دیدار اعضای هیات مدیره و جمعی از وکلای کانون وکلای دادگستری اصفهان با خانواده شهید «منصور اثنی عشری» از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
کد مطلب: 2546
 
روز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۹۸ اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان به همراه وکیل سید مصطفی انوری زاده، وکیل شهرام محقق، وکیل رضا مقصودی، وکیل مصطفی وفایی، وکیل  با خانواده شهید «منصور اثنی عشری» از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دیدار کردند. 
 در این دیدار دکتر لیلا رییسی، ریاست کانون وکلای دادگستری استان اصفهان ضمن تسلیت و ابراز همدردی با این خانواده داغدار، گفت: قلب همگی ما به درد آمد و افسوس میخوریم که در این حادثه بسیار تلخ و دردناک، تعداد زیادی از نخبگان و سرمایه های بزرگ کشورمان را از دست دادیم.
پدر شهید منصور اثنی عشری نیز در این دیدار گفت: پسرم، اخلاق مدار بود، او تمام زندگیش را جهت پیشرفت و توسعه کشورش، صرف کسب علم، دانش و معرفت نمود.

در ادامه مصاحبه ای با وکیل مهرداد اثنی عشری برادر شهید دکتر منصور اثنی عشری داشتیم که به زندگی نامه این شهید پرداخته شد.   شهید دکتر منصور اثنی عشری در سال ۱۳۶۹ در خانواده ای اصیل و مذهبی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ندای اسلام سپری کرد و سپس در مقطع راهنمایی به مدرسه امام علی (ع) راه یافت و در کلیه سال های تحصیلی با کسب نمرات عالی و معدل ۲۰ دوره راهنمایی خود را به پایان رساند، سپس در مقطع دبیرستان به شعبه اول مدرسه امام محمد باقر (ع) راه یافت و مدارج ترقی علمی را یکی پس از دیگری می پیمود و در سال ۱۳۸۷ با قبولی در رشته مهندسی عمران در دانشگاه صنعتی اصفهان دوران کارشناسی خود را آغاز نمود که در این ایام ایشان به نمایندگی از دانشکده عمران به همراه تیم دانشگاه صنعتی آزاد مسابقات چهار در چهار که در شبکه چهارم سیما پخش میشد؛ گردید که در آرشیو صدا و سیما نیز موجود می باشد. سپس با کسب معدل برتر در انتهای دوره کارشناسی با شرط معدل، دانشگاه صنعتی شریف تهران ایشان را پذیرفت و مقطع کارشناسی ارشد خود را مجدداً با کسب نمرات عالی و معدل برتر سپری کرد و اولین مقاله ISI خود را ثبت نمود. اکنون دارای دو عدد مقاله isi در سال ۲۰۱۹ نیز می باشند. یکی در رابطه با استفاده از پرنیترهای سه بعدی برای تهیه ماکت ساختمان جهت بهینه سازی هزینه ساخت و دیگری نیز در رابطه با بازسازی آپارتمان و جلوگیری از تخریب ساختمان و ایجاد زباله های ساختمانی میباشد. که در سایت نیز قابل دسترسی است. https://scholar.google.com/citations?hl=en&user=bJizc9kAAAAJ) در سال ۲۰۱۷ برای سپری دوران دکتری خود عازم دانشگاه واترلو کانادا گردید.ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان کشور بود و سربازی خود را توسط بنیاد ملی نخبگان در مرکز صاایران و صنایع اپتیک اصفهان طی کرد. وی قبل از عزیمت به کانادا پروژه‌ هتل های سیتی سنتر اصفهان را از نظر مقاومت سازه محاسبه و همچنین ساختمان صنایع اپتیک اصفهان را طراحی و محاسبه نمود و پس از عزیمت به کانادا ایشان تز دکتری خود را برروی بازیافت ساختمان و جلوگیری از تخریب ساختمان قرار داد تا بتوان از تخریب ساختمان به وسیله بازسازی به بهترین نحو جلوگیری و زباله های ساختمانی را از بین ببرد تنها یکسال باقیمانده بود تا ایشان مقطع دکتری خود را به پایان برساند که متاسفانه دست اجل این فرصت را از ایشان گرفت و ایشان به مقام رفیع شهادت نایل آمد. لازم بذکر است ایشان علی رقم اینکه دانشجو دکتری دانشگاه والتر بودند، استاد دانشگاه والتر هم بود و دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز از وجود مبارک ایشان بهره مند می گردیدند. از ایشان به عنوان نخبه عمران دنیا در روزنامه Urban Update آمریکا نام برده شد. از مهم ترین صفات اخلاقی این شهید بزرگوار علی رغم مدارج علمی و والایی که کسب کرده بودند خضوع و فروتنی ایشان بود، به گونه ای که همیشه بیان میداشت این ویژگی های بنده از لطف خدا بوده و هر زمان که بخواهد میتواند از من بگیرد. صفت دیگر ایشان کمک به هم نوع بدون ریا بود به گونه ای که ما بسیاری از کارهای نیک ایشان را بعد از شهادتشان متوجه شدیم. از دیگر صفات بارز ایشان حس مسئولیت پذیری فراوان و پیش قدم بودن در انجام کار و کمک به افراد فامیل و آشنایان و دوستان بود که بسیار ایشان را در بین هم ترازان خود متمایز مینمود.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
گزارش: وکیل فاطمه لاوی
 
Share/Save/Bookmark