بیست و هشتمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۸
کد مطلب: 2205
 
🔴بیست و هشتمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در تاریخ 11/12/1397 در ساعت 11:45 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد. 
❇️قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه داد: 
✅در تاریخ 7/12/97 و به مناسبت شصت و ششمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری، جشن استقلال با حضور هیات مدیره کانون وکلای اصفهان و جمع کثیری از همکاران وکیل و نیز میهمانان ویژه، سرکار خانم دکتر لعیا جنیدی؛ معاون محترم حقوقی ریاست جمهوری، جناب دکتر مصدق؛ معاون محترم اول دادستان کل کشور، آقای اصفهانی؛ دادستان محترم اصفهان، آقای دکتر قدرت اله نوروزی؛ شهردار محترم اصفهان، برگزار گردید. در ابتدای نایب رئیس کانون وکیل فرهاد رستم شیرازی ضمن خیر مقدم به حضار اظهار نمود: "متاسفم که باید در گرامیداشت استقلال کانون ها اعلام کنم که در بیست سال اخیر تمام انرژی کانون های وکلا صرف مباحث استقلال و مصائب پیش روی وکلا شده است." سپس دادستان محترم اصفهان طی سخنانی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و سالگرد ولادت امام خمینی(ره) و تبریک استقلال کانون های وکلا، بر نقش مثبت و تاثیرگذار زنان در حوزه های مختلف اجتماعی از جمله حوزه قضاوت و وکالت دادگستری اشاره کردند. سپس وکیل نوروزی ضمن تبریک روز وکیل به اقدامات نوین شهرداری در خصوص کاهش مراجعات مردمی به شهرداری ها و مکانیزه شدن موضوعات مورد درخواست مردم اشاره کرد و این اقدام را در جهت کاهش جرائم و تخلفات بسیار موثر دانست. در ادامه دکتر لعیا جنیدی ضمن تشریح مبانی اهمیت استقلال کانون وکلا و بیان تاریخچه ای از نحوه استقرار حاکمیت قانون در سیستم های مختلف حکومتی، بر لزوم حفظ و تحکیم استقلال این نهاد مدنی تاکید نمود. دکتر محمد مصدق؛ معاون محترم اول دادستان کل کشور ضمن تبریک اعیاد و مناسبت ها به ویژه روز وکیل مدافع بر لزوم حذف تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری کنونی مبنی بر انحصار وکالت در برخی دعاوی کیفری امنیتی و ارائه راهکار قانونی مناسب تر تاکید نمود. پس از ایشان دکتر لیلا رئیسی ضمن تشکر از حضور همه همکاران و نیز مهمانان حاضر در جلسه ضمن انتقاد از برخی قضاوت های نادرست راجع به وکلا از جمله تخریب آنها در سریال ها و برنامه های تلویزیونی، بر لزوم تکریم همکاران در مراجع قضایی و حفظ احترام ایشان تاکید کرد. وی ضمن انتقاد از مسائل حاشیه ای فراوان که گریبانگیر کانون وکلا گردیده است، از جمله طرح ها و لوایح تهدید کننده استقلال کانون های وکلا، تلاش برای حذف آزمون ورودی و نیز اعطای پروانه وکالت به اعضای هیات علمی بدون برگزاری آزمون و علاوه بر آن مشکلات مربوط به آیین نامه اجرایی ماده 187 منسوخ قانون برنامه سوم توسعه که از جهات بسیاری قابل نقد می باشد، تصریح کرد که پیگیری و حل این مسائل وقت هیات مدیره های کانون وکلا را در سراسر کشور معطوف به خود نموده است و از پیگیری مسائل مهم وکلا از جمله بیمه تامین اجتماعی، مساله اشتغال وکلای جوان و صندوق حمایت وکلای دادگستری بازمانده اند. در نهایت این جشن با اجرای گروه موسیقی آقای رضا صادقی و نیز پذیرایی شام خاتمه یافت. 
با توجه به تلاش های مستمر و پیگیری های مکرر همکاران محترم در کمیسیون روابط عمومی در جهت هرچه بهتر برگزار شدن جشن استقلال هیات مدیره از تمام زحمات همکاران محترم در کمیسیون مذکور نهایت تقدیر و تشکر را می نماید. 
✅در تاریخ 9/12/97به همت کمیسیون های حقوق بشر و روابط بین الملل نشست حقوقی با موضوع وکالت در محاکم بین المللی با بررسی موردی دعوای اخیر ایران علیه ایالات متحده آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه در محل کانون وکلا و با حضور دکتر محسن محبی نماینده رابط و وکیل ایران در دعوای اخیر ایران علیه آمریکا برگزار شد که با استقبال کم نظیر همکاران مواجه گشت. هیات مدیره از همکاران محترم در کمیسیون های مذکور تقدیر و تشکر می نماید. 
🔰سپس هیات مدیره در خصوص اولین دستور جلسه پس از استماع گزارش ریاست و یکی از اعضای کمیسیون معاضدت مالیاتی در خصوص مصوبه مورخ 25/11/97 کمیسیون مزبور، به اتفاق آرا اعضای حاضر پیشنهاد مندرج در مصوبه مذکور مبنی بر پرداخت حق الزحمه مشاور مالیاتی کانون را مورد موافقت قرار داد. 
🔰دومین دستور جلسه بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید). 
جلسه در ساعت 14 خاتمه یافت. 
غایبین جلسه: وکیل مسیح اله میرزایی، وکیل سید محسن قائم فرد، وکیل فرهاد رستم شیرازی 
 
گزارش: وکیل زینب کیانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان؛ کمیته رسانه
Share/Save/Bookmark