رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:
اشتیاق قضات بازنشسته ی دادگستری برای پیوستن به حرفه ی وکالت نشان از ارزشمندی این حرفه دارد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 3190
 
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان گفت: حرفه ی وکالت، آن چنان ارزشمند است که حتی قضات بازنشسته ی دادگستری اشتیاق دارند که بعد از بازنشستگی، به این حرفه ی شریف بپیوندند و این امر نشان دهنده ی ارزشمندی حرفه وکالت است.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، وکیل دکتر حسین ادیب روز گذشته در چهل و پنجمین آئین تحلیف کارآموزان وکالت این کانون اظهار داشت: هدف اصلی کمیسیون کارآموزی این است که مسائل کاربردی در جلسات کارآموزی، به نحوی برای کارآموزان گفته شود که مباحثی که طی دوران دانشگاه نتوانسته اند بیاموزند یا دروسی که به صورت گذرا آن را پاس کرده اند، در این دوره ی کارآموزی برای آن ها به صورت کاربردی آموزش داده شود.
وی افزود: در 45 روز اول کارآموزی، جلسات متعددی برای کارآموزان از ابتدایی ترین مسائل، از قبیل روش تنظیم دادخواست، شکوائیه، لوایح، چگونگی تنظیم قرارداد وکالت، مسائل انتظامی و... به کارآموزان آموزش داده شد.
وی تصریح کرد: کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان یکی از فعال ترین کمیسیون های کارآموزی در میان کانون های وکلای دادگستری کشور است و ما هر پنج شنبه، یک جلسه ی آموزشی برای کارآموزان برگزار کرده ایم.
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: در طول دوره ی گذرانده شده ی کارآموزانی که امروز آئین تحلیف را به جای می آورند، بیش از 70 جلسه سخنرانی و کارگاه آموزشی، برگزار شده و مباحث متعددی که در طول دوره ی تحصیل دانشگاهی هرگز برای آن ها گفته نشده از قبیل «تخلفات ساختمانی»، «نحوه ی تملک»، «مقررات دیوان عدالت اداری»، «شرایط عمومی پیمان» و... آموزش داده شده است.
وکیل دکتر ادیب افزود: در حال حاضر تعداد 228 نفر کارآموز در حال کارآموزی در کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان بوده که از این تعداد، 145 نفر کارآموز آقا و 83 نفر خانم هستند و 16 نفر نیز از کارآموزان مهمان هستند که در اصفهان حضور دارند و تعداد 6 نفر نیز کارآموز بند «د» می باشند.
وی هم چنین در توصیه ای خطاب به کارآموزانی که در این آئین، تحلیف خود را به جای می آورند، تصریح کرد: تعلیم، آموختن و یادگرفتن پایان نیافته و نباید فکر کنید اکنون که وکیل دادگستری شدید، نیازی به استمرار مطالعه، بررسی، تحقیق و کسب آگاهی در موضوعات حقوقی ندارید؛ چرا که همیشه نیازمندیم و هیچ گاه از تعلیم و یادگیری بی نیاز نخواهیم شد و نباید فراموش کرد که جان، مال، ناموس، حیثیت و حقوق مردم در دستان شما است و این مسئولیت و رسالتی خطیر خواهد بود.
رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: حرفه ی وکالت، آن چنان ارزشمند است که حتی قضات بازنشسته ی دادگستری اشتیاق دارند که بعد از بازنشستگی، به این شغل شریف بپیوندند و این امر نشان دهنده ی ارزشمندی حرفه وکالت است.
وکیل دکتر ادیب خطاب به کارآموزانی که در این آئین، تحلیف خود را به جای می آورند، افزود: باید به گونه ای با درستی و امانت داری عمل کنیم که پاسدار و نگهبان شان وکالت باشیم؛ چرا که ما میراث دار مشاهیر و بزرگان نهاد وکالت هستیم که برای حفظ شان وکالت، خون دل ها خوردند و زحمت ها کشیدند.
وی با بیان این که ادب، حربه ای است که شما را به مقصد می رساند و به کار بردن آن، هرگز برای شما پشیمانی به بار نخواهد آورد، تصریح کرد: توصیه می کنم به اخلاق مداری، اخلاق محوری و این نوید را می دهم که اگر به سلامت و با درستی و امانتداری و صداقت کار کردید، نام نیک همواره با شما خواهد ماند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark