مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر غلامرضا طیرانیان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 1858
 
بزرگداشت مرحوم دکتر غلامرضا طیرانیان، استاد برجسته حقوق، با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره و کمیسیون کارآموزی  کانون وکلای اصفهان و جمعی از همکاران ، مورخ 12/11/96  برگزار شد. 
از آنجاکه ، این روز با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) (به روایتی) مقارن گردید، لذا مراسم بزرگداشت با مداحی و نوحه خوانی، آغاز گردید. 
در ادامه، اسلامی نائب رئیس کانون وکلای اصفهان، در راستای گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر غلامرضا طیرانیان، ضمن عرض تسلیت به جامعه حقوقی، مصادف شدن درگذشت این استاد گرانقدر را با ایام شهادت حضرت فاطمه ، نشانه لایق  و والا بودن آن مرحوم، دانست. وی بیان داشت مرحوم دکتر طیرانیان، علاقه و پیوستگی خاصی نسبت به کانون وکلای اصفهان داشتند و حتی در یکی از سخنرانی های خود، در حضور اعضای هیات مدیره مرکز، کانون وکلای اصفهان را بسی مناسب تر برای کانون مرکز شدن، دانست. 
اسلامی ، در ادامه  توضیح مختصری از زندگی نامه مرحوم دکتر طیرانیان، ارائه نمود و ایشان را به عنوان قاضی بسیار با تجربه و همچنین وکیلی پر تلاش در راستای تعالی حرفه وکالت و احقاق حق در جامعه، معرفی نمود.
نایب رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان به مفید و پربار بودن آثار و تالیفات ایشان علی الخصوص، لوایح دفاعی آن مرحوم، اشاره نمود و افزود به کلیه وکلا، به ویژه وکلای جوان، توصیه میشود که از مطالعه و تدقیق در آثار این بزرگوار، غافل نگردند. 
اسلامی در پایان سخنانش، ضمن اشاره به حسن کردار ، منش و اخلاق حرفه ای دکتر طیرانیان و با برشمردن چهار شاخصه و وجه تمایز وی ، بیان داشت : اولین شاخصه ایشان اخلاق مداری و رعایت اخلاق حرفه ای بر مبنای ارزش های الهی و دومین وجه تمایز وی ، دفاع از استقلال واقعی کانون های وکلای کشور، بود. 
نایب رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان سومین شاخصه آن مرحوم را شجاعت، صداقت و تدبیر و چهارمین وجه تمایز ایشان را بحث، تحقیق و مطالعه مستمر و سیری ناپذیر در مبانی متعدد حقوقی ، دانست.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark