چهارمین جلسه یازدهمین هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 1979
 
چهارمین جلسه هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان  در تاریخ 1397/06/06 رأس ساعت 11 در محل کانون، با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی ،وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر محسن قائم فرد، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سیامک اکبری، وکیل دکتر یاسین صعیدی و وکیل مسیح اله میرزایی و چند تن از همکاران وکیل به صورت علنی برگزار شد.
قبل از ورود به دستور جلسه ریاست کانون وکلای اصفهان، گزارشی از اقدامات هفته گذشته کانون وکلای دادگستری به حاضرین در جلسه ارائه نمود؛ سپس هیأت مدیره وارد اولین دستور جلسه مبنی بر ارائه گزارش مالی سال 96 تاکنون گردید. در این ارتباط، آقای ربیعی، مسئول امور مالی کانون جهت ارائه گزارش در جلسه حاضر و به ارائه گزارش پرداخت. وی پس از بیان جزییات حسابهای کانون در بانک های مختلف، تقاضای انجام کارشناسی در خصوص مبلغ سپرده کانون در بانک رسالت را نمود تا بررسی شود با توجه به عدم تعلق سود به این سپرده، بازدهی مالی برای وکلا دارد یا خیر؟
پس از ارائه گزارش مختصری در خصوص بحث 35 درصد و سایر امور مالی کانون، هیأت مدیره تقاضا نمود با توجه به اهمیت بحث، آقای ربیعی گزارش مکتوب و جامعی از کلیه امور مالی کانون وکلا ارائه دهند تا توسط بازرس کانون وکلا بررسی و گزارش آن به هیأت مدیره ارائه گردد.
مسئول امور مالی کانون وکلا همچنین چند پیشنهاد برای بهبود مسائل مالی کانون ارائه نمود؛ از جمله طراحی یک نرم افراز جهت تسهیل تعیین سهم کانون وکلا و صندوق حمایت از محل ابطال تمبرهای مالیاتی وکلا در دادگستری، که هیأت مدیره به اتفاق آراء مقرر نمود پیشنهاد مذکور توسط کمیسیون انفورماتیک بررسی و گزارش آن به هیأت مدیره جهت پیگیری ها ی لازم ارائه گردد.
سپس هیأت مدیره وارد دومین دستور جلسه مبنی بر بررسی راه اندازی سامانه اتوماسیون اداری کانون وکلا شد. وکیل حکمت روان، رئیس کمیسیون انفورماتیک کانون با دعوت هیأت مدیره در جلسه حاضر  و ضمن عرض تبریک به هیأت مدیره در خصوص فاز اول و دوم سامانه اتوماسیون کانون های وکلا و قراردادهای مربوطه با شرکت مجری اتوماسیون و مشکلات و پیشنهادات موجود حول محور این موضوع، به بیان مطلب پرداخت و مقرر شد در اسرع وقت از مسئول شورای انفورماتیک اسکودا و مدیر شرکت مجری سامانه اتوماسیون برای حضور در هیأت مدیره کانون وکلای اصفهان و پاسخ به سوالات اعضای هیأت مدیره در جهت تکمیل فاز یک اتوماسیون اداری و راه اندازی فاز دوم آن  دعوت بعمل آید.
در خصوص سومین دستور جلسه مبنی بر پیگیری اخذ شناسه ملی کانون وکلا با توجه به مشکلاتی که نداشتن شناسه ملی برای کانون ایجاد کرده است، وکیل حسین صالحی به دعوت هیأت مدیره برای بیان آخرین وضعیت شناسه ملی در جلسه حاضرشد. وی با بیان اینکه مشکلات فراوانی برای اخذ شناسه ملی با اداره ثبت شرکت ها به علت عدم همکاری آن سازمان با کانون های وکلا داشتیم، افزود: با پیگیری های فراوان و مراوده با کانون مرکز، کارگروهی در اینخصوص تشکیل و نتیجه آن شد که با درخواست کلیه کانون ها برای اخذ شناسه ملی بدون نیاز به ثبت کانون های وکلا در اداره ثبت شرکت ها - که به اشتباه، مورد نظر آن سازمان بود - اقدام شود. درخواست مورد نظر توسط اسکودا تهیه و تا به حال توسط چندین کانون از جمله کانون اصفهان امضا شده است و چنانچه به امضای تمامی کانون ها برسد، مشکلی برای اخذ شناسه ملی برای کانون ها وجود نخواهد داشت. در نهایت هیأت مدیره مقرر نمود اقدامات مربوط به اخذ شناسه ملی با جدیت تمام پیگیری تا هر چه سریع تر شناسه ملی برای کانون وکلای اصفهان اخذ گردد.
در خصوص دستور چهارم جلسه، مربوط به بررسی موارد و پرونده های ارجاعی، با بیان موردی پرونده های ارجاعی تصمیمات لازم توسط هیأت مدیره اتخاذ گردید(در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این مطالب به بیلبورد کانون وکلا مراجعه نمایید).
جلسه در ساعت 13:45 خاتمه یافت. 
Share/Save/Bookmark