مصوبات دهمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب: 2871
 
دهمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز یک شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۵ برگزار شد.
دهمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز یک شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۵  راس ساعت ۱۲ با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی ، وکیل امیر حسین سجادیه و وکیل دکتر یاسین صعیدی  و سایر اعضای هیات مدیره وکیل سیامک اکبری، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داود عابدی در محل کانون برگزار شد.

پیش از ورود به دستور جلسه ریاست کانون به ارائه گزارش در رابطه با اهم موضوعات صنفی در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت. وی اظهار داشت:
« جلسه روسای کانونها مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ بصورت مجازی برگزار گردید. در این جلسه موضوعات مربوط به آزمون وکالت سال ۱۴۰۰، اصلاح مواد ۱و ۷ اصل ۴۴ اجرای سیاست های قانون اساسی، گزارش طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و نیز تأسیس پژوهشکده اتحادیه مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

سپس رئیس کانون اضافه نمود:«امروز مهمترین موضوع در دستور کار قرار گرفتن مجدد لایحه جامع وکالت است. همانطور که مستحضر هستید قوه قضائیه لایحه ای را که سابقا در سال ۱۳۹۵ تهیه شده، مجددا در دستور کار قرار داده و همانند سال ۱۳۹۸ در روزهای آخر اسفندماه، این لایحه را به اتحادیه ارسال و یک ماه مهلت بررسی و اعلام نظر به کانونها داده است. با توجه به اهمیت موضوع و حجم زیاد لایحه، باید هر چه زودتر نسبت به تشکیل کارگروه و برگزاری جلساتی بصورت فوق العاده به بررسی کامل آن پرداخته و نظر خود را به اتحادیه اعلام نماییم.» در ادامه ریاست کانون عنوان داشت:« با عنایت به برگزاری آزمون وکالت در روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۰ و افزایش تعداد حوزه ها در شهرستان اصفهان به منظور بررسی شرایط موجود و  اطمینان از فراهم بودن مقدمات برگزاری آزمون در حوزه های جدید بایستی تمهیدات لازم پیش بینی و پیگیریهای ضروری انجام گردد.»

وی افزود:« ریاست محترم اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری(اسکودا) طی تماس تلفنی اعلام نمودند باتوجه به مطالبه هیات مدیره ها و شرایط حاضر، ضرورت ایجاب می نماید مطابق با مصوبه پیشین اتحایه، همایش اسکودا هرچه زودتر در شهر اصفهان برگزار گردد و البته تا جایی که امکان پذیر باشد اجلاس باید بطور کامل و به شکل حضوری برگزار گردد و چنانچه باتوجه به شرایط کرونا، این امکان وجود نداشته باشد، رؤسا و نواب رئیس هیات مدیره ها، بصورت حضوری و سایر اعضا بصورت مجازی در این همایش حضور یابند. البته با توجه به پیگیریهای نایب رئیس محترم، جناب آقای امیرحسین سجادیه، ظاهرا مانعی برای برگزاری این همایش به شکل حضوری وجود ندارد و با توجه به اینکه برگزاری همایش اسکودا در اصفهان، سابقا در هیات مدیره مصوب شده است باید در جلسه امروز درخصوص اعضای کمیته اجرایی این همایش تصمیم گیری نماییم.»

آخرین گزارش ریاست کانون درخصوص برگزاری جلسه ای با مشاور محترم معاون فرهنگی شهردار اصفهان بود. وی در این رابطه اظهار داشت:« با توجه به مسئولیت های اجتماعی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و نیز لزوم معرفی صحیح کانون وکلا به مردم، فرهنگسازی عمومی برای استفاده از وکیل و اهتمام عمومی به مقوله ی بهداشت قضایی، جلسه ای با حضور مهندس بقایی، مشاور محترم معاون فرهنگی شهردار اصفهان، برگزار گردید که در این جلسه ضمن تاکید اینجانب بر استفاده از پتانسیل های تبلیغات محیطی و شهری در راستای تنقیح تصویر عمومی از نهاد وکالت، مقرر شد کانون با رایزنی با شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان و نیز تولید محتوای گرافیکی و پیام‌رسان شایسته و هم چنین بهره مندی از ظرفیت توزیعی و تبلیغی کمیته ی فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان، بتواند اقدامات فرهنگی- ترویجی موثری را برای عرضه به شهروندان محترم اصفهانی، به انجام رساند. در این جلسه، در رابطه با مسیر، نوع و مدل همکاری برای تحقق هدف فوق با آقای مهندس بقایی به بحث و گفتگو پرداختم و با توجه به بسترهای فراهم در شهرداری اصفهان خصوصا در زمینه ی مباحث حقوق شهروندی، مقرر شد تا اولویت های کانون وکلای دادگستری استان اصفهان بر اساس نیاز و وضعیت بحرانی موجود، تعیین و به زودی در قالب اتاق های فکری با حضور نمایندگان کانون، طراحان و گرافیست ها و ایده پردازان فرهنگی و هنری به تضارب آرا گذاشته شده و در نهایت منجر به تولید محتواهای شایسته و متناسب با شان جامعه ی وکالت گردد.» در ادامه ریاست و اعضای محترم کمیسیون کارآموزی برای تبریک سال نو و دیدار با اعضای هیات مدیره به جلسه وارد شدند.

 هیات مدیره وارد دستور جلسه شد.

دستور اول) درخصوص همایش اسکودا که مقرر بود بهار ۱۳۹۹ در اصفهان برگزار گردد لیکن به دلیل شیوع ویروس کرونا مقدور نگردید؛ با عنایت به ضرورت برگزاری نشست هیأت عمومی و تأکید اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری بر این مهم، مقرر شد مطابق مصوبات پیشین، مقدمات برگزاری همایش برای بعد از ماه مبارک رمضان فراهم گردد. با عنایت به اینکه مطابق روال و عرف معمول، نایب رئیس کانون به عنوان دبیر همایش تعیین می گردد،
هیأت مدیره به اتفاق آرا ضمن تشکر از زحمات جناب آقای اسدالله اسلامی، جناب آقای امیر حسین سجادیه را به عنوان دبیر همایش اتحادیه منصوب نمود. همچنین مقرر گردید آقای شهرام محقق و مسئول کمیسیون روابط عمومی کانون به عنوان اعضای هیات اجرایی با دبیر همایش همکاری نمایند.

دستور دوم)هیات مدیره به اتفاق آرا افراد ذیل را به عنوان اعضای کمیسون پارلمانی انتخاب نمود:
وکیل حیدرعلی عارفیان( مسئول کمیسون)، وکیل حسن سقایی، وکیل امیرحسین کرمانی، وکیل مرتضی تاج، وکیل سید جواد میرمعصومی، وکیل امیر دادخواه، وکیل امیرعلی فرخ فال.

دستور سوم) هیات مدیره به اتفاق آرا اعضای کمیته اختبار وکالت اتفاقی را به شرح ذیل انتخاب نمود:
وکیل حسین حمزه، وکیل امیرحسین مستقیم نائینی، وکیل گلنوش یزدانی.

دستور چهارم) هیات مدیره به اتفاق آرا اعضای مشروحه ذیل را به عنوان اعضای کمیسون رفاهی انتخاب نمود:
وکیل سهراب انوری زاده( مسئول کمیسون)، وکیل سید امیر حجازی دهقانی، وکیل زهرا شهبانپور، وکیل سمیه حسنی، وکیل مریم پدیدار، وکیل علیرضا شیشه گر، وکیل مهرداد تیموری و وکیل فاطمه دوجی نژاد.

دستور پنجم) هیات مدیره به اتفاق آرا افراد مشروحه ذیل را به عنوان اعضای کمیسون فرهنگ و هنر انتخاب نمود:
وکیل حجت الله محلوجی راوندی(مسئول کمیسون)، وکیل مهدی قربانیان، وکیل سمیه برزنونی، وکیل محمدهادی موسوی، وکیل علیرضا صادقی نژاد و وکیل سید مسلم حسینی.

دستور ششم) هیات مدیره به اتفاق آرا باتوجه به ضرورت وجود کمیسیونی درخصوص تنظیم لوایح و آیین نامه ها و قراردادها، نظریات امور مشورتی و سایر امور صنفی با تشکیل کمیسیون امور حقوقی موافقت نمود و مقرر گردید کارگروهی متشکل از وکیل شهرام محقق، وکیل سیامک اکبری و وکیل مجتبی اسدیان، آیین نامه کمیسیون مذکور را در مهلت ۲۰ روز آتی تهیه و جهت تصویب به هیات مدیره ارائه نماید.

دستور هفتم) هیات مدیره به اتفاق آرا با درخواست فاوا طی شماره ۰۰۰۴۰۳۸۰۰۱۱۲ مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۵ مبنی بر خرید سرور پیشرفته تر موافقت نمود.


دستور هشتم) هیات مدیره با بررسی پرونده نقل و انتقالات اتخاذ تصمیم نمود.


 
جلسه ساعت ۱۴ خاتمه یافت.
مقرر شد جلسه آتی هیات مدیره در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ساعت ۱۲ برگزار گردد.روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
گزارش: وکیل مریم ولایی
 
 
 
Share/Save/Bookmark