شصت وسومین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب: 2508
 
شصت وسومین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در تاریخ ۹۸/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۲ در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل اسداله اسلامی، وکیل دکتر محسن قائم فرد، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل سیامک اکبری تشکیل شد.

قبل ازورود به دستور جلسه ریاست هیات مدیره گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله پیشین و جلسه فعلی ارائه نمود: روز سه شنبه ۱۸ آذر ماه ۹۸ نشست با موضوع بررسی راهکارهای دفاع موثر از حقوق پناهندگان در استان اصفهان با حضور اینجانب و آقای دکتر سلیمانی،ریاست محترم اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان،آقای دکتر یوسف زاده، ریاست محترم مجتمع شماره ۴ دادسرای عمومی و انقلاب استان اصفهان، وکیل یوسف شفیع زاده ریاست موسسه معاضدت کانون وکلای اصفهان و آقای دکتر مقصودی، ریاست محترم دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان استان اصفهان و آقای امیرحسین قاسمی، وکیل سازمان ملل در امور پناهندگان استان اصفهان و وکیل نصر عضو کمیسیون حقوق بشر در محل کانون تشکیل شد.در جلسه مذکور تاکید ورزیده شد که با وجود سالهای سخت نهاد وکالت و هجمه های گوناگون علیه کانون های وکلا، کانون وکلا سعی کرده در کنار مدیریت مسایل صنفی خود بلحاظ جایگاه وکلا در جامعه و اعتقاد به مسئولیت اجتماعی، در راستای عمل به این رسالت با توجه به حقوق عامه و حضور فعال در حل و فصل مشکلات مردم، عمل کند. قانونگذار نیز در بحث مسئولیت اجتماعی وکلا، یک نهاد اساسی از ارکان کانون وکلا به نام موسسه معاضدت را پیش بینی کرده است. صرف نظر از اینکه بسیاری از وکلای خصوصا قشر جوان با شرایط و نگرانی های معیشتی و عدم ثبات شغلی مواجه هستند، اما به صورت داوطلبانه و فراتر از تکلیف قانونی خود جهت حل مشکلات افراد اقدام می نمایند. ✔پس از آن دکتر محسن قائم فرد در خصوص سفر رییس قوه قضاییه به استان اصفهان مورخ ۱۸ آذر ماه ۹۸ بیان داشت: اینجانب به عنوان نماینده دانشگاهیان اصفهان در دیدار عمومی رییس قوه قضاییه شرکت داشته و ضمن اعلام خرسندی از حضور رییس قوه قضاییه در استان به چند نکته اشاره داشتم، از جمله: ۱- گروهی بی اطلاع از حقوق و وضعیت قوه قضاییه، طرح عوام فریبانه وکالت عمومی را سر داده اند که این امر علاوه بر ایجاد مشکلات اساسی موجب هرج و مرج در قوه قضاییه و مشکلات جدی حتی در امور روزمره آن خواهد شد.(همزمان چندین میلیون وکیل، چندین میلیون وکالت را خواهد داشت.) ۲- اشکالات اجرائی شوراهای حل اختلاف ۳- تقاضای بررسی جدی و آینده نگر نسبت به مسائلی که در صورت عدم اهتمام جدی قوه قضاییه و عدم یافتن راهکار، موجب ایجاد میلیون ها پرونده خواهد شد.۴- لزوم آگاه سازی جامعه نسبت به حدود وظایف و اختیارات قوه قضاییه از سوی فرهیختگان ۵- ناگزیر هر مراجعه کننده به دستگاه قضائی، با برخورد یک نامناسب یک قاضی،برخورد ناصحیح و ناصواب و دور از ادب یک بازپرس تمام هویت قوه قضاییه را زیر سوال میبرد و باید به شدت از آن پیشگیری نمود.


هیات مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول) هیات مدیره به اتفاق آرای حاضر مصوب نمود پیرو رویه های عملی موجود و مصوبات قبلی، کلیه اشخاصی که پروانه وکالت خود را تودیع نموده و قصد بازگشت دارند میبایست نسبت به تسویه حساب تمامی مطالبات صندوق حمایت و حق عضویت و کلیه حقوق قانونی اقدام نمایند . کانون نیز آخرین وضعیت شغلی مشارالیه را استعلام مینماید. در صورت لزوم و با تشخیص رییس کانون، سایر استعلامات مرتبط با شرایط وکالت نیز از مراجع مربوطه انجام خواهد شد.

دستور دوم ) سپس وکیل سیامک اکبری پیرو مصوبه قبلی هیات مدیره در مورد پیگیری اظهارات برخی همکاران در مورد نحوه توزیع مجله مدرسه حقوق، اظهار داشتندتوزیع مجله مناسب و با برنامه و بطور مطلوب انجام می گردد، سپس هیات مدیره به اتفاق آرای حاضر ین ضمن تشکر از زحمات همکاران مجله مدرسه حقوق،مصوب نمود چنانچه همکارانی نسبت به نحوه توزیع این مجله مشکل دارند مستقیما به مسئولین توزیع مدرسه حقوق یا شخص آقای دکتر محسن قائم فرد مراجعه نمایند.

دستور سوم) با عنایت به نامه رییس موسسه معاضدت هیات مدیره به اتفاق آرای حاضرین عضویت وکیل مژده روحانی را ملغی نمود. باعنایت به نامه رییس کمیسیون روابط بین الملل هیات مدیره به اتفاق آرای حاضرین عضویت وکیل مسعود ویسی را ملغی نمود.

آخرین دستور جلسه،بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید.(در صورت تمایل برای اطلاع از جرئیات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید. )

جلسه ساعت ۱۴ خاتمه یافت.مقرر گردید جلسه بعدی هیات مدیره روز دوشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۰۲ ساعت ۱۱:۳۰ برگزار گردد. غایب جلسه:وکیل مسیح میرزایی

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
گزارش: وکیل فاطمه لاوی
Share/Save/Bookmark