شصت و یکمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 3587
 
شصت و یکمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
روز پنجشنبه مورخ 1401/04/30 شصت و یکمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رأس ساعت  11:00 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر محمد جعفری فشارکی، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل سیامک اکبری، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل کانون برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت. وی اظهار داشت:«روز پنجشنبه مورخ 1401/04/16 اینجانب با همراهی تعدادی از اعضای هیأت مدیره و کمیسیون پارلمانی در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که در محل شرکت پالایش نفت اصفهان، برگزار شد، حضور یافتیم. در این جلسه پیرامون مسائل و چالش های نهاد وکالت و مسائل استان اصفهان به بحث و تبادل نظر با نمایندگان استان پرداختیم. همچنین روز شنبه مورخ 1401/04/21 جلسه هیأت امنای مرکز داوری با حضور تمامی اعضا برگزار و درخصوص موضوعات مختلف از جمله اجرایی شدن مصوبه 1401/03/29 هیأت مدیره، پیرامون تعیین هزینه ثبت تقاضای داوری و تعیین میزان مقرر سهم کانون از حق الزحمه داوری و نیز برگزاری دوره های آموزشی شیوه های جایگزین حل اختلاف برای وکلا و کارآموزان و فارغ التحصیلان حقوق قضایی و همچنین تکمیل کادر اجرایی مرکز داوری  به بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری پرداخت.»
ریاست کانون در ادامه افزود:« در روزهای اخیر و در معیت آقای دکتر صعیدی، جلساتی با معاونت نیروی انسانی دادگستری، جناب آقای آقایی داشتیم و پیرامون مسائل مختلف کارآموزان و نیز کانون وکلا با ایشان مذاکره نمودیم.» دکتر یاسین صعیدی در این رابطه توضیح داد:« جلسه چند ساعتی با معاونت نیروی انسانی دادگستری برگزار و درخصوص مسائل مبتلا به کارآموزان وکالت در دادگستری گفتگو نمودیم. ایشان دید مثبتی نسبت به موضوعات داشته و از دعوت ما برای حضور در جلسات کارآموزان وکالت و کارگاه های آموزشی در کانون و ایراد سخنرانی، استقبال کردند. همچنین درخصوص عدم همکاری وکلای محترم مرکز قوه قضائیه( ماده 187) در موضوع وکالت های تسخیری نیز گفتگوهایی صورت گرفت و قرار بر این شد طی نامه ای به رئیس کل دادگستری استان، تقاضای بخشنامه شدن این امر را مطرح نماییم تا متعاقبا به آن ها نیز این تکلیف اعلام گردد.»
سپس دکتر لیلا رئیسی اظهار داشت:« درخصوص درخواست تعدادی از همکاران در ارتباط با کاهش هزینه های نقل و انتقال که در جلسه گذشته مطرح گردید لازم به ذکر است، تعدادی از این همکاران، مشمول مصوبه و هزینه انتقالی سابق بوده و تعدادی دیگر، مشمول مصوبه جدید شده اند. علت این امر آن بود که عده ای قبل از مصوبه کانون، درخواست انتقالی خود را تقدیم کرده و لذا مدعی هستند که می بایست مشمول میزان وجوه تعیینی قبلی باشند، در غیر این صورت نوعی تبعیض بین آنان صورت خواهد گرفت و بطور کلی درخواست مساعدت از هیأت مدیره را داشتند. سپس سایر اعضا پیرامون این موضوع به گفتگو و تبادل نظر پرداخته و اتخاذ تصمیم نمودند.
سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا مقرر نمود در خصوص همکارانی که تقاضای انتقال محل اشتغال خود را بر اساس ماده 17 آیین نامه نقل و انتقال، حداکثر تا تاریخ 1401/02/20 ثبت نموده اند؛ نهایت مساعدت به عمل آید.
دستور دوم جلسه : نظر به انتقال وکیل سید علیرضا موسوی به کانون مرکز و با عنایت به پیشنهاد ریاست کمیسیون کارآموزی، وکیل دکتر مسعود حیدری با اکثریت آرا به عضویت در آن کمیسیون منصوب گردید.
دستور سوم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با صدور پروانه کارآموزی برای خانم نرگس معتمدی و آقای محمد ناظمی پور (از پذیرفته شدگان آزمون ورودی 1399) موافقت نمود.
دستور چهارم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با صدور پروانه کارآموزی برای آقای علیرضا پیرام و آقای میلاد افشاری ( از پذیرفته شدگان آزمون ورودی 1399 ) به جهت فقدان شرایط مندرج در ماده 2 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، مخالفت نمود.
دستور پنجم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با استعفای وکیل نسیم عطائی از عضویت در کمیسیون صیانت از حقوق وکیل، موافقت نمود.
دستور ششم جلسه: هیات مدیره به اتفاق آرا در خصوص پرونده های موردی اتخاذ تصمیم نمود.
دستور هفتم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا با اصلاحات پیشنهادی انجام شده از طرف کمیسیون وکالت تخصصی در ارتباط با  آیین نامه کمیسیون مذکور موافقت نمود.
جلسه در ساعت14:00 به پایان رسید. مقرر شد جلسه آتی هیأت مدیره روز یکشنبه مورخ 1401/05/02 برگزار گردد.
Share/Save/Bookmark