سی و پنجمین دوره آیین تحلیف کارآموزان وکالت برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۸
کد مطلب: 1485
 
شامگاه سه شنبه ۶ مهرماه ۹۵ ، سی و پنجمین مراسم تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری اصفهان با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مقامات قضایی و اداری استان ، مدیر کل سازمان زندان ها ، خانه مطبوعات ، اعضاء هیأت مدیره کانون وکلای استان مرکزی ، اعضاء هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری چهارمحال بختیاری، اعضاء هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان ، کارآموزان وکالت و خانواده های ایشان برگزار شد.
طی این مراسم ۴۹ نفر از کارآموزان وکالت پس از هجده ماه کارآموزی و موفقیت در آزمون کتبی و شفاهی ، با اتیان سوگند و توثیق شرافت خود و امضاء ذیل قسمنامه ، رسما به جرگه وکلای دادگستری پیوستند.

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در این جلسه گفت: مراسم سوگندی که برای کاراموزان وکالت برگزار میشود یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه یک پیمان ابدی بین وکیل و خدای اوست که در طول زندگی، از حقوق و آزادیهای انسانی دفاع کند.
حسن صرام در خصوص جایگاه وکالت خطاب به کارآموزان اظهار داشت : این عزیزان را مجددا آگاه می سازم این جایگاه رفیع را درک کرده ، پاسدار آن باشند و کلمه به کلمه سوگند نامه را ملکه ذهنشان کنند.

در ادامه رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری اصفهان به ارائه گزارش پرداخت و گفت
کارآموزانی که امشب به جرگه وکلای دادگستری می پیوندند بمدت ۱۸ ماه در دو دوره عمومی و تخصصی آموزش دیده اند.در این دوره سعی شد آموزش در قالب بازخوانی پرونده باشد تا کمک شود که کارآموزان ارتباط بین مباحث تئوری و عملی را پیدا کنند.
وی بیان داشت اگرچه گستردگی  موضوعات حقوقی به حدی است که در فرصت ۱۸ ماهه نمیتوان به همه مباحث پرداخت ولی هدف ما رسیدن به استاندارد های مورد نظر است.
دکتر جعفری فشارکی افزود در مقطع کنونی کمیسیون کارآموزی با بهره گیری از اساتید مجرب در حال آموزش ۳۰۴ نفر کارآموز در سطح استان است که از این تعداد ۲۹ نفر از کانون های دیگر میهمان هستند.
وی در پایان خطاب به کارآموزان گفت من به عنوان یک معلم دانشگاه و به عنوان یک وکیل به شما توصیه میکنم آنچه در سرلوحه کار شما قرار خواهد گرفت اخلاق است، حتی اگر شما از باب تأمین معشیت به حرفه وکالت نگاه کنید.


 
در ادامه سید جمال الدین حسینی قائم مقام رئیس دادگستری استان اصفهان به جایگاه آمده و ضمن تبریک به کارآموزان وکالت و قدردانی از کانون وکلا ، بیان داشت : خلوص نیت ، صداقت ، ژرف بینی و نیک اندیشی را باید در زندگی خود به کار ببریم، اگر وکیلی دروغ را با آلایش و تظاهر به عنوان حقیقت جلوه دهد، به نقض عدالت منجر می شود و وکیل نباید موکل را به دروغ ، امیدوار به گرفتن رأی کند و برای رسیدن به این هدف بر واقعیات سرپوش بگذارد
حسینی در پایان صحبتهای خود با توصیه به وکلای جوان اظهار داشت : پیوند خود را با پیشکسوتان قطع نکنند و خود را بی نیاز از آنان ندانند.
از دیگر سخنرانان مراسم تحلیف سید رشید الدین حسینی ، معاونت قضایی دادگستری اصفهان نیز ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت:  در آموزه های دینی ما ، وکیل مترادف امین هست و زمانی که کانون وکلا به کسی پروانه وکالت اعطا می کند یعنی نسبت به صداقت و امانتداری آن فرد اطمینان حاصل کرده و از امین جز امانتداری انتظاری نمی رود.
 
 

در ادامه پس از اتیان سوگند توسط کارآموزان، اسداله اسلامی ریاست کانون وکلای دادگستری پشت تریبون قرار گرفته و ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت تقارن این مراسم با هفته دفاع مقدس را به فال نیک میگیریم که ما هرچه داریم از امنیت و صلابت ، از این عزیزان ایثار گر رسیده ،وی افزود بیش از 400 نفر از همکاران محترم ما یا خود ایثارگرند یا از خانواده ایثارگران هستند و به همین مناسبت ، پسندیده است که از 3 نفر از این عزیزان اصالتا و به نمایندگی از سایر جانبازان تقدیر شود.
اسلامی در انتهای سخنان خود خطاب به وکلای جدید الورود اظهار داشت رسالت شغل وکالت اجرای عدالت است و جلب رضای الهی ، اگر در پرونده ای به ظاهر بازنده شدید ولی حق رعایت گردد ، در واقع امر شما پیروز شده اید.

لازم به ذکر است در انتهای این مراسم ، به مناسبت هفته دفاع مقدس و به منظور ادای احترام به مقام شامخ جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس ، از سه تن از وکلای جانباز کانون وکلای دادگستری اصفهان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.گروه خبری : نفیسه مستقل - آزاده قربانی - منیژه شریعت
Share/Save/Bookmark