یازدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب: 2043
 
 
✅یازدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان 

این جلسه به تاریخ 97/7/23 ساعت 11 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل اسدالله اسلامی، وکیل دکتر محمد رضا قائم فرد، وکیل دکتر یاسین صعیدی و وکیل سیامک اکبری تشکیل شد.  
❇️قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه نمود:  
🔹پنج شنبه مورخ 97/7/19 دکتر شهبازی نیا، ریاست اسکودا با دعوت هیات مدیره در جلسه کارآموزی حاضر و در خصوص ابزارهای تفسیر قراردادها و حل تعارض های آن، به ایراد سخن پرداخت. پس از پایان جلسه کارآموزی، نشستی با حضور رئیس، نایب رئیس، بازرس، دادستان، رؤسای کمیسیون ها و دکتر شهبازی نیا برگزار شد و اعضای کانون اصفهان پیشنهادها و انتقادهای خود در ارتباط با اتحادیه و فعالیت های آن را با رئیس اسکودا به اشتراک گذاشتند و در پایان وکیل شهبازی نیا در خصوص موارد مطروحه توضیحات لازم را ارائه نمود. 
🔹شامگاه پنج شنبه مورخ 97/7/19 ، آیین سی و نهمین تحلیف کانون وکلای دادگستری اصفهان با حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، مقامات محترم قضایی ،اعضای شورای اسلامی شهر ،ریاست محترم اتحادیه، وکلای سرپرست، خانواده های کارآموزان محترم و اعضای هیات مدیره در محل باشگاه کانون وکلا برگزار شد و طی آن 52 نفر از کارآموزان وکالت با اتیان سوگند به جرگه وکلای دادگستری پیوستند.  
هیات مدیره با توجه به زحمات فراوان همکاران در کمیسیون کارآموزی و کمیسیون روابط عمومی در برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم مراتب تشکر از اعضای این دو کمیسیون را اعلام کرد.  
🔹روز یکشنبه مورخ 97/7/22 جلسه ای در محل کانون وکلا با حضور جناب آقای گرجی زاده، مدیر کل زندان های استان اصفهان، آقای بیژنی، ریاست زندان مرکزی اصفهان و سایر مسئولین واحدهای ذی ربط برگزار شد که در جلسه مذکور اجرای مؤثرتر تفاهم نامه های قبلی منعقده بین کانون وکلا و اداره زندان ها مورد تأکید قرار گرفت و در خصوص مشکلات زندانیان و همکاری کانون در این خصوص و همچنین روش حل مشکلات مراجعه وکلا به زندان به ویژه تردد همکاران و نیز رعایت شأن و حرمت وکلا مورد بحث واقع شد. در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات وکیل شهرام محقق، رابط کانون وکلا و اداره زندان ها، وکیل دکتر یاسین صعیدی به عنوان رابط جدید تعیین گردید.    
✅سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد: 
❇️در خصوص اولین دستور جلسه، مبنی بر تعیین تکلیف چهار نفر از کارآموزان که از انجام تکالیف کارآموزی استنکاف ورزیده و در اختبار دوره های مختلف شرکت نکرده اند، انتفاء کارآموزی ایشام مورد تایید هیات مدیره قرار گرفت. (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید.) 
❇️دومین دستور جلسه با موضوع ارائه گزارش بازرس کانون پیرامون بررسی وضعیت حساب های کانون وکلا از تاریخ 97/1/1 تا 97/5/31 صورت پذیرفت و هیات مدیره مقرر نمود که نسبت به استخدام و به کارگیری یک نیروی متخصص و متعهد به عنوان جایگزین کارمند مستعفی پیشین، اقدام و نسبت به انعقاد قرارداد مشاوره مالی به مدت شش ماه با یکی از متخصصین امور حسابداری جهت ارائه آموزشهای لازم و اصلاح زیرساختهای مالی کانون پیگیری های لازم صورت گیرد. وکیل اسلامی با توجه به گزارش بازرس کانون پیشنهاد نمود، در جهت روشن شدن قضایا و شفاف سازی و ایجاد رویه علمی تر، یک کارشناس مالی جهت بررسی سوابق مالی کانون در دوره های مختلف به ویژه دوره های نهم و دهم، تعیین گردد. 
هیات مدیره در این خصوص با اکثریت آرا مصوب نمود که کارشناس متخصص که در همین بند به منظور اصلاح زیر ساخت های مالی کانون انتخاب می شود، نسبت به ارائه گزارش مذکور نیز اقدام نماید. 
❇️سومین دستور جلسه پیرامون قرارداد اجاره باشگاه کانون بود که وکیل قائم فرد در این باره گفت: اهم مفاد گزارشی که با امضای اینجانب و آقایان صرام و میرحاج به عنوان نمایندگان منتخب کانون تقدیم گردید اینچنین است که پس از جلسات متعدد با آقای شهشهان، متولی موقوفه بهادر خان-که ملک باشگاه از جمله ی موقوفات آن است- این نتیجه حاصل شده است که مصلحت کانون، در انعقاد قرارداد اجاره به منظور حفظ حقوق موجود کانون است و بر این اساس مذاکرات بسیاری با متولی انجام و از آنجا که به هیچ وجه امکان تغییر مندرجات آن بیش از حد موجود امکان پذیر نیست لذا پیش نویس تنظیمی به عنوان قرارداد اجاره جهت اخذ تصمیم تقدیم می گردد.  
سپس اعضای هیات مدیره با اکثریت چهار از پنج آراء مقرر نمودند که قرارداد اجاره بنا به دلایل مذکور و با هدف حفظ منافع کانون ، به همین شکل تمدید شود.
وکیل اسداله اسلامی ضمن مخالفت اظهار داشت، با توجه به سوابق امر، قرارداد پیشنهادی نوعی قرارداد ترکمان چای است که منافع کانون را تامین نمی کند و با امضای آن به شکل فوق مخالفم و معتقدم نیاز به تعیین کارگروه تخصصی بررسی قراردادها در اینخصوص هست.  
❇️در چهارمین دستور جلسه، هیات مدیره ضمن تصویب تجمیع هیأت امنای ساختمان های کانون وکلا و کمیسیون معاملات، شورایی مرکب از افراد زیر جهت انجام امور ساختمانی کانون وکلا شامل اخذ پروانه ساخت و ساز برای زمین واقع در منطقه شهید کشوری، اخذ پایان کار جهت ساختمان مرکزی(مجموعه اداری امیرکبیر)، پیگیری اخذ سند اعیانی و نیز تغییر کاربری امور مربوط به باشگاه وکلا تشکیل شود: عبدالرسول محسنی، حسام الدین نبوی نژاد، رسول شاطری، رضا ملکوتی خواه، عبدالکریم صباغ، رسول رخ بر، مسعود حیدری، سید علیرضا میرمعصومی، علی رمضانی، ناهید نورشرق، حسین میرحاج. 
سپس هیات مدیره وکیل فرهاد رستم شیرازی را به عنوان نماینده هیات مدیره در این شورا تعیین نمود. 
در پایان هیأت مدیره با استعفای خانم آقاعابدی از کمیسیون بانوان موافقت نمود.   
جلسه در ساعت 15:10 با ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) پایان یافت. 

 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark