۱
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت:
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: خدمات رایگان کانون وکلا به مددجویان میتواند آنها را از حمایت کمیته امداد بی نیاز کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 1571
 
یکشنبه مورخ ۱۲دی ماه سال جاری ،کانون وکلای دادگستری استان اصفهان،میزبان مدیرکل ، رئیس اداره حقوقی ومعاون امور حمایت خانواده کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)بود.
در این جلسه ، شیران - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان - ضمن ابراز خرسندی از حضور در کانون وکلای دادگستری از همکاریهای چندین ساله این کانون در خصوص ارائه خدمات حقوقی و معرفی وکیل رایگان [معاضدتی] تشکر کرد.
وی با اشاره به نیاز گسترده به تخصص اقشاری همچون وکلا و پزشکان در حوزه های حمایتی کمیته امداد ، گفت: خدمات حقوقی کانونهای وکلا به مددجویان می تواند آنها را از حمایت کمیته امداد بی نیاز کند.
شیران افزود در موارد بسیاری بوده که وکیل دادگستری با احقاق حقوق مالی یک مددجو، توانسته وی را از چتر حمایتی کمیته امداد بی نیاز سازد که اینگونه موارد موجب شده که کمیته امداد بتواند نیازمندان جدیدی را تحت پوشش خود قرار دهد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان ، ارائه خدمات حقوقی به افراد تحت پوشش این کمیته را عامل مهمی در پیشگیری از وقوع آسیبهای
ارائه خدمات حقوقی به افراد تحت پوشش ، عامل مهمی در پیشگیری از وقوع آسیبهای اجتماعی
اجتماعی دانست.
وی در ادامه ، آمارهایی از خدمات ارائه شده به مددجویان، ارائه داد.
طرح پزشک خانواده ، طرح اکرام ، نظام ارجاع ، تامین اجتماعی ، بیمه تکمیلی ، حمایت از بیماران صعب العلاج ، ایجاد هشت هزار شغل پایدار ، حمایت مالی از ۱۸هزار دانشجو و دانش آموز ، معرفی به کانونهای وکلا جهت بهره مندی از وکیل رایگان، تعمیرات و بهسازی مسکن مددجویان و برنامه های آموزشی فرهنگی از جمله اقدامات اجرائی کمیته امداد است که مورد اشاره -شیران- قرار گرفت.
کرانی - رئیس اداره حقوقی کمیته امداد امام خمینی - از دیگر حاضرین این جلسه بود که با اشاره به نیاز فزاینده به خدمات حقوقی و کمبود نیروی انسانی در دایره حقوقی کمیته امداد ، بر لزوم گسترش هرچه بیشتر همکاری کانون وکلای دادگستری اصفهان تاکید کرد.
وی با پیشنهاد طرح "میز خدمت حقوقی" گفت حضور مستقیم وکلا در کمیته امداد جهت مشاوره حقوقی با حذف پروسه ارجاع و مکاتبه میتواند در کاهش مشکلات مددجویان موثر باشد.
کرانی در پایان افزود کمیته امداد در این زمینه سعی میکند تا حد امکان هزینه های جانبی امور حقوقی مثل ایاب ذهاب یا هزینه دفاتر خدمات قضایی را تقبل کند.
در ادامه جلسه ، اسلامی - رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان - ضمن استقبال از گسترش همکاریهای فیمابین، ارائه خدمات حقوقی رایگان به نیازمندان را از وظایف ذاتی کانونهای وکلا برشمرد.
اسلامی افزود در این دوره از هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان ، خدمات
ارائه خدمات حقوقی رایگان به نیازمندان از وظایف ذاتی کانونهای وکلا
حقوقی رایگان ، گسترده تر از سابق شده بطوری که اعضای فعال در شعبه معاضدت افزایش یافته و همچنین با هزینه کانون، یک ساختمان در نزدیکی دادگستری اصفهان و یک ساختمان در شهرستان کاشان به منظور ارایه خدمات حقوقی رایگان مهیا گردیده است.
 رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در ادامه ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: مشکلی در زمینه افزایش ارائه خدمات حقوقی توسط کانون وجود ندارد ولیکن در راستای نظام مند شدن این خدمات ، می بایست کارگروهی متشکل از نمایندگان هر دو طرف تشکیل گردد تا همه جوانب امر را در راستای اجرای هرچه بهتر آن بررسی نمایند.
در ادامه ، صرام - نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان به تشریح برخی فعالیتهای تبرعی کانون وکلا پرداخت و اظهار داشت: وکلا تنها قشری هستند که قانوناً ملزم به ارائه خدمات حقوقی رایگان به نیازمندان هستند

وی در پایان صحبتهای خود گفت : کانون تفاهم نامه های مختلفی با مجموعه هایی همچون بنیاد شهید ، بهزیستی و سازمان زندانها دارد که باید در این کارگروهی که تشکیل می شود بررسی شود که اگر شخصی در دو یا چند یک از این مجموعه ها عضو بود ، خدمات رسانی به چه نحوی ارائه گردد.
در پایان جلسه ، آقایان شهرام محقق، رضا مقصودی ، علیرضا موسوی از طرف کانون وکلا و آقایان هادی بنایی ،کریم زارع و جواد کرانی از طرف کمیته امداد ، جهت تشکیل کارگروه ویژه ، معرفی شدند.
Share/Save/Bookmark
 


شهاب
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۸:۴۰:۱۷
واااااااااااا
کمیته امداد پولاش رو میگیره اونوقت وکلا باید مدد جویان رو بی نیاز کنند ؟؟؟ آقا درسته که ما وظیفه داریم گاهی رایگان برای نیازمندها خدمات حقوقی بدهیم اما وظیفه اصلی این کار با کمیته شریفه (1490)