نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان:

انتظار ما از پلیس حفظ شأن و تامین امنیت جانی و حیثیتی وکلای دادگستری است

26 مرداد 1401 ساعت 12:57


به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان،وکیل امیرحسین سجادیه، نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان روز گذشته(25 مرداد) در جلسه ای که با حضور معاون حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی استان اصفهان و همراهان ایشان در محل کانون وکلای اصفهان در خصوص تفاهمنامه همکاری بین معاونت حقوقی و امور مجلس و دولت فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران برگزار شد،ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت:شاید صدماتی که پلیس از سوی مجرمین متحمل می شوند به واسطه اینکه از نیروهای مسلح محسوب می شوند چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و می توان گفت این لطمات و آسیب ها درد مشترک جامعه وکالت و نیروی پلیس محسوب می شود.
نایب رئیس کانون وکلای اصفهان افزود: می توان گفت پلیس و وکیل دادگستری هر دو منسوبین سیستم قضائی و دادگستری هستند. دادگستری ایجاد شد که در آن احقاق حق صورت گیرد، وکلا و پلیس نیز در همین راستا وظایفی بر عهده دارند و به بیان دیگر همگی به نوعی اعضای یک خانواده هستیم. زمانی که تعرض و آسیبی نسبت به یکی از اعضای خانواده انجام می شود موقعیت، سلامت و امنیت کل خانواده در معرض خطر قرار می گیرد. اگر امروز در خبرها می شنویم که وکیل دادگستری مورد حمله و اصابت گلوله قرار گرفته است می توان انتظار داشت کل دستگاه قضا و ضابطین آن هم مورد تعرض خاطیان قرار بگیرد.
وکیل سجادیه همچنین تصریح کرد: باید برای ایجاد امنیت و حفظ سلامت خانواده بزرگ قضائی فرهنگسازی انجام شود. این قبیل تفاهمنامه ها می تواند زمینه توسعه و رشد حاکمیت قانون را در جامعه بیش از پیش فراهم کند. انتظار می رود فرماندهی انتظامی به جهت رابطه نزدیک با حاکمیت در وضع قوانین حمایتی، به نهاد وکالت در جهت امنیت شغلی وکلا در راستای انجام وظایف خود، کمک کند.


کد مطلب: 3631

آدرس مطلب: https://isfahanbar.org/vdce.x8xbjh8pz9bij.html

کانون وکلای دادگستری اصفهان
  https://isfahanbar.org