چهلمین جلسه سیزدهمین دوره هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۳
کد مطلب: 4333
 
روز سه شنبه مورخ 1402/11/03 چهلمین جلسه هیأت مدیره سیزدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، راس ساعت ۱۰ با حضور دکتر حسین ادیب رئیس، آقای شهرام محقق دولت آبادی نایب رئیس، آقای روح اله محمدی بازرس و سایر اعضای هیات مدیره،آقای فرهاد رستم شیرازی،آقای مجتبی اسدیان، خانم دکترشیما وفادارنیا و خانم مرضیه سرائیان در محل کانون برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه قبلی و فعلی پرداختند.
دکتر ادیب عنوان کردند: پیرو هماهنگی و دعوت قبلی، کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در تاریخ 27 دی ماه 1402 میزبان حجه الاسلام والمسلمین حسین میرزائی نماینده محترم مردم شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی بود. در این نشست که حدود 3 ساعت به طول انجامید اعضای هیات مدیره و دادستان و معاونین انتظامی و کمیسیون پارلمانی کانون وکلا ضمن معرفی کانون و تشریح وظایف و اختیارات قانونی در بخش های مختلف آن از جمله نحوه جذب و پذیرش پذیرفته شدگان وکالت و مقایسه آن با قبل از قانون تسهیل، تشکیلات دادسرا و دادگاه انتظامی و نحوه رسیدگی به تخلفات وکلا، مشکلات موجود در قانون تسهیل و ضرورت اصلاح آن و تصویب قوانین معارض با فلسفه تصویب قانون تسهیل از جمله امکان استفاده شرکت های خصوصی از اشخاص غیر وکیل در محاکم و نیز استفاده از وکیل مدنی در شورای حل اختلاف و موضوعات مربوط به حقوق عامه از جمله مشکلات معیشتی و زیست محیطی بوجود آمده برای مردم اصفهان و کشاورزان و به مخاطره افتادن سلامی شهروندان بواسطه جاری نبودن زاینده رود و آلودگی ناشی از صنایع آلاینده و غیره بحث و تبادل نظر نمودند و در ادامه حجه الاسلام میرزائی ضمن بیان نقطه نظرات خود و قول مساعد بر پیگیری موضوعات مطرح شده بر استفاده از نظرات کارشناسی کانون های وکلا در بررسی و تصویب لایجه جامع وکالت تاکید نمودند. در پایان حجه الاسلام میرزائی ضمن حضور در جلسه آموزشی مقررات انتظامی ضمن استماع صحبت های تعدادی از وکلا و کارآموزان مطالبی را در خصوص وکالت به عنوان یکی از اسمای الهی بیان کردند.
رئیس کانون افزودند: آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره روابط عمومی کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور روز چهارشنبه 27 دی ماه 1402 به همت روابط عمومی اسکودا در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. این مراسم که با حضور رئیس و نواب رئیس و بازرسان اسکودا، روسای کانون‌های وکلای دادگستری و جمعی از اساتید ارتباطات و مدیران مسئول رسانه‌ها در تالار مولوی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، از نفرات اول تا هشتم این جشنواره با اهدای تندیس و لوح، تقدیر به عمل آمد. بر این اساس کانون‌های وکلای دادگستری استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و جنوبی، اصفهان، البرز، همدان، مازندران و هرمزگان به ترتیب توانستند رتبه‌های اول تا هشتم نخستین دوره جشنواره روابط عمومی‌های کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور را از آن خود کنند.
سپس هیات مدیره وارد دستور جلسه شد.
دستور اول) انتخابات میان دوره ای هیات مدیره با حضور کلیه اعضای اصلی تشکیل گردید. در ابتدا آقای دکتر حسین ادیب برای سمت ریاست اعلام نمود اعضای هیات مدیره که برای سمت ریاست کاندیدا می باشند اعلام کاندیداتوری نمایند هیچ یک از اعضا کاندیدا نگردید و صرفا آقای دکتر حسین ادیب اعلام کاندیداتوری نمود که با رای مخفی اعضای هیات مدیره، حائز 4 رای موافق و یک رای سفید گردید و به عنوان رئیس کانون به مدت یک سال دیگر انتخاب گردید. سپس آقای دکتر حسین ادیب ضمن تشکر از رای اعتماد اعضای هیات مدیره درخصوص سمت نایب رئیسی اعلام نمود اعضای هیات مدیره که برای سمت نایب رئیسی کاندیدا می باشند اعلام کاندیداتوری نمایند، که هیچ یک از اعضا، کاندیدا نگردید و آقای شهرام محقق دولت آبادی از جناب آقای دکتر فرهاد رستم شیرازی تقاضا نمود که برای این سمت اعلام کاندیداتوری و قبول مسئولیت نمایند. آقای دکتر فرهاد رستم شیرازی نپذیرفتند و اعلام نمودند من معتقدم همان اعضایی که در یک سال گذشته به عنوان هیات رئیسه بوده اند، به مسئولیت خود ادامه دهند. با این وصف آقای دکتر حسین ادیب، از آقای شهرام محقق دولت آبادی درخواست نمودند که برای سمت نایب رئیسی اعلام کاندیداتوری نمایند و در ادامه آقای شهرام محقق دولت آبادی با کسب اجازه از سایر اعضای هیات مدیره، اعلام کاندیداتوری نمود و پس از رای گیری مخفی با 4 رای موافق و یک رای سفید به عنوان نایب رئیس انتخاب گردید. سپس آقای دکتر حسین ادیب در خصوص انتخاب بازرس به اعضای هیات مدیره اعلام نمودند که اعضایی که برای این سمت کاندیدا می باشند اعلام کاندیداتوری نمایند. آقای روح اله محمدی از آقای مجتبی اسدیان تقاضا نمود با توجه به سوابق و تجربه وی برای این سمت کاندیدا گردند که آقای مجتبی اسدیان ضمن تشکر از حسن نظر وی اعلام نمود که جنابعالی به مدت یک سال در این سمت به وظایف خود عمل نموده و برای یک سال آینده نیز شخص شما کاندیدا گردد که آقای روح اله محمدی با توجه به اینکه عضو دیگری برای سمت بازرسی کاندیدا نبود اعلام کاندیداتوری نمود که با 4 رای موافق و یک رای سفید به سمت بازرس انتخاب گردید. در خصوص انتخاب دبیر هیات مدیره نیز با پیشنهاد آقای دکتر فرهاد رستم شیرازی، آقای مجتبی اسدیان کاندیدا گردید و با 4 رای موافق و یک رای سفید به سمت دبیر هیات مدیره انتخاب گردید.
 
دستور دوم) با توجه به در پیش بودن اختبار دوره 49 کارآموزان وکالت، اسامی پیشنهادی ممتحنین اختبار این دوره که از طرف ریاست محترم کمیسیون پیشنهاد گردیده بود در جلسه قرائت و با اصلاحاتی که از طرف هیات مدیره به عمل آمد مورد تصویب قرار گرفت.
 
دستور سوم) هیات مدیره در خصوص سقف دعاوی مالی کارآموزان وکالت پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا با افزایش صلاحیت کارآموزان در دعاوی مالی تا میزان 10 میلیارد ریال موافقت نمود.
 
دستور چهارم) هیات مدیره به اتفاق آرا با توجه به اعلام ریاست موسسه معاضدت قضائی مبنی بر انصراف و یا عدم حضور آقایان و خانم ها: 1-مهدی صاعدنیا 2-محسن محمدی 3-حمزه خاره 4-فاطمه کبیری 5- پریسا استکی 6- مهسا افتخاری از شرکت یا همکاری با موسسه مذکور عضویت نامبردگان را لغو و آقایان و خانم ها: 1-زهرا نائب صادقی 2-پویه پروانه 3-لیلا محمدی 4-شهناز شیروانی 5-رضا حلاجی فر 6-زینب کاظمی درئی 
جایگزین نمود.
 
دستور پنجم) هیات مدیره با توجه به درخواست رئیس کمیسیون رفاهی با عضویت سرکار خانم مژگان پارسا در این کمیسیون موافقت نمود.
 
دستور ششم) هیات مدیره با توجه به اعلام مدیر داخلی مبنی بر اینکه برخی ازپذیرفته شدگان آزمون وکالت سال 1400 علیرغم اطلاع رسانی در سایت کانون و نیز ارسال و ابلاغ کتبی و تماس تلفنی به آنان، نسبت به مراجعه و یا ثبت نام، ارائه مدارک، تکمیل پرونده اقدامی ننموده اند وفق ماده 45 آئین نامه اجرائی لایحه قانونی استقلال مصوب 1400، قبولی افراد مشروحه ذیل را کان لم یکن اعلام می نماید:
الف) سهمیه آزاد:
1-آقای علیرضا عابدی 2-آقای احسان رجبیان 3- خانم آزاده منتظری 4- آقای محمدعلی شومالی خوزانی 5-آقای علیرضا کرانی 6-آقای رسول رضائی ادریانی 7-آقای حسین عابدی 8-خانم فاطمه نوری 9-  آقای وحید کریمی ریزی 10-آقای سید محمدتقی حسینی وردنجانی 11-خانم مریم قادری صفت 12-آقای وحید داستانیان کردآبادی 13- آقای فرشاد عزیزی 14-آقای علی ابراهیمی 15-آقای عرفان حاج شریفی 16-آقای محمد رفیعی 17-خانم الهه کرمی بروجنی 18-آقای جواد دشتی یفرانی 19- آقای حسن امینی 20- آقای علی اکبر اصغرزاده مرغملکی 21- آقای محمدرضا عمادی 22- آقای امید جعفری چمگردانی 23- آقای احسان احسان پور 24-خانم مریم گلابی 25-خانم سارا جعفری 26- آقای علیرضا قوامی27-آقای سعید صائبی 28- خانم سارا صبوری 29-آقای علیرضا روحانی قهساره
 
ب) سهمیه ایثارگران
1- آقای نیما کشاورز 2-خانم پریسا قربانی شاه کوچکی 3- خانم عاطفه کریمی باغملکی 4-آقای سیدمحمدامین علوی مهر 5- آقای محسن خوانساری 6-آقای امیرحسین کاغذگران
 
دستور هفتم) هیات مدیره با توجه به گزارش کمیسیون وکالت تخصصی با صدور گواهی وکالت تخصصی برای افراد مشروحه ذیل موافقت نمود:
1-آقای محمدصادق چاوشی در رشته اراضی ملی
2-آقای حسین شهپری در رشته املاک و مستغلات
3-آقای عباس باقرهادی در رشته اراضی ملی
4-آقای دکتر یاسین صعیدی در رشته حقوق کیفری
 
دستور هشتم) هیات مدیره به اتفاق آرا در خصوص پرونده های نقل و انتقال اتخاذ تصمیم نمود.
 
دستور نهم) هیات مدیره در خصوص سایر موارد اتخاذ تصمیم نمود.
 
جلسه در ساعت 16 خاتمه یافت
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark