مشروح سخنان نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان، در نشست صنفی بررسی موضوعات روز نهاد وکالت
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۲
کد مطلب: 2308
 
نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان، در نشست صنفی مسائل و موضوعات مطرح در نهاد وکالت، اظهار کرد: باید نگاهی که به جامعه وکالت می‌شود را تغییر دهیم و این که توسط مطبوعات یا صداوسیما وکیل را یک کارچاق‌کن یا ضایع کننده حق دیگران می‌دانند به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه این برچسب‌ها به ۹۹ درصد وکلا نمی‌چسبد، افزود: متاسفانه برخی وکلا که پرونده‌های میلیاردی می‌گیرند افرادی هستند که به باندهای قدرت و ثروت مرتبط هستند اما در کانون وکلای استان ۴۰۰ وکیل در حال فعالیت رایگان هستند.

نایب رییس کانون وکلای اصفهان با اشاره به ۴۰ برابر شدن تعداد وکلا در عرض ۲۰ سال، گفت: کدام ارگان تا این حد اشتغالزایی می‌کند ممکن است در کار وکلا نواقصی باشد اما این عمومیت ندارد و نباید این را به همه وکلا تعمیم داد.
وی با تاکید بر اینکه کانون وکلا یک نهاد مدنی قانونی است، خاطرنشان کرد: این روالی است که از ۹۰ سال قبل ادامه داشته است و بیش از ۳۰ درصد این نهاد از خانواده‌های شهدا و ایثارگران تشکیل شده است.
 وکیل رستم‌شیرازی با تاکید بر لزوم تغییر نگرش منفی به نهاد وکالت، تصریح کرد: اگر استقلال کانون وکلا را می‌خواهیم باید نگرش منفی به این نهاد را برداریم چرا که اگر این استقلال نباشد نهادهای حقوق بشری آرای ما را فاقد مشروعیت می‌دانند و قطعا با تغییر این نگاه بسیاری از مشکلات کانون‌های وکلا حل شدنی خواهد بود.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark