بازدید کمیسیون بانوان و نماینده موسسه معاضدت به مناسبت روز نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 2319
 
مورخ 5خرداد سال 1398 روز نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان،کمیسیون بانوان کانون وکلای دادگستری استان اصفهان پس از هماهنگی با موسسه معاضدت کانون و مسولین زندان به اتفاق نماینده محترم شعبه معاضدت و 1 نفر از اعضای کمیسیون بانوان،موفق شد از زندان نسوان  دولت آباد  بازدید  بعمل آورد. در این  بازدید  که کلیه قسمتهای مختلف  زندان  و  کارهای  فرهنگی هنری زندانیان،جناب آقای  فعلی (رئیس زندان نسوان) شرح کوتاهی از امور مختلف زندان را بیان فرمودند که به شرح ذیل می باشد.
از سال 1393 زندان زنان از زندان عمومی دستگرد جدا شد و زنان به زندان نسوان منتقل شدند.
خود اشتغالی نیز در بین مددجویان وجود دارد که مواد اولیه را از فروشگاه خریداری نموده و پس از تکمیل به سایر مددجویان یا بخش خصوصی می فروشند.
طبق آئین نامه زندان 33 نفر مددکار برای 250 نفر مددجو مشغول به کار هستند که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند.همچنین مرکز مشاوره روانشناسی که مهارت های زمدگی را آموزش می دهند و مددجویان هر یک دادرای پرونده شخصیتی بوده و مشاوره با خوانواده آنان نیز انجام می شود.
پس از بازدید از کلیه قسمتهای زندان،خانم مرضیه متانت فر نماینده موسسه معاضدت کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در محل مسجد زندان نسوان برای مددجویان توضیحاتی  در خصوص تفاهم نامه فی مابین کانون وکلای دادگستری اصفهان که شامل فعالیت موسسه معاضدت و همکاری با زندان در خصوص اعزام مستشار به زندان مرکزی و نسوان و کانون اصلاح و تربیت و همکاری مسولین زندان و اختصاص اتاق مناسب برای مشاوره و نیز در خصوص برگزاری کارگاه آموزش حقوقی برای مددکاران زندان مرکزی نسوان جهت آگاهی از موارد حقوقی مددکاران جهت ارائه خدمات مطلوب تر در کنار تجربیات قبلی خود در رشته تخصصی شان  و همچنین در خصوص نحوه استفاده مددجویان از وکیل تسخیری و معاضدتی از طریق موسسه معاضدت کانون وکلا عنوان نمودند.
سرکار خانم جوشقانی رئیس کمیسیون بانوان نیز در خصوص تشویق مددجویان جهت بهره وری از فعالیت فرهنگی و هنری و قرآنی و تشویق و ترغیب آنها از استفاده از خدمات ارائه شده توسط زندان بیاناتی اعلام نمودند.
 
Share/Save/Bookmark