۱۰
 
محشای قانون مجازات اسلامی جدید، مسعود مظاهری
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 442
 
محشای قانون مجازات اسلامی 92
یکی از قوانین بسیار مهم که کاربرد وسیعی در تنظیم مناسبات اجتماعی دارد قانون مجازات است. با تصویب قانون جدید مجازات اسلامی در اردیبهشت ۹۲ نیاز به متنی همه سو نگر به این قانون احساس می‌شد که قانون مزبور را از زوایای گوناگون مورد کند و کاو قرار دهد. مولف که خود یکی از وکلای دادگستری است، در این مجموعه در خصوص هر ماده ابتدا سوابق مربوط به آن ماده در قانون مجازات عمومی ۱۳۰۴، قانون مجازات عمومی ۱۳۵۲، قانون راجع به مجازات عمومی ۱۳۶۱ و قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۰ را ذکر و مورد بررسی قرار داده است.
مولف ضمن بررسی تطبیقی قوانین جزایی فرانسه، چین و افغانستان با قانون مجازات اسلامی ۱۳۹۲ امکان بررسی تطبیقی مواد مشابه در قوانین مورد اشاره را نیز به خواننده داده است. علت انتخاب قوانین این کشورها این گونه ذکر شده که فرانسه به عنوان یکی از کشورهای دارای حقوق کیفری مدرن، افغانستان به عنوان یک کشور جمهوری اسلامی و نیز چین به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورها در حوزه‌ آسیای جنوب شرقی ملاک انتخاب بوده‌اند. لازم به ذکر است در محشای قانون مجازات اسلامی حاضر در ذیل هر ماده تحولات آن ماده در پرتو نظرات شورای نگهبان آورده شده و همچنین ذیل هر ماده نظرات مشورتی، آراء وحدت رویه، آرای اصراری و نیز بخشنامه های قوه قضاییه در خصوص آن ماده ذکر شده تا خواننده تاثیر و سیر تحول این موارد را بر تحول قانون مجازات در پیش رو داشته باشد. همچنین برای استفاده هرچه بهتر سعی شده آخرین نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه در خصوص هر ماده گنجانده شود.
Share/Save/Bookmark
گزارشگر :
 


Safari
United Kingdom
۱۳۹۲-۱۱-۰۸ ۲۰:۵۵:۵۷
Ketab khub v mofid bud (278)
 
Finland
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۰۱:۵۳:۳۳
مخصوصا به دليل تطبيق با قانون فرانسه و چين و افغانستان من مطالعه كردم (296)
 
Saied babai
Finland
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۰۱:۳۵:۵۱
ممنونم از معرفى كتاب اخيراً تهيه كردم بسيار كامل و جامع بود در بحث كليات (293)
 
Mostafazadeh
Finland
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۰۱:۳۸:۴۹
Avardan ghanun keshvarhaye dige va nazarat shora kare khub ketab bud (294)
 
Finland
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۰۱:۴۷:۵۳
بسيار كتاب خوب كامل و اثر پژوهشى و بديع (295)
 
ملکی مبارکه
۱۳۹۳-۰۲-۰۴ ۰۸:۵۹:۵۰
لطفاانتشارات ومرکزتهیه کتاب را اعلام کنید (454)
 
مريم زرشكى
۱۳۹۳-۰۲-۰۷ ۲۱:۵۳:۴۲
انتشارات خرسندى - تلفن : ٦٦٩٧١٠٣٤ -٦٦٤٩٠٥٨٤ / تهران خ انقلاب خ ١٢ فروردين (457)
 
محمدطاهر دانشجو
۱۳۹۳-۰۲-۰۷ ۱۹:۵۴:۵۳
با عرض سلام بنده هنوز کتاب را ندیدم و از آنجای که با قوانین چند کشور به صورت تطبیقی کار شده حتماً کتاب خوبی است. در ضمن انتشارات این کتاب را من پیدا نکردم ، اکر لطف کنید ممنون میشوم. (456)
 
رحیمی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۰۵:۳۴
سلام دوستان عزیز من این کتاب رو امروز از نمایشگاه کتاب بخش ناشران دانشگاهی سالن ١٩ غرفه ١٥٩ انتشارات خرسندی تهیه کردم. (460)
 
محمد عرفانيفر(گروه حقوقي تنوير)
۱۳۹۸-۰۱-۰۷ ۲۳:۴۳:۵۵
سپاس از معرفي منبع مذكور (1683)