قائم مقام رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

«وکیل» همانند «قاضی» از مقام و منزلت بالایی برخوردار است

21 آبان 1400 ساعت 13:40

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: وکیل همانند قاضی از مقام و منزلت بالایی برخوردار است.


به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، سید جمال حسینی روز گذشته در چهل و پنجمین آئین تحلیف کارآموزان وکالت این کانون، با اشاره به این که «قاضی و وکیل دو بال فرشته ی عدالت اند»، اظهار داشت: همانطور که مقام و منزلت قاضی بالا است، وکیل نیز از مقام و منزلت بالایی برخوردار است و از قدیم الایام نیز مسئله ی وکالت با زندگی مردم عجین و ممزوج بوده است.
وی افزود: هر نارسایی ولو جزئی که در بال هر یک پدید آید، طیران مرغ به قله ی عدالت را به مخاطره می اندازد و به مقصود نمی رساند؛ لذا بر دستگاه قضائی است که نارسایی قاضی را تامین نماید و بر جامعه ی وکالت است که چنانچه آلودگی ای در جامعه ی خود دید، پالایش آن را وظیفه ی خود بداند.
وی تصریح کرد: وکلای تازه وارد به حرفه ی وکالت، باید جایگاه و مقام خود را بشناسند و از آن پاسداری نمایند، اما غرور و منیت، آن ها را نفریبد که در آن صورت، راهی منتهی به سوی تباهی خواهد بود.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان این که وکیل باید حقوق جامعه را مقدم بر حقوق موکل بداند اظهار داشت: وظیفه ی وکیل است که خود را بدهکار نکند، حقانیت و برد خود را در دعوی تضمین نکند زیرا صدور حکم با او نیست و با دیگری است.
وی افزود: وکیل نباید رابطه ی خود را با وکیل سرپرست قطع کرده و نباید خود را بی نیاز از شور و مشورت با آنان بداند.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 3193

آدرس مطلب: https://isfahanbar.org/vdch.wnxt23nzxftd2.html

کانون وکلای دادگستری اصفهان
  https://isfahanbar.org