اعلام محکومیت اقدامات جنایتبار علیه مسلمانان میانمار
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۸
کد مطلب: 1732
 
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

💢وجدانهای عدالت خواه را به بیداری نسبت به بی دادی که این روزها در حق مردم مسلمان روهینگیای برمه(میانمار) قربانی می گیرد میطلبیم چرا که این ظلم انسانیت را در قرن داعیه داری نکو داشت کرامت بشر به چالش کشانده است . وظیفه اخلاقی تمام انسانهای این کره خاکی است تا فارغ ازهر نوع رنگ و نژاد و بینشی نه تنها به محکومیت اعمال ضد بشری فریاد برآورد بلکه حاکمان کشور های جهان را نسبت به جریحه دار شدن عواطف انسانی بیدار واز آنها عزمی در التیام درد و رنج مطالبه نمایند.
🔶اما روی دیگر سخن ،نمی توان اظهار تاسف نکرد در سرزمینی که رهبر آن جایزه صلح نوبل را به پاس مبارزه برای آزادی انسان از ظلم به خود اختصاص داده ، اینک هوای قدرت و سیاست سردرد آزادگیش را به قربانگاه آزادی و حتی نسل کشی سپرده.
🔷مسولیت جامعه جهانی، فارغ از وظیفه اخلاقی انسانی باید امانتدار صیانت از منشور ملل متحد که ثمره تلاش عدالت خواهان جهانی  در پاسداری از صلح وانسانیت ومنع هر گونه ظلم نسبت به حیات بشر ونقض حقوق بشر دوستانه  است را هر چه سریعتر سرلوحه اقدام عملی خود قرار دهد ، لذا وظیفه شورای امنیت است تا به عنوان ارگان تضمین کننده صلح جهانی و با استناد به منشور سازمان ملل متحد ، اعلامیه جهانی حقوق بشر و سایر میثاقها وکنوانسیونهای منع تبعیض نژادی ، نسل کشی و شکنجه علیه اقلیتها از هر نوع را محکوم و علاوه بر  آنکه  دولت میانمار را به توقف اعمال ارتکابی علیه مسلمانان آن کشور مجبور کند بلکه هرگونه اقدام عملی را نیز بر اساس فصل ششم و هفتم منشور سازمان ملل متحد برای جلوگیری از کشتار بیشتر سر لوحه کار خود قرار دهد.
🌟 در نهایت آنکه اعمال جنایت بار در آن کشور را که حکایت از تعمد و برنامه ریزی بودن آن دارد در زمره جنایت علیه بشریت قلمداد وبا ارجاع این جنایات به  دیوان کیفری بین المللی زمینه پیگرد جهانی آمران وعاملان  این فاجعه انسانی را فراهم آورد.
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان ضمن محکومیت اقدامات جنایت بار علیه مسلمانان مظلوم میانمار آمادگی خود در جهت هر گونه حمایت حقوقی از مسلمانان آن کشور را اعلام میدارد .

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark