نایب رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:

کانون وکلای اصفهان از هرگونه تغییر و یا اصلاح مواد آئین نامه در بخش کارآموزی استقبال می کند

4 خرداد 1402 ساعت 12:05


آیین معارفه و جلسه توجیهی پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت ۱۴۰۰ روز سه شنبه 2 خرداد ماه با حضور اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، کارآموزان و سایر مهمانان در محل تالار شریعتی دانشگاه اصفهان برگزار شد.
در این جلسه وکیل شهرام محقق دولت ابادی، نایب رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در سخنانی ضمن خوشامدگویی و تبریک به پذیرفته شدگان، خطاب به کارآموزان گفت: پروسه پذیرفته شدگان آزمون ورودی وکالت بر اساس قانون تسهیل و همینطور آیین نامه اجرایی مصوب قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰ در این دوره با شما عزیزان شروع می شود و آیین نامه اجرائی لایحه استقلال مصوب 1400در مورد شما اجرا خواهد شد. این موضوع هم مسئولیت و رسالت شما و هم هیئت مدیره کانون وکلا را سنگین‌تر کرده است. قانون تسهیل و آیین نامه اجرایی که در مورد شما اعمال خواهد شد یک مثلث سه ضلعی نارضایتی را در برداشت. یک ضلع آن شما هستید که چرا باید چندین دوره و آزمون را طی کنید. ضلع دوم نارضایتی دادگستری است که این حجم از کارآموزان وکالت را در کجا و به چه نحوی باید آموزش دهد. یک ضلع نارضایتی هم کانون وکلا است که وظیفه اش تربیت وکیل است و حجم کار کانون ها را در خصوص تربیت و آموزش کارآموزان زیاد نموده است.
وی همچنین تصریح کرد: به دلیل اینکه قانون تسهیل مصوب 1401 و آیین نامه لایحه استقلال در مواردی با یکدیگر همخوانی ندارد نیاز به بازنگری و اصلاحاتی دارد لذا کانون وکلای اصفهان از هرگونه تغییر و یا اصلاح مواد آئین نامه در بخش کارآموزی استقبال می کند.کانون وکلای دادگستری اصفهان هیچ اصراری بر اجرای دوره ها و آزمون های متعدد ندارد و در صورت اصلاح مقررات جدید را اجرا می کنیم.
نایب رئیس کانون وکلای اصفهان در پایان تاکید کرد: از کارآموزان انتظار می رود که میراث دار اشخاصی باشند که نامشان در این حرفه همواره به نیکی یاد می گردد و ما انتظار داریم که کارآموزان جدید با تلاش و پشتکار دوره کارآموزی خود را به خوبی طی نمایند و در پایان این دوره نمایندگان شایسته ای برای این حرفه و در جهت دفاع از حقوق مردم باشند.
 
 


کد مطلب: 3944

آدرس مطلب: https://isfahanbar.org/vdcb.abfurhb9aiupr.html

کانون وکلای دادگستری اصفهان
  https://isfahanbar.org