کارگاه آموزشی کارآموزان،9 دی ماه 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب: 1561
 
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت
 
کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 1395/10/09 از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای دکتر محمود مالمیر (استاد دانشگاه و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع «ادامه پاسخ به سئوالات حقوق جزا اختبار دوره 35» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
1- ماده­ ی 637 بیان میدارد: هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع ... شوند به شلاق تا نودونه ضربه محکوم خواهند شد.
آیا مجازات این ماده قابل تخفیف (تقلیل) می باشد یا خیر تا چه میزان؟( در صورت وجود جهات تخفیف)
2- ماده­ ی 649 بیان میدارد: هرکس در دعوای حقوقی یا جزایی که قسم متوجه او شده باشد سوگند دروغ یاد کند به 6 ماه تا دوسال حبس محکوم خواهد شد.
آیا مجازات این ماده قابل تبدیل به مجازات نوع دیگری می باشد یا خیر؟ (تحت چه شرایطی)
3- آقای «الف» فاقد گواهی نامه رانندگی می باشد در هنگام رانندگی با عابری برخورد کرده است و این حادثه منجر به کشته شدن عابر گردیده است. با درنظر گرفتن تمام فروض ممکنه و احتمالی مجازات آقای الف را تعیین نمایید همچنین مشخص نمائید آیا در پرونده­ ی آقای الف امکان حکم به قصاص وی وجود دارد یا خیر؟ و آیا در این پرونده امکان تبرئه متهم وجود دارد یا خیر؟
  1. 4- آقای «الف» که یک چشم وی کور می باشد یکی از دو چشم آقای «ب» را عمداً کور می نماید، مجازات آقای الف را تجزیه و تحلیل نمایید.
        5- جرائم انتقال مال غیر و معامله معارض و کلاهبرداری را با یکدیگر مقایسه و آنها را (با ذکر هرکدام یک مثال) از یکدیگر تفکیک نمایید.
 
 
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
دکتر محمد جعفری فشارکی
Share/Save/Bookmark