هفدهمین جلسه هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
کد مطلب: 2098
 
هفدهمین جلسه هیات مدیره مورخ 12/9/1397 در ساعت 11:30 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل سید محسن قائم فرد، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سیامک اکبری و وکیل مسیح اله میرزایی تشکیل شد.
 قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه نمود:
علاوه بر انجام امور جاری کانون وکلا، در تاریخ 8/9/1397 دکتر امیر حسین آبادی، عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز در جلسه کارآموزی حضور یافته و در خصوص موضوع اجرای احکام قائم به شخص صحبت کرده که با استقبال وکلا و کارآموزان روبه رو شد.
مورخ 11/9/97 به درخواست نمایندگان نظام مهندسی کشاورزی و با حضور نمایندگان سازمان مذکور با حضور رئیس و نایب رئیس کانون وکلا در محل کانون نشستی برگزار گردید. در این جلسه در خصوص همکاری های کانون وکلا در سه حوزه آموزش های حقوقی، ارائه مشاوره های حقوقی و نیز حل و فصل دعاوی، بحث و گفتگو گردید و مقرر شد سازمان مذکور موارد مورد نیاز خود را در حوزه های مارالذکر جهت بررسی بیشتر به کانون وکلا اعلام نماید.
مورخ 11/9/1397 به دعوت کمیسیون آموزش و با همکاری کمیسیون روابط عمومی نشستی در خصوص اصلاحات اخیر قانون چک، با سخنرانی دکتر علی رادان و با حضور جمع کثیری از وکلا و کارآموزان برگزار و قانون فوق الذکر مورد بحث و بررسی و گفتگو قرار گرفت.
مورخ 6/9/1397 به دعوت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و ریاست اتحادیه سراسری کانون های وکلا، جلسه فوق العاده ای با حضور روسای کانون های وکلا و ریاست اتحادیه در محل معاونت حقوقی برگزار شد. در جلسه مذکور در خصوص پیگیری پیش بینی ردیف بودجه جهت تامین وجوه مربوط به حق الوکاله های وکالت های معاضدتی و تسخیری، پیگیری و موضوع رفع سقف حق الوکاله وکلا در دعاوی دولتی و برخی موضوعات دیگر صحبت شد و معاونت مذکور نسبت به انجام موارد مطروحه قول مساعدت و همکاری داد.
روز جمعه مورخ  ۰۹/۰۷/۱۳۹۷ آزمون ورودی متقاضیان اخذ پروانه کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری  در محل دانشگاه اصفهان ، دانشکده های علوم ۲ ، ادبیات ، ریاضی و فیزیک برگزار گردید.
رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان ، دکتر لیلا رییسی و جمعی از اعضای هیات مدیره به عنوان نمایندگان این کانون از ساعات اولیه آزمون با حضور خود در حوزه ی امتحانی از روند برگزارى و شرايط داوطلبان مطلع گرديدند. تعداد کل داوطلبین در استان اصفهان ۳۵۰۸ نفر بوده که از این تعداد ۳۲۳۰ نفر در جلسه ی آزمون شرکت نموده اند .
در خصوص اولین دستور جلسه با موضوع فعالیت های موسسات حقوقی غیرمجاز پس از استماع گزارش وکیل حسین صالحی در خصوص موسسات مذکور، ضمن تاکید بر مصوبه قبلی به تاریخ 7/8/97 ناظر بر مصوبه 27/3/1394 مبنی بر عدم جواز همکاری وکلا و کارآموزان با موسسات حقوقی غیر مجاز، هیات مدیره به اتفاق آرا مقرر کرد، در مورد اطلاع رسانی گسترده این مصوبه اقدام گردد و وفق مقررات متخلفین مورد تعقیب انتظامی قرار گیرند.
در این راستا هیات مدیره مقرر کرد، بازرس کانون ظرف یک ماه نسبت به شناسایی و ارایه گزارش و تعقیب کیفری موسسات غیر مجاز و همچنین تعقیب انتظامی وکلا و کارآموزان همکار اقدامات لازم را انجام دهد.
همچنین مقرر گردید کارگروهی تحت نظارت وکیل اسداله اسلامی تشکیل گشته و نسبت به بازبینی آیین نامه نحوه تشکیل و اداره موسسات حقوقی مصوب 29/9/85 هیات مدیره وقت کانون، به منظور تسهیل تاسیس موسسات حقوقی توسط وکلا و تحت نظارت کانون، ظرف یک ماه و نیز پیگیری و ارائه طرح پیشنهادی جهت اصلاح مقررات مربوط به تاسیس موسسات حقوقی، اقدام گردد.
در خصوص دومین دستور، هیات مدیره به اتفاق آرا مصوب نمود، با عنایت به ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه و تبصره 4 آن از تمرکز فعالیت وکلا در غیر از محل اشتغال خود بالاخص قضات بازنشسته و مستعفی تا سه سال در آخرین محل خدمت خود جلوگیری به عمل آمده و بازرس کانون جهت پیگیری و ارائه گزارش اقدام نماید.
در خصوص سومین دستور جلسه، هیات مدیره به اتفاق آرا با استعفای وکیل علی اکبر آبادگر از عضویت کمیسیون اختبار وکالت اتفاقی و وکیل محمد حکمت روان از عضویت در کمیسیون انفورماتیک موافقت نمود.
در خصوص چهارمین دستور جلسه، هیات مدیره به اتفاق آرا مصوب نمود جهت حمایت از وکلای دادگستری در راستای انجام وظایف وکالتی و مشکلاتی که ممکن است در این راستا در مراجع مختلف قضایی، ادرای، انتظامی و ... بروز نماید، نرم افزاری تحت عنوان "حامی" و جهت سنجش مدیریت و نظرخواهی در خصوص کانون و ارکان آن و مسائل روز، نرم افزار "سنجش مدیریت" طراحی و اجرا گردد. هیات مدیره بازرس کانون را مامور به اجرای این طرح نمود.
آخرین دستور جلسه، بررسی موارد و پرونده­های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
جلسه در ساعت14:40 با ذکر صلوات خاتمه یافت.
گزارش: وکیل زینب کیانی، وکیل محمدرضا سرافرازیان
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان  
 
Share/Save/Bookmark