کارگاه آموزشی کارآموزان 15 تیرماه96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 1692
 
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت
 
کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 1396/04/15از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای دکتر محمود مالمیر (استاد دانشگاه و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع «تحلیل و پاسخگویی به سئوالات آئین دادرسی کیفری اختبار دوره 36» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
1-دریکی از شهرستان های استان اصفهان آقای الف که متهم به حمل مواد مخدر و کلاهبرداری به میزان یکصد و ده میلیون تومان بوده و پرونده­ی وی در شعبه­ی بازپرسی مفتوح بوده است، روز اول فروردین دستگیر می شود و بازپرس شعبه­ی مربوطه تا هشتم فروردین در مرخصی به سر می برد.
الف)تکلیف متهم و پرونده­ی وی را در مدت مزبور مشخص فرمائید.
ب) در پرونده­ی فوق چنانچه قرار نهایی جلب به دادرسی باشد، کیفرخواست خطاب به کدام دادگاه صادر خواهد شد.
ج) آیا رسیدگی پرونده­ی یاد شده در دادگاه صالح با وحدت قاضی خواهد بود و یا با تعدد قاضی؟
 
2-با فرض اینکه رسیدگی با تعدد قاضی باشد و دادگاه 2 عضو (رئیس و مستشار) داشته باشد درصورت اختلاف بین رئیس دادگاه و مستشار نظریه­ی کدام مقام قضایی فصل الخطاب خواهد بود؟
 
3-با فرض اینکه رسیدگی با تعدد قاضی باشد و متهم به یکی از قضات دادگاه ایراد رد داشته باشد تا تعیین تکلیف نهایی چه اقدام یا اقداماتی به عمل خواهد آمد؟
 
4-با فرض اینکه در رسیدگی قاضی رسیدگی کننده رد باشد و پرونده به شعبه­ی دیگر ارجاع گردد لیکن قبل از تعیین وقت رسیدگی، قاضی شعبه­ی اولی که مردود بوده عوض شود و قاضی صلاحیتداری جایگزین شده باشد (که رد نباشد) و قاضی شعبه­ی مرجوع الیه از این موضوع آگاه گردد تکلیف پرونده چیست؟
 
5-قسمت آخر ماده­ی 283 قانون آئین دادرسی کیفری مقرر داشته ... درصورتی که در نتیجه رضایت شاکی نوع مجازات تغییر کند دادستان از کیفرخواست قبلی عدول و بر این اساس کیفرخواست جدید صادر می کند... برای این قسمت از ماده قانونی مثال بزنید.
 
                                      رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
                                                         دکتر محمد جعفری فشارکی
 
 
Share/Save/Bookmark