بیست و ششمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 2181
 
🔴بیست و ششمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 29/11/1397 در ساعت 11:15 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل دکتر سید محسن قائم فرد و وکیل سیامک اکبری تشکیل شد.
✳قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد:
🔹️چهلمین دوره اختبار کتبی کارآموزان وکالت در تاریخ های 19 و26 بهمن ماه و همچنین اختبار شفاهی در تاریخ 27 و 28 بهمن ماه برگزار شد. در این دوره 70 تن از کارآموزان واجد شرایط شرکت نموده که پس از قطعیت نتایج، اسامی پذیرفته شدگان اعلام می گردد. هیات مدیره در این خصوص از زحمات همکاران محترم در کمیسیون کارآموزی تشکر و تقدیر می نماید.
🔹️اولین جلسه دوره آموزشی حقوق خانواده مورخ 25/11/97 و نیز اولین جلسه کارگاه آموزشی پیشرفته ثبت مورخ 28/11/97 به همت کمسیون آموزش و در محل کانون وکلا برگزار شد که با استقبال بی نظیر وکلا و کارآموزان قرار گرفت.
🔹️با توجه به اعلام نهایی اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت 97، ثبت نام پذیرفته شدگان سهمیه آزاد آغاز گردیده و در حال انجام می باشد که تاکنون اکثریت پذیرفته شدگان ثبت نام کرده اند.
🔹️به همت کمیسیون بانوان و با همکاری کمیسیون های کارآموزی و روابط عمومی و به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مورخ 2/12/97 مراسم بزرگداشتی با سخنرانی دکتر مسعود راعی و خانم دکتر یزدخواستی همراه با اجرای موسیقی در آمفی تاتر کانون وکلا برگزار می گردد. از کلیه همکاران محترم و اعضای هیات مدیره دعوت می نماید در این جشن شرکت نمایند.
🔶️در خصوص اولین دستور جلسه، با توجه به هماهنگی های قبلی، آقای سید علی غروی وکیل بازنشسته دادگستری به همراه مدیر شعبه اصفهان بیمه کوثر در جلسه حاضر و در خصوص طرح پیشنهادی بیمه کوثر با موضوع بیمه خدمات حقوقی توضیحات مبسوطی ارائه نمودند. هیات مدیره ضمن استقبال از طرح پیشنهادی که امکان اشتغال زایی برای وکلا را فراهم می کند، به واسطه نو بودن طرح و ابهامات موجود به اتفاق آرا حاضر مقرر نمود کارگروهی متشکل از وکیل مسعود رجبی، وکیل سعید نژادتقی، وکیل مجید بنکدار و وکیل سیامک اکبری با همکاری آقای غروی تشکیل گشته و گزارش جامع پیشنهاد مطروحه را ظرف دو ماه ارائه نماید.
🔶️در دومین دستور جلسه، بازرس هیات مدیره در خصوص شناسایی موسسات حقوقی غیرمجاز و اقدامات صورت گرفته علیه این موسسات گزارش خود را ارائه داد؛ در راستای اقدامات حمایتی کانون تذکرات لازم به همکاران جوانی که با این موسسات همکاری داشته داده شده که همگی با قطع روابط همکاری با موسسات موصوف، تصمیمات کانون را اجرا نمودند.
🔶️در سومین دستور جلسه پیرو مصوبات پیشین و با توجه به گزارش بازرس مقرر گردید، وکیل سیامک اکبری به اتفاق وکیل اسداله اسلامی نسبت به بررسی آیین نامه تشکیل و اداره موسسات حقوقی اقدام و پیشنهادات اصلاحی را ظرف یک هفته ارائه نمایند.
🔶️در چهارمین دستور جلسه هیات مدیره به اتفاق آرا حاضرین مقرر نمود کارگروهی متشکل از اعضای علی البدل هیات مدیره، وکیل سیامک اکبری، وکیل مسیح اله میرزایی و وکیل دکتر یاسین صعیدی جهت بررسی مدارک پذیرفته آزمون کارآموزی وکالت 97 و انطباق آن با مقررات قانونی و احراز شرایط لازم هریک از پذیرفته شدگان تشکیل گردد.
🔶️موضوع پنجمین دستور جلسه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه با محوریت وکیل و تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره در کانون اصفهان بود که در این خصوص هیات مدیره به اتفاق آرا حاضرین مصوب نمود موضوع جهت طرح در شورای اجرایی آتی اتحادیه به ریاست اسکودا منتقل شود. در ادامه پیرو مصوبه مورخ 27/9/97 هیات مدیره با تهیه فیلم مستند با موضوع وکالت با استفاده از منابع مالی خارج از کانون (اسپانسر) موافقت کرد.
🔶️در هفتمین دستور جلسه هیات مدیره به اتفاق آرا حاضر مقرر نمود جشن استقلال کانون های وکلا در شامگاه هفتم اسفند ماه نود و هفت در سالن نگین نقش جهان سپاهان شهر برگزار گردد و از کلیه همکاران دعوت به شرکت در این مراسم نمود.
🔶️هشتمین دستور بررسی موارد و پرونده¬ های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
🔶️در خصوص نهمین دستور جلسه مبنی بر تعیین اعضای کمیسیون های کانون هیات مدیره به اتفاق آرا حاضرین و با توجه به پیشنهاد ریاست موسسه معاضدت با عضویت وکلای ذیل در این موسسه موافقت نمود: وکیل رسول مرادی امام قیسی، وکیل سلمان رحیمی، وکیل مژده روحانی، وکیل هلیا محمودی، وکیل محسن صیرفیان پور، وکیل فرزاد جوادی نژاد و وکیل مهشید لطفی همچنین به درخواست ریاست کمیسیون آموزش با عضویت وکیل شهریار قهرگی در این کمیسیون موافقت شد. در ادامه هیات مدیره با استعفای وکیل علی نصری از کمیسیون معافیت مالیاتی موافقت کرد.

جلسه در ساعت 14:35 خاتمه یافت.

غایبین جلسه: وکیل مسیح اله میرزایی، وکیل اسداله اسلامی، وکیل دکتر یاسین صعیدی

گزارش: وکیل زینب کیانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان؛ کمیته رسانه
Share/Save/Bookmark