با دعوت و میزبانی دفتر مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

بحث و تبادل نظر وکلا پیرامون املاک مجهول المالک، متعدد الوارث و اماکن تاریخی

29 مهر 1400 ساعت 17:12

در جلسه ای به دعوت و میزبانی دفتر مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، املاک مجهول المالک، متعدد الوارث و اماکن تاریخی مورد بحث، بررسی و تبادل نظر وکلای دادگستری قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، روز گذشته و پیرو دعوت دفتر مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نیز رایزنی ها و هماهنگی های صورت گرفته توسط کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، جلسه ای با حضور نمایندگانی از طرف این کانون با هدف بحث، بررسی و تبادل نظر پیرامون املاک مجهول المالک، متعددالوارث و اماکن تاریخی برگزار شد.
در این جلسه، وکیل عبدالرسول محسنی با اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی اظهار داشت: آنچه که از خود اماکن تاریخی مهم تر است، حریم اطراف این اماکن بوده و لازم است که در اطراف این اماکن، فضایی برای لذت بردن گردشگران فراهم شود.
وی با بیان این که مشکلات اماکن واجد ارزش تاریخی نیز باید مرتفع شود، افزود: در حال حاضر هر ملکی که برچسب «واجد ارزش تاریخی» بر آن زده می شود، دچار مشکل ساخت، مرمت یا فروش و عملا بلااستفاده شده و از این رو شایسته است طرحی در نظر بگیریم تا مالکین این املاک به سمت بازسازی و مرمت ملک تشویق شود و این امر برای وی نیز درآمدزا باشد.
هم چنین وکیل بهزاد فرهمند پور نیز با اشاره به وجود قوانین مشخص در این حوزه اظهار داشت: ما خلاء قانون نداریم اما در اجرا به کار فراوان نیاز داریم و اگر شیوه‌های اجرایی، متنوع و خلاقانه باشد، بسیاری از سرمایه‌گذاران بومی اصفهانی، در همین شهر اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و نقدینگی خود را به سایر شهرها یا خارج از کشور نخواهند برد.
گفتنی است، در پایان این جلسه مقرر گردید که هر یک از نهادهای حاضر در نشست، فهرستی از مشکلات و خلاءهای قانونی یا اجرایی موجود را برای جلسات آتی تهیه نموده، سپس بررسی های لازم انجام و اگر نیاز به اصلاح یا تصویب قانون است، این امر از طریق مجلس و نمایندگان پیگیری گردد و  اگر خلاءهای اجرایی وجود دارد، با پیگیری و نظارت دقیق تر، در راستای حل این معضل تلاش شود.
انتهای پیام/


کد مطلب: 3153

آدرس مطلب: https://isfahanbar.org/vglc.pq1a2bqs1,s8a22l5..html

کانون وکلای دادگستری اصفهان
  https://isfahanbar.org