پنجاه و ششمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 3493
 
پنجاه و ششمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
روز سه شنبه مورخ 1401/03/03 پنجاه و ششمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رأس ساعت  11:00 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر جعفری فشارکی، وکیل سیامک اکبری، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی و وکیل مجتبی اسدیان در محل کانون برگزار شد.
در ابتدای جلسه ریاست کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت. وی اظهار داشت:« «آیین چهل و ششمین تحلیف کارآموزان وکالت در روز یکشنبه 25 ام اردیبهشت ماه در تالار نگین نقش جهان برگزار شد. در این مراسم که با حضور اعضای هیأت مدیره، مقامات اداری و قضایی استان و خانواده های کارآموزان برگزار گردید، تعداد 149 نفر از کارآموزان وکالت پس از  گذراندن دوره کارآموزی و موفقیت در اختبار کتبی و شفاهی با اتیان سوگند و توثیق شرافت خود، رسما به کسوت وکالت پایه یک دادگستری نائل آمدند. همچنین چهل و چهارمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران به میزبانی کانون وکلای دادگستری همدان در روزهای 28 و 29 اردیبهشت برگزار شد. در افتتاحیه این همایش از وکیل سیامک اکبری به دلیل کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات پرس سینه قدرتی آسیا تجلیل و قدردانی شد. در خلال برگزاری همایش اسکودا پنج کارگاه و پنل تخصصی در حوزه های آزمون ورودی کارآموزی وکالت، روابط عمومی و روابط بین الملل، انفورماتیک و اتوماسیون اداری، کارآموزی و اختبار و بازرسی و رسیدگی انتظامی برگزار شد. در پایان، کانون وکلای دادگستری مازندران به عنوان میزبان بعدی تعیین گردید. بیانیه پایانی این همایش به شرح زیر می باشد:
1.هیأت مدیره های کانون های وکلای دادگستری با استقبال و تقدیر از رویکرد تعاملی درخصوص فراهم شدن موجبات قانونی برگزاری آزمون پذیرش کارآموز وکالت دادگستری تاکید می کنند استمرار وضعیت تعاملی و تفاهم دوطرفه موجود، موجبات رفع معضلات و مشکلات جامعه حقوقی کشور به ویژه خروج از برون رفت وضعیت فعلی حاکم بر آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری را فراهم خواهد کرد.
2.با اینکه اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در فرایند تسری مقررات ناظر بر کسب و کار به حوزه حقوق دفاعی مردم، نظرات انتقادی خود را به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی منتقل نموده است. در حال حاضر با توجه به ختم مراحل قانونگذاری و تبدیل طرح موصوف به قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، ضمن هشدار جدی به متصدیان محترم آموزش عالی کشور مبنی بر حفظ استانداردهای علمی و ارتقای سطح آموزشی دانش آموختگان حقوق، اهتمام خود در خصوص اجرای دقیق قانون موصوف را با توجه به حق دسترسی مردم به وکیل متخصص به کار خواهد گرفت.
3.فراهم نمودن موجبات دادرسی عادلانه فرع بر آن است که قاضی و وکیل علاوه بر استقلال در اخذ تصمیم و دفاع، از تأمینات مناصب موصوف برخوردار باشند و حاکمیت وظیفه دارد این تأمینات را فراهم نماید. در این راستا ضمن محکوم نمودن اقدامات غیر اخلاقی برخی از رسانه ها مبنی بر هجمه علیه کانون های وکلای دادگستری- با آنکه شرط التزام به قانون اساسی جزء شروط حدوثاً و بقائا حرفه وکالت است و افراد با پذیرش این شروط عضو کانون های وکلای دادگستری می شوند- از نظام قضائی کشور تقاضای برخورد جدی با این رسانه ها را دارد.
4.اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران اقدامات مخاطره آمیز اخیر، دائر بر تعرض علیه وکلای محترم دادگستری و ایضا توهین به این سربازان عدالت را که دوشادوش قضات محترم درخصوص احقاق حق می کوشند، خلاف موازین اخلاقی و قانونی دانسته و از جامعه حقوقی کشور و قوه محترم قضائیه تقاضای محکوم نمودن این نوع برخوردها و اقدام قانونی متناسب را دارد.
5. هیأت مدیره های کانون های وکلای دادگستری با اعتقاد به حاکمیت قانون و توجه به لزوم رعایت حقوق مردم در تصمیم گیری های تقنینی اصلاح قانون استفاده بعضی دستگاه ها از نماینده حقوقی و تسری آن به شرکت های خصوصی را از موجبات تضعیف حق دفاعی شرکت های خصوصی و مردم و احتمال اشاعه فساد در دستگاه قضایی دانسته و انتظار دارد نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با تأمل در نتایج نامطلوب حاصل از اجرای این قانون درخصوص دستگاه های دولتی در کلیات مصوب، تجدیدنظر کنند.
همچنین همایش علمی و بین المللی استانداردهای حرفه وکالت در تاریخ 1401/03/02 در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار گردید که اینجانب نیز در این همایش حضور یافتم.»
سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول جلسه: با توجه به گزارش عضو ممیز هیأت مدیره در ارتباط با عدم ثبت نام تعداد 5 نفر از پذیرفته شدگان آزمون ورودی وکالت سال 1399 به نام های آقای امین مرادی و وحید داستانیان کرد آبادی( هردو از سهمیه آزاد) و آقایان مرتضی آقاجانی، عباس گیوی پور و خانم منصوره رحیمی کوپایی( هر سه از سهمیه ایثارگران) علی رغم ابلاغ شفاهی و کتبی و عدم مراجعه جهت تکمیل پرونده و ثبت نام، هیأت مدیره با اکثریت آرا مقرر نمود به منظور جایگزین نمودن افراد مذکور به ترتیب از رتبه 58( آقای اسماعیل اسدی) و رتبه 59( آقای ابوالفضل جلالی) و رتبه 60( آقای عباس رفیع بلداجی) از سهمیه ایثارگران و رتبه 134( آقای احسان رجبی سیاه بومی) و رتبه 135( آقای علیرضا روحانی قهساره) از سهمیه آزاد، جهت ثبت نام و تشکیل پرونده دعوت به عمل آید.
دستور دوم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا به لحاظ عدم احراز شرایط قانونی مندرج در ماده 2 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری با صدور پروانه کارآموزی برای 1-آقای علی اکبر جلیل پیران 2- آقای رسول جلالی جلال آبادی و 3- آقای امید سلیمی بنی مخالفت نمود.
دستور سوم جلسه: بنا به پیشنهاد رئیس کمیسیون نقل و انتقال ثبت شده تحت شماره 010403801600 مورخ 1401/03/03 و به منظور تسهیل در امور وکالتی همکاران و تحکیم بنیان خانواده، بند 7 ماده 8 آیین نامه نقل و انتقال و تغییر محل اشتغال وکلای کانون وکلای دادگستری اصفهان به شرح ذیل اصلاح گردید:
« 7-وکلایی که همسرشان در محل مقصد شاغل رسمی در ادارات دولتی و یا موسسات عمومی غیردولتی بوده و حداقل یکسال از تاریخ استخدام و نیز ازدواج رسمی آنان گذشته است»
دستور چهارم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با صدور پروانه کارآموزی برای آقای سید محمد صالح کریمی( پذیرفته شده آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1399) موافقت نمود.
دستور پنجم جلسه: باتوجه به گزارش وکیل شهرام محقق دولت آبادی درخصوص قرارداد خاکبرداری پروژه شهید کشوری با پیمانکار منتخب، هیأت مدیره به اتفاق آرا با انعقاد قرارداد با شرایط مندرج در پیشنویس ارائه شده موافقت نمود.
دستور ششم جلسه: هیأت مدیره ضمن بررسی پرونده های نقل و انتقالات به اتفاق آرا اتخاذ تصمیم نمود.
جلسه در ساعت 14:30 به پایان رسید.
مقرر شد جلسه آتی هیأت مدیره روز یکشنبه مورخ 1401/03/08 برگزار گردد.
Share/Save/Bookmark