شانزدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 2087
 
‍ 🔰شانزدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
 این جلسه در تاریخ 5/9/1397 در ساعت 11 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل سید محسن قائم فرد، وکیل سیامک اکبری و وکیل مسیح اله میرزایی تشکیل شد.
 
❇️قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد:
🔸️علاوه بر انجام امور جاری کانون وکلا، با همکاری کمیسیون روابط بین الملل و کمیسیون روابط عمومی نشست علمی با موضوع حقوق مسئولیت مدنی و پارادایم های جدید آن مورخ 21/8/97 در محل کانون وکلا و با حضور سه تن از اساتید و وکلای فرانسوی و آقای دکتر علیرضا یزدانیان از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان و جمع کثیری از همکاران برگزار گردید. در این نشست مباحث مختلفی در مورد مسئولیت مدنی در نظام حقوقی فرانسه و ایران طرح شد.
 
🔸️در خصوص سی و یکمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری در آذربایجان شرقی، که در تاریخ های 23 و 24 آبان ماه با حضور هیات مدیره های کانون های وکلا از جمله کانون وکلای اصفهان و اقلیتی از هیات مدیره کانون مرکز برگزار گردید، موضوعات مختلفی از جمله اصلاح اساسنامه اسکودا و اصلاح قانون صندوق حمایت مطرح شد. در این راستا به درخواست و پیشنهاد کانون وکلای اصفهان که مورد حمایت سایر کانون ها نیز قرار گرفت، مصوبه ای از سوی هیات عمومی مبنی بر ارسال نظرات کانون ها ظرف یک ماه به اتحادیه جهت تهیه و ارائه طرحی در رابطه با اصلاحات قوانین مربوط به صندوق حمایت، تصویب شد.
 
🔸️مورد بعدی مشکلات ناشی از تمدید الکترونیکی پروانه وکلا بود که با توجه به اینکه برای اولین بار پرداخت قدر السهم قوه قضاییه بصورت الکترونیکی انجام می گرفت، موجب بروز مشکلاتی برای برخی از همکاران شد که با پیگیری های ریاست کانون و وکیل دکتر یاسین صعیدی، رابط کانون وکلای اصفهان با دادگستری، جلسات متعددی برای مرتفع نمودن مشکلات مذکور با مسئولین مربوطه در دادگستری اصفهان و قوه قضاییه برگزار گردید و امید است که تمام مشکلات مربوطه بطور کامل رفع گردیده باشد.
لازم به ذکر است تعداد 1967 وکیل و 256 کارآموز موفق به تمدید پروانه شدند و در همین راستا ریاست هیات مدیره کانون از زحمات و همکاری های کلیه کارمندان کانون وکلا جهت تسریع روند تمدید پروانه ها کمال تشکر و قدردانی را به عمل می آورد.
 
❇️در خصوص اولین دستور جلسه، مبنی بر درخواست نقل و انتقال وکلا، هیات مدیره با درخواست تعدادی از وکلای متقاضی انتقال دائم موافقت نمود. ( برای اطلاع از جزییات این تصمیم به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
 
❇️در خصوص دومین دستور جلسه مبنی بر انتخاب اعضای کمیسیون ها و ارکان کانون، هیات مدیره با پیشنهاد وکیل محسن شیران ریاست کمیته ورزشی مبنی بر عضویت وکیل دامون صادقی و مهدی محمدی در کمیته ورزشی موافقت کرد.
همچنین هیات مدیره با استعفای وکیل سید عبداله طباطبایی از نمایندگی در امور معاضدت شهرستان های شهرضا، دهاقان و سمیرم و نیز استعفای وکیل سید جواد میرمعصومی از سمت رابط کارگروه کانون وکلا و صدا و سیما و استعفای وکیل علی شمسی از کمیسیون داوری موافقت نمود.
سپس هیات مدیره با درخواست ریاست کمیسیون بانوان مبنی بر حذف وکیل مژده روحانی از این کمیسیون بدلیل عدم حضور در جلسات کمیسیون مذکور و استعفای وکیل مریم السادات مدرسی از کمیسیون حقوق بشر و عضویت وی در کمیسیون رفاهی موافقت نمود.
 
❇️آخرین دستور جلسه، بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
جلسه در ساعت 13:15 خاتمه یافت.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
گزارش: وکیل زینب کیانی
Share/Save/Bookmark