، وکیل سید علی غروی و مدیر سرپرستی بیمه کوثر در اصفهان آقای سید مسعود سپهری فر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 2342
 
روز شنبه مورخ ۹۸/۰۴/۲۹ در نشست ریاست کانون وکلای دادگستری اصفهان با اصحاب رسانه در خصوص بیمه وکالت در محل این کانون، سید علی غروی وکیل پایه یک دادگستری اصفهان و مشاور و حامی بیمه وکالت با اشاره به پیشینه اجرای این طرح در کشو رهای دیگر و ایران، گفت: ایت الله شاهرودی در زمان تصدی ریاست قوه قضائیه بر اجرای این طرح تاکیدات ویژه ای داشتند تا اینکه پس از پیگیری های مکرر و فراهم شدن زمینه های آن در سال ۱۳۹۵ مجوز این بیمه از سوی بیمه کوثر از بیمه مرکزی اخذ و در سال ۱۳۹۷ به صورت غیر رسمی رونمایی و امروز رسانه ای شد.
وی خاطر نشان کرد: این خدمات حقوقی در حوزه آموزش، مشاوره، تنظیم قرارداد، وکالت، داوری و امثال آن است که به صورت تخصصی انجام خواهد شد و اجرای آن منجر به تحول در بخش‌های صنعتی، اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

در ادامه مدیر سرپرستی بیمه کوثر در اصفهان گفت: بیمه حقوقی وکالت با عنوان حامی به عنوان زیر بخشی از هزینه های حقوقی بیمه کوثر تلاش می‌کند از حقوق شهروندی حمایت کند.

سید مسعود سپهری فر افزود: بر اساس این طرح هزینه های حقوقی شهروندان از جمله هزینه مشاوره حضوری و غیرحضوری، هزینه بررسی اسناد، هزینه تنظیم لایحه و دفاعی، هزینه کارشناسی، حقوقی هزینه دادرسی در محاکم، هزینه دادرسی در شورای حل اختلاف، حق الوکاله و هزینه داوری و مصالحه به نسبت میزان پرداختی حق بیمه توسط بیمه شونده بر اساس قرارداد پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: این طرح در حال حاضر برای گروه های ۲۰۰ نفری قابل اجرا است و در مراحل بعدی به صورت انفرادی نیز بیمه نامه صادر خواهد شد که حق بیمه آن یکساله و امکان پرداخت اقساطی نیز وجود خواهد داشت.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark