اظهارات رؤسای کانون های وکلای مرکز و اصفهان در تحلیف سی و چهار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 1397
 
دکتر امیر حسین آبادی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز در سی و چهارمین مراسم تحلیف کانون وکلای دادگستری اصفهان حضور یافت.
حسین آبادی ضمن ابراز خوشحالی از اینکه اولین مسافرت کاری خود به عنوان ریاست کانون مرکز را به اصفهان داشته چند نکته را به کارآموزانی که در این تحلیف به کسوت وکالت وارد می شوند یادآور شد و گفت: اول اینکه پایبند به این سوگند باشید و بدانید که وثیقه این قسم وثیقه ای است سنگین. شرافت شما وثیقه این قسم است و رفتار خلاف سوگند مجازات سنگین در حد ابطال پروانه دارد. دیگر اینکه کارآموز باشید به معنای اینکه روز به روز بر دانش خود بیفزایید چرا که شما به عنوان وکیل و مدافع حق باید از نظر معلومات و سطح تحصیلات با قاضی پرونده برابری کنید در حالیکه باید بدانید برای قاضی همه جور امکانات، قدرت، مامور انتظامی و ... فراهم است. وکیل حربه اش سواد و عملش است. شما باید مسلط به قوانین و دائم در مطالعه باشید و هیچ گاه غافل نشوید.
در پایان حسین آبادی به نقل از استاد فقید مرحوم دکترکاتوزیان گفت: ایشان همیشه وقتی در مورد وکالت صحبت میکردند میگفتند:" قبل از اینکه وکالت را بپذیرید، خودتان قاضی شوید و بنسجید که اگر خود در آن طرف میز بودید چه رأیی صادر می کردید."
در خاتمه و پس از اتیان سوگند ۷۷ نفر از کارآموزان، فرهاد رستم شیرازی ریاست کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن تبریک به تمامی ۷۷ نفری که پس از گذراندن دوران کارآموزی به شغل شریف وکالت نائل شدند و خوش آمدگویی به میهمانان ویژه حاضر در جلسه، جناب دکتر حسین آبادی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، دکتر غلامرضا طیرانیان پیشکسوت و نویسنده توانمند حقوقی که مجله حقوق وامدار ایشان است، جناب دکتر عابدی نماینده منتخب مردم اصفهان در خانه ملت، قضات محترم، ریاست محترم دادگستری شهرستان، اعضای هیئت مدیره و وکلای دادگستری بیان نمود: انتخابات تنها راه اصلاح و پیشبرد هر جامعه ای است. افتخار ما در کانون وکلا این است که مسئولیتهایی که در کانون به عهده وکلا گذاشته شده همگی انتخابی است. اگر من امروز افتخار میکنم که رئیس کانون وکلای اصفهان هستم به این دلیل است که منتخب جمع وکلا بوده ام و توانسته ام اعتماد همکارانم را جلب و کسب نمایم. هر قدر انتخابات ما پرشورتر و پر انرژی تر باشد، جایگاه ما در جامعه بالاتر است و هیئت مدیره قوی تری خواهیم داشت. از تمام کاندیداهای نماینده عضویت در هیئت مدیره تشکر میکنم که این جرات را داشته اند که خود را در معرض انتخاب قرار دهند.
رستم شیرازی با ابراز امیدواری برای داشتن انتخاباتی پرشور در ششم خرداد ماه ۹۵ و دعوت وکلای کانون وکلای دادگستری اصفهان برای شرکت در این انتخابات به سخنان خود خاتمه داد.
گروه خبری: زینب کیانی، رویا اسدیان
سردبیر: مهدی مزروعی
Share/Save/Bookmark