اظهارات مدیر کل زندان های اصفهان در نشست مشترک اداره کل زندان‌ها با کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴
کد مطلب: 2272
 
 در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 98 طی نشست مشترک اداره کل زندان‌ها با کانون وکلای استان اصفهان، آقایاسدالله گرجی‌زاده، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات بندگان اظهار کرد: کانون وکلا همکاری خوبی با اداره کل زندان‌های استان اصفهان داشته است که وضعیت این همکاری تا کنون از دیگر استان‌های کشور بهتر است.

وی با ابراز تاسف از بالا بودن جمعیت زندان‌های استان تصریح کرد: جمعیت زندان‌های استان از حد متوسط کشوری بالاتر است که این آمار جمعیتی کشور دو برابر استاندارد جهانی است و به شدت نیازمند کاهش بار جمعیتی زندان‌های استان اصفهان هستیم.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان در خصوص هدف از انعقاد تفاهمنامه با کانون وکلای استان اصفهان تصریح کرد: انعقاد این تفاهمنامه در کاهش بار روانی و استرس زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و همچنین افزایش اطلاعات حقوقی زندانیان موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه حمایت‌های حقوقی باعث کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها می‌شود خاطرنشان کرد: باید سطح زیربنایی زندان‌های استان را افزایش دهیم تا بتوانیم فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی بیشتری داشته باشیم، اما بالا بودن جمعیت زندان‌ها فعالیت آموزشی و اصلاح و تربیت را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

گرجی ‌زاده با تاکید بر اینکه باید به اندازه ظرفیت زندان پذیرش زندانی داشته باشیم افزود: در حال حاضر ظرفیت زندان‌های استان پاسخگو نیست و لازم است تنها کسانی که باید به زندان بیایند روانه زندان شوند تا از افزایش جمعیت زندان‌ها بکاهیم همچنین بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی برای اصلاح و تربیت آنها انجام دهیم که شرایط اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه اقدامات کانون وکلای استان در کاهش جمعیت زندان‌ها موثر است خاطرنشان کرد: تفاهمنامه‌ای از سال ۹۳ با کانون وکلای استان اصفهان داشته‌ایم که در آن کانون وکلا با ارائه خدمات معاضدتی قضایی وکلای کمیسیون معاضدت و ارائه خدمات آموزشی به مددکاران زندان‌ها، مددجویان و خانواده زندانیان با اداره کل زندان‌های استان همکاری خواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با ابراز امیدواری برای افزایش میزان پوشش جامعه هدف فعالیت مشاورین حقوقی گفت: تا به حال مشاوره وکلا در سطح زندان مرکزی بود که کانون وکلا برای گسترش این مشاوره‌ها در دیگر زندان‌ها شامل زندان نسوان، اصلاح و تربیت همچنین زندان‌های دیگر شهرستان‌ها قول مساعد داده است.

وی در خصوص بیشترین جرایم زندانیان استان اصفهان گفت: سرقت، موادمخدر و جرایم مالی جزء بیشترین جرایم زندانیان استان است، همچنین ۵۹ درصد زندانیان استان متاهل بوده و ۷۴ درصد آنها زیر ۴۵ سال هستند.


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark