سی و چهارمین جلسه هیات مدیره دوره سیزدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: 4260
 
روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ سی و چهارمین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، راس ساعت ۱۰ با حضور دکتر حسین ادیب رئیس، آقای شهرام محقق دولت آبادی نایب رئیس، آقای روح اله محمدی بازرس و سایر اعضای هیات مدیره، آقای فرهاد رستم شیرازی، آقای مجتبی اسدیان، خانم دکتر شیما وفادارنیا و خانم مرضیه سرائیان در محل کانون برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه قبلی و فعلی پرداختند. دکتر ادیب عنوان کردند: پیروهماهنگی بعمل آمده، کانون وکلای دادگستری اصفهان در مورخ ۶آذرماه۱۴۰۲ میزبان حجه الاسلام محمد تقی نقدعلی، نماینده محترم مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ورئیس هیات تحقیق وتفحص از عملکرد کانون های وکلای دادگستری بود. در این نشست که ۳ ساعت بطول انجامید ریاست و اعضای هیات مدیره کانون اصفهان و دادستان انتظامی و روسای کمیسیون های معاضدت وپارلمانی ضمن معرفی کانون وشرح وظایف قانونی بخش های مختلف آن از جمله نحوه رسیدگی به تخلفات انتظامی وکلا و عملکرد شعبه معاضدت در ارایه خدمات حقوقی معاضدتی وتسخیری در خصوص موضوعات مختلف از جمله تحقیق و تفحص از کانون ها و قانون تسهیل و مسائل و مشکلات ناشی از اجرایآن ؛ فرآیند ثبت نام کارآموزان و چگونگی انجام کارآموزی و آموزش آنان در طول دوره، قانون صندوق حمایت و وظایف آن ؛ اسکودا ونقش هماهنگ کنندگی آن در بین کانون ها وضرورت وجودی آن بحث وتبادل نظر گردید.در این دیدار حجه الاسلام نقدعلی بر ضرورت برگزاری این گونه جلسات در جهت شناخت و معرفی بهتر کانون های وکلا و اصلاح امور با جلب نظر مدیران و متخصصان امر تاکید نمود‌‌ند.
رئیس کانون در ادامه تصریح کردند: روز سه شنبه ۷ آذرماه پیرو دعوت قبلی که از سوی انجمن علمی حقوق دانشگاه اصفهان صورت گرفته بود، اینجانب به عنوان سخنران در این نشست حضور پیدا کردم. موضوع این نشست بررسی تحقیق و تفحص از کانون های وکلا و مصوبات مجلس در حوزه وکالت بود که علاوه بر بیان دیدگاه هایی که کانون اصفهان در این خصوص دارد در پایان جلسه به پرسش های دانشجویان نیز پاسخ داده شد. 
دکتر ادیب افزود: در هفته گذشته و به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان، کمیسیون های بانوان و حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان نشستی با موضوع «منع خشونت علیه زنان از نگاهی دیگرحذف غربالگری در حقوق موضوعه و حقوق بشر» برگزار کردند. در این نشست دکتر امیر هنری، وکیل پایه یک دادگستری، دکترای حقوق خصوصی و استاد دانشگاه، دکتر رضا اسماعیلی،پژوهشگر مطالعات اجتماعی و فرهنگی و استاد دانشگاه و همچنین دکتر مازیار ستاری،پزشک، عضو هیات مدیره نظام پزشکی اصفهان و دادستان انتظامی اسبق نظام پزشکی اصفهان و کارشناس حقوق به عنوان سخنران حضور داشتند. 
ایشان در ادامه افزودند: اولین دوره مسابقات داخلی تنیس روی میزآقایان کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز سه شنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۲ در مجموعه ورزشی تختی برگزار شد. نتیجه این مسابقات به شرح ذیل اعلام می گردد: نفر اول:آقای محمدرضا پاینده، نفر دوم:آقای محسن قناعت، نفرات سوم مشترک:آقایان مجید خدایی و آرمان زینلی. مسابقات بانوان نیز روز یکشنبه ۱۲ آذرماه در همین رشته برگزار می شود. 
رئیس کانون همچنین تصریح کردند: دوره مقدماتی «آشنائی با اصول و روش های داوری و دعاوی راجع به آن در حقوق داخلی» نیز از روز دوشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۲ با تدریس اساتید محترم جناب آقای علیرضا شمس، ریاست محترم شعبه ۲۶ دادگاه  تجدید نظر استان اصفهان و آقای دکتر مجیدمیرحسینی وکیل دادگستری در سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری استان اصفهان آغاز شد. 
پس از آن و در ادامه جلسه و پیرو دعوت قبلی، روسای ارکان و کمیسیون های کانون در جلسه حاضر شدند. در این جلسه هر یک از روسای کمیسیون ها به بیان گزارش عملکرد خود از آغاز شروع به کار هیات مدیره سیزدهم پرداختند و در ادامه جلسه دیدگاه ها و نظرات حاضرین در خصوص مسائل کانون و همچنین دغدغه های صنفی عنوان شد. 
سپس هیات مدیره وارد دستور جلسه شد.
دستور اول) هیات مدیره به اتفاق آراء با انصراف آقای سپهر زریسفی از ادامه کارآموزی موافقت نمود.
دستور دوم) هیات مدیره به اتفاق آرا در خصوص پرونده های نقل و انتقالات اتخاذ تصمیم نمود.
دستور سوم) هیات مدیره به اتفاق آرا با عضویت خانم فائزه عموبیگی در هیات اجرائی کمیسیون کارآموزی موافقت نمود. 
 جلسه در ساعت ۱۷ پایان یافت.
Share/Save/Bookmark