کارگاه آموزشی کارآموزان 30 آذرماه 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 1823
 
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت

کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 1396/09/30از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای دکتر سیدمحسن قائم فرد (استاد دانشگاه و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع «تحلیل و پاسخگویی به سئوالات آئین دادرسی کیفری اختبار دوره 37» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
جمعی به شما مراجعه و اظهار میدارند: «باتوجه به توصیه های مدیر شرکتی که در تهران به ثبت رسیده و در اصفهان و شیراز دفاتر نمایندگی دارد، اقدام به سرمایه گذاری در آن شرکت نموده اما متأسفانه نه تنها هیچکدام از قول و قرارهای ابتدائی مبنی بر تعلق سود کلان به سرمایه های آنها محقق نشده بلکه با برخوردهای ناشایسته، از استرداد اصل وجوه هم خودداری می شود و بر این اساس درخواست تقدیم و پیگیری شکایات توهین و تهدید، جعل، اخلال در نظام پولی کشور، کلاهبرداری داریم.»
اولاً: شما براساس این اظهارات و مجموعه اقدامات شرکت:
شکایت خود را علیه چه شخص یا اشخاصی طرح می کنید؟چرا؟
چه محل یا محل هایی را صالح برای شروع تعقیب می دانید؟چرا؟
از حیث صلاحیت ذاتی چه دادگاه یا دادگاههایی را صالح به رسیدگی برای این پرونده می دانید؟
 
ثانیاً : چنانچه اقدامات شرکت در جذب و اخذ سرمایه از طریق رایانه و عواملی در خارج از کشور صورت پذیرفته باشد آیا در نحوه اقدام کیفری مؤثر است؟
 
ثالثاً : چنانچه وکیل شرکت با ارائه مدارکی مدعی مشارکت مدنی شرکت با سرمایه گذاران باشد، آیا در تصمیم مرجع تعقیب، تغییری حاصل خواهد نمود؟
 
رابعاً : چنانچه تصمیم نهائی درخصوص پرونده، قرار منع تعقیب باشد و این قرار قطعی گردد، آیا راهی برای تقاضای بررسی مجدد پرونده وجود دارد؟چرا؟
 
 
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
                   دکتر محمد جعفری فشارکی
 
Share/Save/Bookmark