دادستان عمومی و انقلاب اصفهان:
اگر می‌خواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید نسبت به اجرای عدالت حساس باشیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 3476
 
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در آیین تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای اصفهان اظهار کرد: نخستین موردی که باید وکلای تازه‌کار در نظر بگیرند، این است که احترام به همکاران، موکلان، قضات، کارمندان دادگستری را یک اولویت اصلی بدانند. ما همیشه به کارآموزان قضائی توصیه می‌کنیم که در طول مدت خدمت خود، به‌گونه‌ای عمل کنند که نزد موکلان، اعضای هیئت‌مدیره کانون وکلا و دستگاه قضا، وجهه ناپسندی از خود به نمایش نگذارند.
علی اصفهانی افزود: صداقت و امانت‌داری یک اصل مهم برای وکیل و امر وکالت است؛ به همین جهت باید وکلا این امر را سرلوحه کار خود قرار دهند. احقاق‌حق باید دغدغه اصلی وکلا باشد؛ به این معنا که یک وکیل سالم به هر قیمتی هر پرونده‌ای را قبول نمی‌کند. به همین جهت از شما کارآموزان کانون وکلای استان اصفهان که به جمع وکلای دادگستری استان می‌پیوندید، خواستارم قبل از قبول هر پرونده‌ای، آن را دقیق بررسی کنید و اگر به این نتیجه رسیدید که با قبول این پرونده، حقی از فردی ضایع می‌شود، آن را نپذیرید، حتی اگر حق‌الوکاله بالایی به شما پیشنهاد شده باشد.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به اهمیت تعهد در حرفه وکالت، تصریح کرد: شما وکلا هیچ‌وقت تعهد به ضمانت نکنید، پرونده‌ای نزد قاضی شعبه می‌رود، قاضی با مطالعه و بررسی پرونده براساس استدلال حکمی برای پرونده صادر می‌کند؛ ممکن است همین پرونده نزد قاضی دیگر ارجاع و حکم دیگری صادر شود، بنابراین شما وکلا هیچ‌وقت ضمانت صدور حکم موردنظر از سوی قاضی را به موکلان خود نکنید.
وی گفت: رعایت شأن وکالت باید یک اصل مهم برای وکلا قلمداد شود و همچون قضات، این شأن را رعایت کرده و در کنار آن، همراه با دستگاه قضا به اجرای عدالت کمک کنند. اگر می‌خواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید نسبت به اجرای عدالت حساس باشیم.
Share/Save/Bookmark