سی و پنجمین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب: 2275
 
سی و پنجمین جلسه دوره یازدهم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در تاریخ ۹۸/۲/۲۳ در ساعت ۱۱:۳۰ در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل اسداله اسلامی،وکیل دکتر سید محسن قائم فرد و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد.

قبل از ورود به دستور جلسه ریاست هیات مدیره، گزارشی در خصوص نشست مشترک کانون وکلا و اداره کل زندان ها در مورخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸ در محل اداری زندان ارائه نمود: با توجه به توافقات قبلی انجام شده میان کانون وکلا و سازمان زندانها در خصوص همکاری های میان دو نهاد به ویژه در زمینه ارائه خدمات آموزشی از طرف کانون وکلا به مددجویان و مددکاران زندان اصفهان کانون وکلا اقدام نموده است. بیش از هفتاد وکیل در طول هفته در شعبه معاضدت زندان‌های اصفهان و سه شهرستان مبارکه، کاشان و نجف‌آباد و البته شوراهای حل اختلاف استان مشغول به مشاوره‌های رایگان هستند. همچنین پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون تومان از جانب کانون وکلا جهت آزادی زندانیان مالی، در شب ضیافت (مربوط به دستور جلسه هیات مدیره مورخ نهم اردیبهشت ماه نود وهشت) منتفی شد.

هیات مدیره وارد دستور جلسه شد:
در دستور اول، در پی درخواست اتحادیه مبنی بر ارائه پیشنهادها و راهکارهای مربوط به آسیب شناسی و ارتقاء آزمون ورودی کارآموزان وکالت، هیات مدیره به اتفاق آراء مصوب نمود کارگروهی متشکل از افراد ذیل تشکیل شده و حداکثر ظرف دو هفته موضوع را بررسی و پیشنهادات خود را به هیات مدیره ارائه نمایند. آقایان: سید مصطفی انوری زاده، اسدالله اسلامی، فرهاد رستم شیرازی، حسن صرام و محمد مهدی الشریف به عنوان اعضای این کارگروه انتخاب شدند.
در دستور دوم، اصلاحات آیین نامه شرح وظایف کارآموزی وکالت که در سی و دومین همایش اتحادیه به تصویب هیات عمومی رسید عینا مورد تایید و تصویب هیات مدیره قرار گرفته و لازم الاجرا شد. در دستور سوم، هیات مدیره به اتفاق آراء مصوب نمود: موسسه معاضدت کانون وکلا مجاز میباشد در حوزه هایی که تعداد پرونده های تسخیری و معاضدت بیش از حد نصاب و تکلیف قانونی وکلای آن حوزه می باشد از وکلای حوزه های همجوار استفاده نماید.
  در دستور چهارم، مقررشد ریاست هیات مدیره کانون وکلا، شیوه نامه مربوط به حضور وکلا در برنامه صدا و سیما را تهیه و تنظیم نماید.
در دستور پنجم، هیات مدیره به اتفاق آراء، مصوبه هیات عمومی اتحادیه در سی و دومین همایش در یزد مبنی بر افزایش سقف مجاز قبول وکالت برای کارآموزان در پرونده های مالی به میزان سه میلیارد ریال را مصوب نمود.
در دستور ششم، هیات مدیره به اتفاق آراء ۱- به احیای تبصره ذیل ماده ۱۷ آیین نامه نقل و انتقالات رای داد لذا رعایت شرط زمانی در تبصره مذکور لازم الاجراست. ۲- با تعیین ظرفیت شهر اصفهان تعداد ۴۰ نفر و نیز افزایش ظرفیت سایر شهرستان های استان تا۲۰% موافقت کرد. ۳- نسبت به افزایش مبلغ هدایای مربوط به نقل و انتقالات تا میزان ۲۰% رای داد.
در دستور هفتم، با توجه به پیشنهاد رئیس کمیسیون ترفیع، با عضویت خانم ندا السادات میر حسینی در کمیسیون مذکور موافقت گردید.
دستور آخر جلسه، بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید.(در صورت تمایل برای اطلاع از جزئیات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید.)
جلسه آتی هیات مدیره دوشنبه ۹۸/۲/۳۰ برگزار می گردد. جلسه در ساعت ۱۴:۱۵ خاتمه یافت.
غایبین جلسه: وکیل مسیح میرزائی، وکیل سیامک اکبری


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان.کمیته رسانه
گزارش: وکیل فاطمه لاوی
 
Share/Save/Bookmark