بیست و سومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب: 2151
 
🔴بیست و سومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 2/11/1397 در ساعت 11 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل دکتر محسن قائم فرد، وکیل اسداله اسلامی و وکیل سیامک اکبری تشکیل شد.  
✅قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد: 
❇️در تاریخ 26/10/97 اعضای هیات مدیره و روسای سابق کانون وکلا و نیز برخی از اعضای کمیسیون پارلمانی میزبان دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک و مهندس حمیدرضا فولادگر، بودند. در جلسه مذکور مسائل و مشکلات گوناگون نهاد وکالت از جمله طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت و مشکلاتی که این طرح برای نهاد وکالت و جامعه ایجاد می نماید، همچنین مشکلات ناشی از طرح پیشنهادی شورای عالی استان ها مبنی بر تغییر کاربری دفاتر وکلا و سایر صنوف مشمول و همچنین مشکلات مالی وکلا از جمله مباحث مربوط به هزینه های تمدید پروانه و ... و نیز درخواست کانون های وکلا مبنی بر پیگیری اصلاحات مورد نظر کانون ها  در قوانین و مقررات وکالتی با تاکید بر حفظ استقلال کانون ها مطرح گردید. پس از اظهارات وکلای حاضر در جلسه نمایندگان محترم ضمن تایید دغدغه های جامع وکالت، در خصوص پیگیری درخواست های کانون وکلا قول مساعد دادند. 
❇️در تاریخ 26 و 27 دی ماه 97 با همکاری کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و معاونت تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری، دو نشست علمی با حضور اساتید دانشگاه، وکلا ، قضات و نیز معاون تدوین، تنقیح وانتشارقوانین ومقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوري، دکتر مهدی مهدی زاده و  معاون امور حقوقی دولت دکتر فریدون نهرینی زاده، برگزار شد. در کنار نشست های علمی فوق کارگاه آموزش مهارت کاربردی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات ریاست جمهوری و نیز نمایشگاه کتب حقوقی انتشارات معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری برگزار شد که با استقبال بی نظیری از سوی همکاران روبه رو گردید.  
❇️آخر وقت اداری روز یک شنبه مورخ 30/10/97 اسامی اولیه پذیرفته شدگان کارآموزی وکالت از سوی سازمان سنجش اعلام شد. 
❇️پیش از ورود به دستور جلسه وکیل شهرام محقق، نماینده کانون اصفهان در شورای اجرایی اسکودا، گزارش جلسه مورخ 27/10/97 شورایی اجرایی را به هیات مدیره ارائه داد.
 
🔰در اولین دستور جلسه هیات مدیره با هدف حمایت از وکلا و جلوگیری از طرح پرونده های بی اساس در دادسرای کانون به اتفاق آرا مقرر نمود اختلافات وکیل و موکل که جنبه انتظامی ندارد، به تشخیص ریاست کانون به کمیته های حل اختلاف ارجاع گردد و این کمیته ها در صورت سازش طرفین حق تنظیم گزارش اصلاحی داشته و در صورت عدم سازش پرونده را مختومه نمایند. در صورتیکه طرف اختلاف با وکیل بر شکایت خود مصر باشد، می تواند شکایت خود را در دادسرای انتظامی کانون مطرح نماید. در این راستا مقرر شد فرم مخصوصی نیز برای طرح پرونده در کمیته های حل اختلاف تنظیم گردد. در ادامه اعضای این دو کمیته به شرح ذیل انتخاب شدند: 
اعضای کمیته اول: وکیل ماشااله غفاری، وکیل یوسفعلی رستمی، وکیل مسعود صباغ زاده، وکیل محمد حسن هیبتی، وکیل زهره نباتی، وکیل حسین ابراهیمی 
اعضای کمیته دوم: وکیل طهماسب بهمنش، وکیل میترا آزرم، وکیل محمود یوسفی، وکیل امیرحسین مستقیم، وکیل مهدی پیرحاجی، وکیل زینب خزایی، وکیل محمدکاظم گزچیان 
🔰در خصوص دومین دستور جلسه با اکثریت آرا مقرر شد کمیسیون داوری منحل شده و موسسه داوری تحت نظارت کانون وکلا تشکیل و ثبت گشته و فعالیت نماید. همچنین هیات مدیره وکیل محمدرضا قنبریان و وکیل دکتر کامران پورجوهری را انتخاب نمود تا جهت پیگیری ثبت اساسنامه موسسه با نظر و تصویب هیات مدیره اقدام نمایند. 
🔰سومین دستور بررسی موارد و پرونده¬ های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید). 
جلسه در ساعت 14 خاتمه یافت. 
غایبین جلسه: وکیل مسیح اله میرزایی، وکیل دکتر یاسین صعیدی
 
گزارش: وکیل زینب کیانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان؛ کمیته رسانه
 
Share/Save/Bookmark