بهمن کشاورز : کانونهای وکلا بهترین خدمات را در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه میدهند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۱
کد مطلب: 1814
 
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور در همایش ملی همبستگی وکلا ضمن اشاره به این که برگزاری این گونه همایش ها در جهت آگاهی مردم نقش مهمی دارد گفت: کانون های وکلا و‌ وکلا از پدیده های بسیار مهم جوامع مترقی هستند اما در زمینه آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی موفق عمل نکرده اند.
وی این امر را نیازمند اصلاح دانست و تاکید کرد مردم از اهمیت کار و وظایف وکیل و اقتدار و امکانات او در جامعه بی خبرند باید بدانند که وکلا چه می کنند و نقش آنان در جامعه چیست.

وی با اشاره به اینکه کانون وکلا بهترین خدمات را در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه میدهد گفت: این سازمان خودگران به تربیت نیروی قضایی با هزینه های خود اقدام میکند و‌ به اموری می پردازد که اهداف بسیاری از دادگاههاست و نتیجه ‌آن اعتلای نظام خواهد بود کشاورز کانون وکلا را بهترین کنترل کننده قوه قضاییه دانست و گفت وظیفه وکیل دادگستری علاوه بر دفاع از حقوق موکل، مراقبه از اجرای صحیح قانون توسط قاضی و قوه قضاییه است.
رییس اسکودا تاکید کرد: کانون های وکلای دادگستری همیشه برای اعتلای کشور و کمک به قوه قضاییه تلاش کرده اند وی بهترین کمک برای قانونگذاری صحیح را کانون وکلا و‌ وکلا که به طور بالقوه وجود دارند برشمرد.
وی با اشاره به ارایه خدمات معاضدتی و تسخیری گفت کانون وکلا از شاخص های اقتصاد مقاومتی نظیر خودکفایی، تخصص محوری، استقلال مالی و خردورزی برخوردار است.
ایشان همگرایی و همدلی و‌ همبستگی بین کانون های وکلا را نه برای مبارزه و‌ معارضه که لازمه استقلال پایدار کانونها دانست و گفت وحدت و دوری از تفرقه برای دستیابی به اهداف مشترک همواره باید سرلوحه کانون های وکلا و اتحادیه سراسری قرار گیرد.
این وکیل دادگستری خواستار جدی گرفتن قدرت و توان اجتماعی کانون وکلا شد که نمود خارجی آن در برگزاری همایش ها جلوه گری میکند.
رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور در انتها، سخنان خود را با این شعر به پایان رساند.

به سادگی شکنندش چو تک بود انگشت
ولیک می شکند خصم را چو گردد مشت

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark