عضو هیات رئیسه و بازرس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:
وکالت بدون استقلال تفاوتی با زندگی نباتی ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 4398
 
روز دوشنبه هفتم اسفندماه و همزمان با هفتاد و یکمین سالروز استقلال کانون وکلا و روز وکیل مدافع نشست خبری با حضور اعضای هیات رئیسه کانون وکلای اصفهان برگزار شد. در این نشست وکیل روح اله محمدی، عضو هیئت‌رئیسه و بازرس کانون وکلای استان اصفهان گفت: حق حیات و حق شنیده‌شدن از بالاترین حقوق افراد یک جامعه است به همین منظور کانون وکلای دادگستری نیز به دنبال احقاق حق شنیده‌شدن صدای وکلا به قانونگذاران  و در پی آن بازگرداندن استقلال است.
روح‌اله محمدی اظهار کرد: پیش از اینکه قانونی علیه کهن‌ترین نهاد مدنی کشور یعنی کانون وکلا تصویب شود، انتظار می‌رود که از مدیران این نهاد در کمترین حالت ممکن، تحت عنوان کارشناس برای تصمیم‌گیری دعوت به عمل می‌آمد. محمدی با بیان اینکه برای نهاد وکالت استقلال به معنای حیات است تصریح کرد: درصورتی‌که استقلال وکیل دادگستری گرفته شود، وکیل حیات خود را از دست خواهد داد ، وکالت بدون استقلال تفاوتی با زندگی نباتی ندارد چون وکیلی که استقلال نداشته باشد، توان دفاع و وکالت نیز ندارد.
او عنوان کرد: وکلا ذی‌نفع استقلال کانون وکلا نیستند و ثمره این حق نصیب مردم می‌شود. محمدی افزود: متأسفانه صدا و سیما و شبکه های نمایش خانگی، با فیلمها و سریالهای غیرکارشناسانه باعث خدشه واردکردن به جایگاه وکیل در جامعه می‌شوند این در حالی است که وکالت و وکیل به دلیل نفس عملی که صورت می‌گیرد دارای قداست است و تخریب وکیل، ثمره ای به جز تخریب حق دفاع مردم نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark