معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اصفهان:
رویکرد اصلی کلینیک تخصصی حقوقی خانواده باید ارتقای آگاهی حقوقی زنان باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 3543
 
معاون قضایی دادگستری استان اصفهان:رویکرد کلینیک تخصصی حقوق خانواده باید در راستای آشنایی با حقوق مالی زنان در زمان ازدواج باشد.
معاون قضایی رییس کل دادگستری استان اصفهان در آئین گشایش کلینیک تخصصی حقوق خانواده که روز سه شنبه در سالن اجتماعات ساختمان فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد با اشاره به اهمیت تأسیس این کلینیک، اظهار کرد: از کلینیک تخصصی حقوق خانواده انتظار می‌رود که خروجی مناسبی در فعالیت‌هایش داشته باشد؛ باید نتایج فعالیت این کلینیک را در عرض شش ماه یا یک سال آینده به طور مؤثر شاهد باشیم.
محمد محمدی افزود: رویکرد کلینیک تخصصی حقوق خانواده باید در راستای آشنایی حقوق مالی زنان در زمان ازدواج باشد، زیرا بسیاری از مشکلات دادگاه‌های خانواده و محاکم قضائی به دلیل نبود آشنایی زوجه از حقوق مالی خود در حین عقد است.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان اصفهان تصریح کرد: موارد بسیاری داریم که زوجه و خانواده وی به دلیل آشنا نبودن با حقوق مالی در حین عقد، قباله‌ای تنظیم کرده ولی ثبت رسمی نکرده‌اند و همین امر باعث مشکلات فراوانی برای آنان در محاکم قضائی در زمان احقاق حقوق مالی زوجه شده است. وی تصریح کرد: مواردی بوده که زوجه سهم ارث خود را برای همسرش فروخته ولی به دلیل اینکه سند قابل استنادی در دادگاه همراه نداشته در زمان احقاق حقوق خود با مشکل جدی روبه‌رو شده است؛ به همین جهت رویکرد اصلی کلینیک تخصصی حقوقی خانواده باید حمایت از زنان در حوزه ارتقای آگاهی حقوقی مالی آنان در زمان عقد باشد. محمدی تاکید کرد: این کلینیک جهت ارتقای آگاهی حقوق مالی زنان در زمان عقد، باید برای زنان در شرف ازدواج، کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی متعددی برگزار کند تا شاهد کمترین مشکل برای زنان در احقاق‌حقوق مالی آن‌ها در زمان عقد باشیم.
وی اضافه کرد: رویکرد کلینیک تخصصی حقوقی خانواده باید به سمت تحکیم خانواده باشد و همچون مؤسسات داوری سوری نباشد. این کلینیک باید مانع ازهم‌گسیختگی خانواده‌ها شود.محمدی ادامه داد: کلینیک تخصصی حقوق خانواده نباید خود را درگیر ارائه آمار مبنی بر تعداد برگزاری کارگاه‌ها، دوره‌ها و شرکت‌کنندگان کند، بلکه باید فعالیت این کلینیک نمود عینی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark