سی و چهارمین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲
کد مطلب: 2262
 
 سی و چهارمین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 98/2/16 در ساعت 11:30 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل دکتر سید محسن قائم فرد، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد. قبل از ورود به دستور جلسه ریاست هیات مدیره، گزارشی از برگزاری سی و دومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) به میزبانی کانون وکلای دادگستری یزد در تاریخ یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه نود و هشت ارائه نمود: مراسم افتتاحیه در سالن همایش پردیس بین الملل یزد با حضور اعضای هیأت مدیره کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور، مسئولین اتحادیه و جمعی از مسئولین دولتی برگزار شد. در افتتاحیه سی و دومین همایش اسکودا به پاس زحمات دکتر محسن محبی تقدیر از ایشان به عمل آمد و لوح یاد بودی به همین مناسبت به ایشان اعطا شد. در این مراسم از تمبر یاد بود این همایش رو نمایی شد و سپس به امضای تنی چند از بزرگان وکالت رسید. مراسم بزرگداشت استاد بهمن کشاورز در سی و دومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری و رو نمایی از نشان اخلاق وکالت استاد بهمن کشاورز نیز صورت گرفت. با رای هیات عمومی، آقایان دکتر جعفری به عنوان رئیس و اکبریان و روحانی به عنوان ناظر و سهراب پور و رهنما به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند. گزارش بازرسان به سمع و نظر هیات عمومی رسید و ترازنامه مالی سال ۱۳۹۷ تصویب شد. در خصوص اقدامات به عمل آمده برای لغو آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم به تفصیل بحث شد و کانون ها نظرات خود را در رابطه با اقدامات صورت گرفته بیان کردند و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد. درباره استماع گزارش اقدامات انجام شده برای حذف یا اصلاح تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری به تفصیل بحث شد و اعضای هیات عمومی نظرات خود را در رابطه با اقدامات صورت گرفته بیان کردند و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد. آیین نامه اصلاحی شرح وظایف کارآموزی به بحث گذاشته شد و با رای هیات عمومی به تصویب رسید. در خصوص اصلاح سقف مجاز برای وکالت کارآموزان در پرونده های مالی مبلغ سه میلیارد ریال تایید و تصویب شد. با رای هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران مقرر شد کلیه وکالت نامه ها، قرار داد ها، پروانه وکالت، پروانه کاراموزی، کارت شناسایی وکلا و همچنین تابلوی دفتر وکلا متحد الشکل شود. ساز و کار و نمونه های پیشنهادی توسط اتحادیه تهیه و به تایید مجمع عمومی خواهد رسید. تشکیل دبیرخانه جایزه اخلاق حرفه‌ای به نام و نشان استاد بهمن کشاورز با پیشنهاد کانون وکلای یزد و با رای اعضای هیات عمومی در دستور قرار گرفت و کلیت آن تصویب شد و مقرر گردید شرایط و جزییات اجرای آن توسط شورای اجرایی تهیه و تدوین شود. با تصمیم هیات عمومی، کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد به عنوان میزبان همایش بعدی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران انتخاب شد.
 در مورخ 98/2/13، چهلمین آیین تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای اصفهان با حضور نماینده مجلس، مقامات قضایی و خانواده های کارآموزان در محل باشگاه کانون وکلای دادگستری اصفهان برگزار شد.در این آیین 66 نفر از کارآموزان وکالت پس از سپری کردن دوره کارآموزی و موفقیت در اختبار کتبی و شفاهی، با اتیان سوگند و توثیق شرافت خود و امضا ذیل قسم نامه در حضور اعضا هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان، رسماً به شغل شریف وکالت وارد شدند.
پیرو هماهنگی های بعمل آمده جلسه هم اندیشی دادیاران دادسرای انتظامی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در تاریخ 98/2/13 حضور 11 تن از دادیاران و معاونین دادستان انتظامی در محل دفتر نمایندگی کانون در شهر کاشان و درحضور جمعی از وکلای دادگستری مستقر در شهر کاشان برگزار گردید. موضوع جلسه بررسی تخلف عدم حضور در جلسه رسیدگی، احصاء معاذیر، تقسیم بندی عوامل موثر در تخلف عدم حضور بود که با توجه به علمی بودن بحث جلسه بصورت علنی و در حضور وکلای محترم دادگستری کاشان برگزار گردید. پس از پایان جلسه سوالات و اظهارات همکاران محترم حاضر از کاشان در خصوص موضوع بحث استماع و پاسخگویی شد.

هیات مدیره وارد دستور جلسه شد: با توجه به حلول ماه مبارک رمضان مطابق روال سابق، ساعت کاری کانون تا 13:30 میباشد.
دستور آخر جلسه، بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید.(در صورت تمایل برای اطلاع از جزئیات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید.)

جلسه آتی هیات مدیره دوشنبه 98/2/23 برگزار می گردد. جلسه در ساعت 14:30 خاتمه یافت.
غایبین جلسه: وکیل اسداله اسلامی، وکیل مسیح میرزایی


روابط عمومی کانون وکلای اصفهان.کمیته رسانه
گزارش : وکیل فاطمه لاوی
Share/Save/Bookmark