مراسم معارفه اعضای جدید کمیسیون کارآموزی کانون وکلای اصفهان و تجلیل از اعضای پیشین برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 3831
 
مراسم معارفه اعضای جدید کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و تجلیل از اعضای پیشین این کمیسیون روز پنج شنبه 20 بهمن در محل کانون وکلای اصفهان با حضور ریاست و اعضای هیات مدیره و سایر مهمانان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم وکیل شهرام محقق دولت آبادی، نایب رئیس کانون وکلای اصفهان ضمن خوشامدگوئی به حاضرین در مراسم گفت: باید از اعضای پیشین کمیسیون کارآموزی که با همه توان برای ارتقای سطح علمی کارآموزان وکالت تلاش کردند تشکر و قدردانی ویژه نمایم و برای اعضای جدید این کمیسیون آرزوی موفقیت و توفیق دارم.
وی افزود: کمیسیون کارآموزی یکی از مهمترین ارکان کانون وکلای دادگستری است. بر اساس قانون، امر جذب، پذیرش و صدور پروانه وکالت از وظایف مهم کانون وکلاست که این امر به دست پرتوان اعضای کمیسیون کارآموزی مدیریت می شود. دوره ای که در آن قرار داریم را می توان به نوعی دوره آخرین ها و دوره اولین ها نام برد. آخرین هایی که بر اساس قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دوره را به پایان می رسانند و پروانه وکالت دریافت می کنند و اولین هائی که بر اساس قانون تسهیل به زودی به جرگه کارآموزان وکالت می پیوندند. ویژگی هائی که در این اولین ها و آخرین هایی که ذکر شد وجود دارد برای هیات مدیره بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل باید از توانمندی اعضای جدید کمیسیون کارآموزی که همه از بهترین های حرفه وکالت هستند بهره مند شویم و برنامه ها و سیاست های کمیسیون را در هیات مدیره بر اساس این ضرورت ها تنظیم نمائیم که امیدوارم در انجام این رسالت مهم که همانا پرورش و تربیت و آموزش وکلای مجرب و دارای صلاحیت علمی می باشد موفق باشیم.
در ادامه مراسم دکتر حسین ادیب، رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان نیز ضمن خوشامدگوئی به حاضرین و قدردانی از اعضای پیشین کمیسیون کارآموزی گفت: در دوره پیشین کمیسیون کارآموزی تلاش کردیم مسائل این کمیسیون را نظام مند کنیم. از طریق برگزاری جلسات متعدد با اعضای کمیسیون، کارگاه های آموزشی که کارآموزان در دروس دانشگاه با آن مواجه نشده بودند را برنامه ریزی کردیم تا کارآموزان با مباحث مختلف حقوقی آشنا شوند و آنها را فرا بگیرند و از اساتید برجسته در هر حوزه بهره گرفتیم. یکی از اقدامات مهم در دوره پیشین حذف تکالیف فیزیکی کارآموزان بود و گزارش های کارآموزی به صورت سیستمی و آنلاین برای اعضا ارسال می شد.
دکتر ادیب افزود: اعضای جدید کمیسیون کارآموزی ازمیان وکلایی انتخاب شدند که هم از لحاظ حرفه وکالت با تجربه هستند و هم از اساتید دانشگاه محسوب می شوند و یا در هیات مدیره کانون وکلای اصفهان حضور داشتند. امیدوار هستم که با حضور اساتیدی که در این دوره کمیسیون حضور دارند شاهد ارتقای هر چه بیشتر سطح علمی کارآموزان باشیم.
در ادامه وکیل حسن صرام، رئیس جدید کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری اصفهان درسخنانی گفت: وظیفه کانون وکلا جذب و تربیت کارآموز از جنبه علمی و اخلاقی، صدور پروانه وکالت، نظارت بر عملکرد و تخلفات و بازنشستگی و .. یک وکیل است. کانون وکلا از لحاظ مسئولیت قانونی وظیفه تربیت وکیل را از طریق کمیسیون کارآموزی به سرانجام می رساند.
وی افزود: حرفه وکالت کسب و کار نیست. وکیل دادگستری یکی از ستون های دادرسی عادلانه است. حرفه وکالت بر حسن اجرای قانون نظارت دارد و یک وکیل به مردم برای احقاق حق کمک می کند. ما در این دوره، کارآموزان را برای این وظایف اصلی آماده می کنیم که در سوگند وکالت هم به آن اشاره شده است. این سوگند مقدمه ورود به حرفه وکالت است. ما قسم می خوریم که نظامات و قوانین را رعایت کنیم و در مقابل مقامات قضائی و طرفین پرونده ادب و انصاف داشته باشیم و در زندگی حرفه ای و شخصی اصول اخلاقی را مد نظر قرار دهیم و از انتقامجوئی پرهیز کنیم و مدافع از حق باشیم و شرافت خود را وثیقه قسم قرار می دهیم. امیدواریم در کنار آموزش های علمی که توسط اساتید به صورت کاربردی ارائه خواهد شد به اصول اخلاقی هم توجه ویژه داشته باشیم.
درادامه مراسم دکترمهدی الشریف در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از هیات مدیره سیزدهم کانون وکلای اصفهان گفت: در این دوره جدید کمیسیون کارآموزی، تمام اعضا با همه توان خود در پیشبرد اهداف این کمیسیون و وظایف مهمی که برای آن تعریف شده است تلاش خواهند کرد.
دکتر محمد جعفری فشارکی نیز در ادامه مراسم در سخنانی خطاب به کارآموزان گفت: دوران کارآموزی فرصت بسیار مغتنمی است که در آن بر اصول و مبانی و قواعد دفاع مسلط می شوید. رسالت وکیل در استیفای حق موکل خلاصه نمی شود. وظیفه وکیل نظارت بر حسن اجرای قانون توسط دستگاه قضائی است و این نظارت می طلبد که بر دو بعد تفوق داشته باشیم. یک بعد علمی و دیگری از بعد اخلاقی. اگر این دو تفوق حاصل نشود رسالت وکیل به درستی انجام نمی شود.همیشه در عالم حقوق باید در حال فراگیری بود و به همین دلیل فرصت کارآموزی باید از سوی کارآموزان مغتنم شمرده شود.
 
 
Share/Save/Bookmark