بیست و دومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۲
کد مطلب: 2133
 
 بیست و دومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 24/10/1397 در ساعت 12 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل دکتر محسن قائم فرد، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد.
 قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد:
 در تاریخ 20/10/97 مصادف با سالگرد شهادت امیرکبیر، با همکاری کمیسیون های کارآموزی، روابط عمومی و رفاهی، اردوی علمی با حضور تعدادی از کارآموزان و وکلای اصفهان برگزار شد. در این برنامه دکتر محمودآبادی، استاد تاریخ دانشگاه اصفهان حضور داشت و به تشریح مباحث تاریخی مربوط به اماکن تاریخی کاشان پرداخت. همچنین مباحث قانونی مربوط به میراث فرهنگی مطرح شد.
در تاریخ 23/10/97 نشست مشترک کانون وکلای اصفهان با آقای حسنعلی مبینی نژاد، نماینده استان در شورای عالی استان ها و با حضور مدیران و نمایندگان کانون سردفتران، مرکز وکلای قوه قضاییه، کانون کارشناسان، نظام مهندسی و سازمان نظام پزشکی در محل کانون اصفهان با حضور ریاست و نایب رئیس و تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون اصفهان برگزار شد. در این نشست در مورد اقدامات ضروری جهت پیگیری عدم تصویب طرح پیشنهادی شورای عالی استان ها مبنی بر تغییر کاربری دفاتر وکلا، کارشناسان، سردفتران، پزشکان و ... از مسکونی به اداری بحث و گفتگو شد و نمایندگان هریک از صنوف نقطه نظرات خود را در این باره بیان نمودند و در نهایت مقرر گردید طی یک نامه نقطه نظرات نمایندگان کلیه صنوف فوق الذکر هرچه سریع تر به مراجع و مقامات مربوطه ارسال گردد.
با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با معاونت حقوقی ریاست جمهوری و با همکاری امور تنقیح و تدوین قوانین معاونت حقوقی ریاست جمهوری در تاریخ های 26 و 27 دی ماه دو نشست علمی با موضوع آسیب شناسی تورم قوانین کیفری در نظام حقوقی ایران و شفافیت تقنینی و تاثیر آن در دادرسی عادلانه با حضور نمایندگان محترم معاونت حقوقی ریاست جمهوری آقایان، دکتر مهدی مهدی زاده و دکتر فریدون نهرینی در محل کانون برگزار خواهد شد. در حاشیه این برنامه نیز نمایشگاه کتابی با 20 درصد تخفیف برای وکلا و کارآموزان برگزار می گردد. علاوه بر آن کارگاهی با موضوع آموزش مهارت کاربردی استفاده از سامانه ملی قوانین و مقررات در تاریخ 26 دی ماه ساعت 14 الی 16 تشکیل می شود. از کلیه همکاران تقاضا می کنم حتما در جلسات مذکور شرکت نمایند.
با توجه به ضرورت پیگیری مباحث مربوط به اصلاحات قانون وکالت در مجلس شورای اسلامی و نیز طرح پیشنهاد تغییر کاربری دفاتر کانون وکلا، مقرر شد نشست هایی با نمایندگان مجلس برگزار گردد که در همین راستا مورخ 26/10/97 جلسه ای با حضور نمایندگان محترم مجلس، آقایان سالک، ابوترابی و فولادگر و اعضای هیات مدیره در محل کانون وکلا برگزار می گردد. با توجه به اهمیت مباحث موضوع جلسه و ضرورت پیگیری جدی آنها، حضور کلیه اعضای هیات مدیره در جلسه مذکور الزامی است.
در خصوص اولین دستور جلسه با موضوع ابقا یا انحلال کمیته های حل اختلاف کانون وکلای اصفهان و شرح وظایف آن در صورت ابقا مقرر شد، ریاست کانون گزارشی از آمار پرونده های دوره دهم تا کنون و نیز شرح وظایف آن در جلسه آتی ارائه نماید تا با توجه به گزارش مزبور اتخاذ تصمیم گردد.
دومین دستور جلسه بررسی موارد و پرونده­ های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
در خصوص سومین دستور جلسه مبنی بر تعیین اعضای کمیسیون های کانون، هیات مدیره با عضویت وکیل مجتبی امینی اسفیدواجانی در کمیسیون حقوق بشر موافقت کرد و همچنین استعفای وکیل فریبا قادری و وکیل زینب ملک زاده از عضویت در موسسه معاضدت را پذیرفت.
جلسه در ساعت 13:20 خاتمه یافت.
غایبین جلسه: وکیل مسیح اله میرزایی

گزارش: وکیل زینب کیانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان؛ کمیته رسانه 
Share/Save/Bookmark