مصوبات هشتمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب: 2852
 
هشتمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم زوز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ برگزار شد.
روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ هشتمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان راس ساعت ۱۲ با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی ، وکیل امیر حسین سجادیه و وکیل دکتر یاسین صعیدی  و سایر اعضای هیات مدیره وکیل سیامک اکبری قلعه تکی، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان، وکیل داود عابدی در محل کانون برگزار شد.

✓ پیش از ورود به دستور جلسه آقای اسکویی به دعوت هیات مدیره در جلسه حاضر و در خصوص تاسیسات ساختمان کانون و تجهیزات سرمایش و گرمایش آن توضیح دادند. در پایان مقرر شد ایشان لیستی از مکان هایی که نیاز به تعمیر دارند را در اختیار هیات مدیره قرار دهد.
 

✓ در ادامه ی جلسه وکیل امیر حسین سجادیه گزارشی از اخذ شناسه ملی به شرح ذیل ارائه نمود:
حسب آیین نامه ی پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی مصوب ۱۳۹۳ مقرر شد به تمام شخصیت های حقوقی شناسه ملی داده شود.  ضمانت اجراهایی برای این مقرره به طور غیر مستقیم ایجاد شد از جمله این که اداره دارایی اعلام نمود اگر کانون شناسه ملی نداشته باشد اظهارنامه ای نمی پذیرد یا بانک ها حسابی باز نمی کنند و... .
۱۷ کانون ساده ترین راه را انتخاب کردند و در اداره ثبت شرکت ها به عنوان مؤسسه، کانون خود را ثبت کردند. تعدادی از کانون ها من جمله کانون اصفهان با این شیوه ثبت مخالفت کردند چراکه ثبت نهادی که به موجب قانون تشکیل شده بسیار کار اشتباهی بود و این نوع ثبت مشکلات عدیده ای ایجاد می کرد. در هیات مدیره دوره یازدهم، خانم دکتر رئیسی موضوع را از طریق معاونت ریاست جمهوری پیگیری کردند که در نهایت به ماده ۴ این آیین نامه تبصره ای اضافه گردید که مقرر میدارد، نهادهایی که به موجب قانون تشکیل شده اند از جمله کانون وکلا، برای اخذ شناسه نیازی به ثبت ندارند. این تبصره الحاقی ابلاغ شد ولیکن ما به دلایلی هنوز  موفق به دریافت شناسه نشده ایم.

چهارشنبه ۱۳ اسفند جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر کوشا رئیس اسکودا ، جناب صابونچی رییس کانون آذربایجان غربی ، بنده به عنوان نایب رئیس کانون اصفهان و آقای ادب رئیس  ثبت شرکتها و دبیر هیات ماده ۹ آیین نامه و دو نفر ناظر از اداره ثبت شرکتها، دو نفر از کارشناس پایگاه داده ها برگزار شد.
در این جلسه توافق شد که در صفحه اختصاصی یک فیلد جدا تحت عنوان تشکیلات برای کانون ها باز شود که ما از این طریق  اقدامات لازم  را انجام دهیم. در نهایت مقرر شد آقای ادب رئیس  ثبت شرکتها نامه ای به ادارات ثبت شرکتهای سراسر کشور ارسال کنند که با کانون ها همکاری داشته باشند. ضمن اینکه برای انجام این امر به قانون تشکیل، سند انتخاب هیأت مدیره ،صورت جلسه اولین جلسه هیأت مدیره،اعضای حقیقی منتخبین با مشخصات کامل و آدرس و کد ملی، موبایل مالکانه و ... نیاز خواهیم داشت.
بر همین مبنا اقدامات لازم توسط اینجانب انجام و نتیجه امر متعاقبا گزارش داده خواهد شد.


✓ در ادامه وکیل شهرام محقق دولت آبادی، گزارشی از جلسه شورای اجرایی مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ به شرح ذیل ارائه نمود:
در ابتدای جلسه آقای دکتر کوشا گزارشاتی از اقدامات و عملکرد جلسه پیش تا جلسه کنونی را مطرح نمودند. در ادامه از جمله مواردی که در این جلسه گزارش و مورد بررسی قرار گرفت:

۱- درخصوص طرح تسهیل مجوزهای کسب و کار و ضرورت تشکیل جلسه با نمایندگان گزارشی قرائت و راجع به آن صحبت شد.
۲- در خصوص شناسه ملی نیز گزارش ارائه شد . همچنین توضیحاتی راجع به قانون اصلاح مواد یک و هفت قانون سیاست های کلی اصلی ۴۴ قانون اساسی و مواضعی که کانون ها و اتحادیه در این خصوص گرفته اند.
۳-درخصوص سفرهای استانی که اخیراً ریاست اتحادیه داشتند نیز گزارشاتی قرائت شد.
۴- درخصوص روند فعالیت کارگروه اصلاح آیین نامه،  همان طور که مستحضر هستید این آیین نامه پس از اصلاح بواسطه ی ایراداتی که از سوی قوه قضائیه گرفته شده بود، برگشت خورد لذا مجدداً در کار گروه مربوطه بررسی شد و متن آن آماده گردید که در جلسه مقرر شد  برای همه کانون ها ارسال شود و ظرف هفته ی آتی کانون ها نظر خودشان را اعلام کنند.لذا با توجه به اینکه کانون اصفهان نیز اظهار نظر خواهد کرد، ضرورت دارد یک جلسه به صورت فوق العاده در این هفته درخصوص بررسی این لایحه داشته باشیم.
۵- موضوع دیگری که در جلسه صحبت شد راجع به دستور العمل صدور گواهی وکالت های تخصصی بود، که موضوع این دستورالعمل در ۲۹ ماده توسط کار گروهی که بنده هم در آن کار گروه حضور داشتم، تهیه شد و مقرر گردید این دستورالعمل برای کانون ها ارسال گردد و انشاءالله یک زمینه ای و یک فتح بابی برای کانون ها ایجاد شود.


 ✓ در ادامه ی جلسه دکتر لیلا رئیسی در خصوص هجمه هایی که اخیرا  علیه کانون ها و وکلا صورت گرفته بیان داشت: متاسفانه هجمه علیه کانون ها و وکلا در حال حاضر به اوج خود رسیده است. در این راستا مدتها است راهکار هایی از سوی کانونها و اتحادیه در پیش گرفته شده و اقداماتی جهت متوقف کردن این جریان سوء انجام گردیده،  من جمله رایزنی هایی که اتحادیه با صدا و سیما و حتی کانون اصفهان نیز با صدا و سیمای اصفهان داشت و لیکن  تمام این تلاشها تاکنون نتیجه مثبتی نداشت. همچنین ارائه بیانیه‌ از سوی کانون ها، نوشتن متن های اعتراضی به اشکال مختلف و انتشار آن از طریق فضای مجازی موثر واقع نشد و  به نظر می رسد متاسفانه رسانه ملی صدا و سیما و برخی رسانه های دیگر  بنا به دلایل مختلف حاضر نیستند دست از این هجمه ها بر دارند. بنابراین با توجه به اینکه اتحادیه و کانون‌ها تمامی راه ها را پیش رفتند ولیکن نتیجه ای حاصل نشده،  لازم است اکنون به روشهای قضایی توجه شده و اقدام قضایی در این مورد صورت گیرد، در غیر این صورت این روند ادامه پیدا خواهد کرد. باید توجه داشت که همکاران وکیل به ما نیابت داده‌اند که برای حفظ حقوق آنها اقداماتی انجام دهیم لذا پیشنهاد میشود کانون اصفهان شروع کننده این امر باشد و یک کارگروه ویژه در این خصوص تشکیل شود تا شکایت قضایی  بررسی و مطرح و از حقوق وکلا و کانون ها دفاع کنند چراکه این هجمه ها علاوه بر اینکه شان وکلا را مورد خدشه قرار داده به اعتماد عمومی جامعه نیز لطمه می زند.در نهایت پس از بررسی و اظهار نظر اعضای هیات مدیره مقرر شد کارگروهی با مسئولیت وکیل آقای مجتبی اسدیان در این خصوص تشکیل و ضمن بررسی موضوع پیشنهادات خود را به هیات مدیره ارائه نماید.
 

در ادامه دکتر رئیسی در خصوص بیمه درمانی وکلا گفت: در چند ماهه اخیر تغییراتی در قوانین بیمه صورت گرفته است و در حال حاضر کانون آذربایجان و کانون سردفتران اقداماتی در این راستا انجام داده اند و وضعیت بهتری کسب نموده اند. لذا جهت مساعدت به همکاران در این خصوص بهتر است بررسی شود چه اقداماتی در آنجا انجام شده است.  پس از بررسی و اظهار نظر اعضای هیات مدیره مقرر شد کارگروهی در این خصوص تشکیل گردد.

 

هیات مدیره وارد دستور جلسه شد:

دستور اول) هیات مدیره به اتفاق آراء مصوب نمود کارگروه بررسی امکان ایجاد بیمه درمانی پایه، برای اعضای کانون وکلای دادگستری با حضور این افراد تشکیل گردد :

۱-وکیل منیژه حیدری
۲- وکیل سعید پوران شیروانی
۳-اقای جعفرقلی کثیری انتخاب گردیدند. 
نتیجه بررسی این کارگروه ظرف مهلت دوماه به هیات مدیره ارایه گردد.

 

دستور دوم) هیات مدیره ضمن تشکر از زحمات جناب آقای دکتر صعیدی در دوره پیشین به اتفاق آراء وکیل شهرام محقق دولت آبادی را به عنوان رابط کانون با اداره کل زندان ها واقدامات تأمینی و تربیتی تعیین نمود.


دستور سوم)  هیات مدیره به اتفاق آرا با استعفای وکیل سعید کوهی از کمیسیون صیانت از حقوق وکیل و وکیل روح الله محمدی از= ریاست و عضویت کمیته حل اختلاف موافقت نمود.


دستور چهارم) با عنایت به درخواست ریاست محترم موسسه معاضدت هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت افراد ذیل در این مؤسسه موافقت نمود:

۱-وکیل رسول مرادی ۲-وکیل منصور متانت فر ۳ -وکیل ناصر رضایی ۴- وکیل مسعود فروتن  ۵- وکیل فائضه توانگر ۶- وکیل لیلا شیروانی  ۷-وکیل  لیدا بانکی  ۸-وکیل مهشید لطفی    ۹-وکیل مجید امینی ۱۰-وکیل مهدی سیاحی ۱۱-وکیل مژگان پارسا ۱۲-وکیل هادی احمدی اسکندری ۱۳- وکیل مهران عطایی ۱۴- وکیل فریبا شریعتی ۱۵- وکیل سمیه مغرور ۱۶-وکیل منیژه شریعت راد ۱۷-وکیل الناز هدایتی


دستور پنجم) هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت وکیل رزیتا سلطانی و وکیل شرمیلا شیروانی در کمیسیون بانوان موافقت نمود.


دستور ششم) هیات مدیره به اتفاق آراء افراد ذیل را به عنوان اعضای کمیسیون ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا ،تعیین نمود :

۱-وکیل محمد حکمت  روان(رییس با اکثریت آراء) ۲-وکیل بتول السادات زنجانی   ۳-وکیل سهراب نشاسته ریز ۴- وکیل محمد نیک آبادی ۵- وکیل حمیدرضا آخوند تهرانی ۶-وکیل مسیح قاسمی


دستور هفتم) هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت افراد ذیل در کمیسیون آموزش موافقت نمود:

۱-وکیل رضا مقصودی(رییس)۲- وکیل امیرباقریان ۳-وکیل دکتر محمدصادق تیموری ۴-وکیل محمدرسول علیمرادی ۵-وکیل سید کمال مکاریان ۶-وکیل محمود صالحی ۷-وکیل شیما وفادارنیا ۸-وکیل مولود نه روزیان  

 

دستور هشتم) هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت افراد ذیل در کمیسیون داوری موافقت نمود:

۱-وکیل محمدرضا قنبریان (رییس)
۲-وکیل افسانه حبیبی
۳-وکیل سانازالسادات جعفری
۴-وکیل شیرین السادات فروغی مقدم
۵-وکیل محمدرضا محمدی
۶-وکیل مجید میرحسینی
۷-وکیل مریم قربانی فر
۸-وکیل راضیه عبدالصمدی


دستور نهم) هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت افراد ذیل در کمیسیون روابط بین الملل موافقت نمود:

 ۱- وکیل احمد نصر اصفهانی( رییس)
۲-وکیل نجمه باقری
۳-وکیل شادی آل رسول
۴-وکیل نسرین شاهین
۵ -وکیل آرمان آقا باباگلی

 

دستوردهم) هیات مدیره به اتفاق آراء با عضویت افراد ذیل در کمسیون معاضدت مالیاتی موافقت نمود:

 ۱-وکیل مجتبی نصر آزادانی(رییس)
۲-وکیل محمدحسین هاشمی
۳-وکیل علی نصری
۴ -وکیل احمدرضا محمدحسنی
۵-وکیل فائزه مهری


دستور یازدهم) هیات مدیره ضمن بررسی پرونده های تقل و انتقالات، تصمیم لازم اتخاذ نمود.جلسه ساعت۱۶:۳۰ خاتمه یافت.
مقرر گردید جلسه بعدی هیات مدیره روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴راس ساعت ۱۲ برگزار گردد. روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark